Vyprávění pejska Kevika - Pan Pes

19. října 2011

Byli jsme s paničkou doma dva roky. Jenže jak bylo paničce líp, začala mluvit o tom, že chce zase pracovat. A co bude se mnou? Já neumím být sám, nikdo mě to nenaučil!

 

 

Panička začala pročítat inzeráty a chodit na různé pohovory a já musel být doma. Vůbec se mi to nelíbilo a tak jsem štěkal a protestoval, ale nebylo mi to nic platné, panička jen stále opakovala, že mám být trpělivý. Ale já nebyl. Panička nemohla žádnou práci najít, nikde nestáli o zdravotně postiženého člověka, tak hledala dál a dál a já se trápil, že jsme odloučení. Nakonec ale panička přišla, že našla práci na částečný úvazek a co hlavně, já mohu chodit s ní.

 

Tak jsme začali chodit do práce. Vlastně jezdit. Panička jezdí z místa na místo a já jí dělám závozníka. To je ten správný život, zase jsme pořád spolu! Když máme někde čas, jdeme se projít a díky našemu cestování jsem poznal místa, kam bych se jinak nikdy nepodíval. Znám města i lesy v širokém okolí. Vím, kde mají dobré jídlo a kde mi dají napít.

 

Páníček nás při návratu vždycky vítá a říká, že jsme dva cestovatelé. Když někdy v autě usnu a nehrnu se hned ven, ptá se pán paničky, kde zapomněla parťáka, to jako mě! Má o mě asi strach, takže mě má taky rád! A panička je spokojená, že má práci a nemusí sedět doma.

 

Jednou k nám přišla paničky kamarádka, jen tak na kus řeči. Povídalo se o všem možném a přišla řeč i na pejsky. Ta kamarádka povídala, že měla hodného pejska, ale že už byl starý a umřel. A že se jí stýská a chtěla by nového a to takového, jako jsem já, že prý jsem nejlepší pes, co zná. To se ví, že jsem byl náležitě pyšný. Panička ale říkala, že mě nikomu nedá, jsem její miláček a mám obrovské srdce. To mě uklidnilo, nejdřív jsem se lekl, aby si mě náhodou neodvezla.

 

Uplynul nějaký čas a přišly k nám na návštěvu dvě paní. Ta jedna byla paničky kamarádka a ta druhá zase kamarádila s tou kamarádkou. A přivedly sebou krásnou psí slečnu. Já se do ní hned zamiloval! Šeptal jsem jí do ouška sladké nesmysly a byl jsem z ní jako u vytržení. Dokonce jsem na chvilku zapomněl i na paničku a to je co říct! Dvounohé dámy pily kafe a baštily nějakou buchtu a já se věnoval té čtyřnohé. Když odešly, mě se tak stýskalo! Dokonce jsem i kňučel ze spaní, jako když jsem byl ještě malý.

 

Jednou zazvonil telefon. Panička chvíli poslouchala a potom mi říkala, že jsem se stal taťkou. Já? Jak se to stalo? Potom jsem si ale vzpomněl na tu krásnou psí slečnu a na to, jak jsem jí měl rád. Tak takhle přicházíme na svět? Kvičel jsem nadšením a skákal na paničku, abych jí řekl, že se chci na děti podívat. Ale panička říkala, že musíme počkat, až budou děti větší a já si vzpomněl, že ani můj tatínek k nám nesměl, když jsem byl úplně malý.

 

Po nějaké době mě panička vykoupala a řekla, že půjdeme na návštěvu. Já návštěvy moc nerad, tak jsem se moc netěšil. Jaké bylo moje překvapení, když jsme vystoupili z auta a čekala na nás moje psí láska! Hned jsem k ní běžel a ona mě vítala vrtěním ocásku. Potom mi šla ukázat naše děti. Byli to tři kluci, moc krásní, a všichni mi byli podobní.

 

A jednoho jsme si vezli domů. Pořád jsem k němu čuchal a těšil se, jak si budeme hrát. Jenže u nás byl jen týden. Potom přijela paničky kamarádka a odvezla si ho. Věděl jsem, že na něj bude hodná, že je šťastná, že ho má, tak jsem ho nechal jít. Další dva kluci šli bydlet k příbuzným od mé psí lásky. Všichni tři mají krásné domovy plné lásky. Občas je všechny vídám a vždycky se na ně těším. A panička říká, že jsem tím rodičovstvím dospěl. Už nejsem kluk, ale PAN PES.

 

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?