Vyražený zub

13. října 2010

Je to přibližně měsíc, co si můj pes Tero, australský ovčák, vyrazil přední dolní zub – řezák.

Takovéto úrazy se nám stávají poměrně často, Tero je hodně aktivní pejsek :)), velmi zbrklý, divoký, rozjančený, samá „packa“....často naráží do věcí, padá, zakopává…bylo jen otázkou času, kdy budeme muset navštívit veterináře.

 

Hned druhý den jsme vyrazili na veterinu, abychom něco nezanedbali. Pan doktor si pejska prohlídnul a měl v úmyslu kořeny od zubu okamžitě vytrhnout, na co čekat. Potřebovala jsem si to pořádně promyslet a poradit se s chovatelkou, ještě štěstí, že jsem na vytržení nekývla, udělal jsem dobře. Při odchodu z veteriny mě doběhla sestřička a dala mi cenné rady...pokud bych chtěla nechat pejska uchovnit, což v úmyslu mám, tak to není se zoubkem tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pro uchovnění je potřeba nejdříve nechat udělat RTG vyšetření, aby byl podklad, že pes přišel o zub následkem úrazu.

 

Požádala jsem o radu chovatelku, od které pejska mám. RTG vyšetření musí obsahovat tetovací číslo nebo číslo čipu, dále je potřeba lékařská zpráva obsahující jméno psa, plemeno, datum narození a číslo čipu (tetovací číslo) a také by měl veterinář úraz zaznamenat do přílohy PP.

 

Jeli jsme do Hodkovic, k panu veterináři Hrochovi. Velmi doporučuji www.veterina-hodkovice.cz. Nechali jsme udělat RTG vyšetření, kde je na první pohled vidět, že pejsek zub opravdu měl. Pak už mohlo dojít na samotné vytržení kořenu. Nyní máme vše řádně zdokumentované, neměli bychom mít proto žádné problémy na výstavách a při uchovnění pejska. Na pana doktora se budeme obracet i nadále…jen doufám, že né příliš často :)).

 

Přidáno: 36 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?