Vyrážíme se psem na kolo

10. dubna 2015

Jaro je tady, a s ním i cyklistická sezóna. Nezbývá než zvolat: „Hurá na kolo!“ Hurá na kolo i s naším čtyřnohým přítelem, který jistě nebude proti. Proto vám přinášíme pár užitečných rad, které se budou určitě hodit, pokud chcete - a kdo by nechtěl - abyste si vyjížďku vychutnali nejen vy, ale i váš pes.

Zvolte si vhodnou trasu

Při prvních jarních vyjížďkách je potřeba pečlivě zvolit trasu. Jestli vyrážíte se psem na kole pravidelně, pak určitě máte své oblíbené cesty.

Ale pozor! Ne všechny oblíbené trasy mohou být pro jarní výlety vhodné. Jarním evergreenem na cestách jsou totiž zbytky posypového materiálu, drobných kamínků, nemluvě o soli. Ani jedno, ani druhé není tím, co by psím tlapkám prospívalo. Vyhýbejte se také extrémně tvrdým povrchům, např. betonu, trpí na něm klouby.

Na druhou stranu jsou polní cesty či pěšiny na jaře často rozblácené, a jistě není cílem projížďky vypadat jako při návštěvě bahenních lázních. Nejideálnější jsou proto dostatečně široké cesty s přírodním, ale zároveň i dostatečně pevným povrchem, i když samozřejmě lze vzít zavděk i cyklostezkou.

 

Před první projížďkou si procvičte povely

A tím se dostáváme k další důležité věci. Vytahujeme-li po zimě kolo, měli bychom si se psem zopakovat základní povely, které jsou pro pohyb na komunikacích s provozem nezbytně nutné. Proto si psem osvěžíme chůzi u nohy a připomeneme mu, co znamená povel: „Ke kolu!“

O poslušnosti vašeho psa samozřejmě nepochybujeme. A tak jen pro úplnost připomínáme, že neposlušní nezbedové, kteří nezvládají povel „Stůj“, by se na frekventovaných cyklostezkách, o ulicích ani nemluvě, objevit neměli.

 

Hlídejte tempo a dbejte na pitný režim

Na co si dávat pozor při vyjížďce se psem?

Ačkoliv můžeme po zimě překypovat energií, náš pes nemusí být na jaře ve vrcholné formě. Platí, že tempo vyjížďky nediktujeme my, ale pes. Berme proto zřetel na jeho věk, plemeno, aktuální kondici a také samozřejmě zdravotní stav. Při jízdě nepřetržitě hlídejme tempo. Ve chvíli, kdy pes začne zpomalovat, zpomalíme i my, nebo si rovnou uděláme pauzu.

Tu můžeme využít k tomu, aby se pes napil a my konec konců taky, čímž se dostáváme k pitnému režimu. Při fyzickém výkonu, jakým běh bezesporu je, hrozí organismu nebezpečí dehydratace. Nezapomínejte proto na vodu, vezměte si jí dostatečné množství. A s vodou taky misku, aby se pes mohl v pravidelných intervalech napít.

A ještě jedno upozornění. Při prvních vyjížďkách myslete na to, že se nic nemá přehánět. Nejde o to, lámat hned napoprvé nějaké vytrvalostní rekordy. První vyjížďky po zimě by měly být spíše kratší a v pohodovém tempu. Teprve až se pes „otrká“, můžeme zátěž postupně zvyšovat.

 

Takže hurá na kolo!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?