Vyrobte kočce škrabadlo

26. ledna 2009

Spokojená kočka je hravá, veselá a je na vás, abyste jí život v bytě zpříjemnili. Jednou z velice důležitých věcí, která je pro kočku v bytě nepostradatelná, je škrabadlo. Kočka si musí svoje drápy obrušovat tak, jak jí dorůstají, a přitom se z nich uvolňují odumřelé vrstvy. I když kočce ostříháte drápy, neodnaučíte ji tuto činnost, je to totiž pudová záležitost. Zejména kočky žijící v bytě, které nemají přístup ven, potřebují někde svoje drápy obrousit. Pokud své kočce nepořídíte nebo nevyrobíte škrabadlo, je pochopitelné, že vám začne škrábat nábytek, koberce, potahy apod.

Jestliže zvolíte dobré škrabátko, které vaší kočce vyhovuje, a budete při učení vytrvalí, zjistíte brzy, že si přestala všímat nábytku a koberců. Již malé kotě byste měli naučit, že nesmí škrábat nábytek, ale věci k tomu určené. Proto je dobré přinést domů dříve škrabadlo nežli kotě, které se nábytek škrábat nenaučí, a vy nebudete mít žádnou práci s odnaučováním tohoto zlozvyku.

 

Je nespočetně mnoho škrabadel, které nabízejí prodejci, ale pokud chcete vyrobit škrabadlo dle vlastní fantazie, není to určitě problém. Nesáhnete si ani hluboko do kapsy a ani nemusíte být příliš manuálně zdatní.

 

Co je potřeba?

  • Koberec
  • Dřevěná deska
  • Přírodní lano (Sisal)
  • Papírové role nebo dřevěné sloupky
  • Lepidlo nebo sponkovačka

 

Jako podložka vám bude sloužit dřevěná deska, na tu připevníte kus koberce podle tvaru desky. Jednotlivá patra můžou mít různé tvary, fantazii se meze nekladou. Na sloupky namotáte sisal nebo přilepíte kousky koberce. Poté patra i trubky slepíte dohromady. Musíte vždy počkat, než lepidlo řádně uschne. Čím vyšší budete chtít škrabadlo, tím více trubek musíte použít na podstavec pro větší stabilitu. Takovéto škrabadlo můžete doplnit o různé hračky, odpočívadla či boudičky, které si můžete vyrobit z dřevěných desek.

 

Kočkám můžete též vyrábět kočičí stromy, které jsou o něco náročnější. Bývají veliké od země, kde jsou přichyceny k podstavci šroubem, až ke stropu, kde jsou připevněny kouskem dřeva a rozpínacím šroubem pro upevnění stability stromu. Většinou si lidé vyhlídnou strom, který si upraví dle vlastní potřeby, na jednotlivé větve připevňují dřevěné desky a strom též jako trubky omotávají sisalem, který drží pomocí lepidla či sponkovačky. Takto vytvořený strom též můžete doplnit hračkami apod.

 

Takový nábytek kočku upoutá, bude pro ni zajímavější než obyčejný nábytek a brzy si ho oblíbí. Bude jí sloužit jako tělocvičné nářadí, které jí přiblíží alespoň trochu přírodní podmínky a zároveň si na něm krásně obrousí své drápy. Napomůže to též její tělesné i psychické kondici.

 

Autorka: Monika Zelinková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?