Vyrobte si psí sušenky sami

15. září 2015

Pamlsky! Který pes by radostně nezavrtěl ocasem, když saháme rukou do kapsy, nebo když se ozve známé zašustění! Celkem vzato, pamlsek není jen odměnou pro psa, ale i pro nás, už jen proto, že je náš pes tak hezky poslušný, že si pamlsek zaslouží. Pamlsků, kterými můžeme psa odměnit, je na trhu opravdu víc než dost, a proto vám přinášíme tohoto „malého průvodce světem pamlsků“.

Kéž nejsou vaše kapsy nikdy prázdné, aby radostné vrtění ocasem nevystřídal vyčítavý pohled vašeho čtyřnohého kamaráda.

 

Co je to vlastně pamlsek?

Nejdříve si řekněme, co to vlastně pamlsek je. Jistě, pamlsek je všechno, co psovi chutná tak, že by toho snědl klidně i celý pytel. Jenže psům chutná hodně věcí, což ale neznamená, že všechny tyto věci musí být pamlsek.    Proto je pamlskem to, co dáváme psům za odměnu. Tedy něco, co je bezprostředně spojeno s něčím, za co si pes zaslouží pochvalu. Proto není pamlskem to, co dáme psu kdykoliv, protože to například obsahuje důležité živiny, i když mu to taky chutná. V takovém případě mluvíme o spíše o výživovém doplňku.

Pro výchovu a výcvik psa je proto důležité nezaměňovat „pamlsek“ za „výživový doplněk“. A taky nezapomínejme, že platí „kdo rychle dává, dvakrát dává“. Má-li být pamlsek skutečně odměnou, měl jej pes dostat do pěti sekund po zdárném splnění úkolu.

 

Jaký pamlsek je pro psy vhodný?

Tolik k „teorii pamlsků“, nyní se podívejme na pamlsky samotné. Jak už bylo řečeno, pamlsků existuje ohromná spousta, takže si každý jistě vybere ten, který bude pro jeho psa vhodný ze všech možných hledisek jako je stáří, věk, stav zubů, kondice a podobně. Pokud se chceme ujistit, že kupujeme opravdu to, co chceme, měly by být všechny potřebné informace uvedeny na obale.

Po čem tedy sáhnout? Po buvolí kosti? Po barevných pamlscích? Nebo po něčem měkkém či raději sušeném? Po psí čokoládě? Po psích sušenkách? Nebo po něčem dietním?

Nabízí se toho opravdu hodně, a hledání toho správného pamlsku je tak trochu dobrodružným experimentem, proti kterému pes jistě nebude nic namítat. Pro lepší experimentování si můžete pořídit i speciální sáček na pamlsky. Je uzavíratelný, pamlsky se z něj dobře vybírají a lze jej připnout třeba k opasku.

 

Vyrobte si psí sušenky sami

Pro pamlsky ale nemusíte chodit jen do obchodu. Využít lze samozřejmě i domácí zdroje. Netřeba jistě zvlášť připomínat evergreen mezi pamlsky, totiž staré dobré piškoty. I kousky sýra či salámu jistě přivedou psa do stavu blažené extáze. I když na salámy pozor. Často je v nich sůl a koření v množství větším než malém, takže psi by měli salámy dostávat jen výjimečně a jen ty s minimálním obsahem soli.

Ale nechceme-li zůstat jen u piškotů, můžeme si vyrobit i vlastní sušenky. I když psům chutná opravdu hodně věcí, přece jen bychom je neměli dělat podle receptu pejska a kočičky. Dobré jsou určitě třeba ty vločkové s medem.

 

Medové sušenky pro psy

Vezmeme 40 dkg ovesných vloček, 15 - 20 dkg celozrnné mouky, 20 dkg medu, nejlépe tekutého, 20 dkg rozpuštěného másla, 2 vajíčka. Suroviny smícháme a ze vzniklé hmoty vytvoříme malé hrudky, které dáme na máslem vymazaný plech. Pečeme do zlatova v troubě při 200 °C.

Dobrou chut!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?