Výstava

16. února 2013

Výstavy koček patří mezi chovateli k událostem radostným, plným napjatého očekávání. V naší rodině spíš k událostem mrtvičným. Ani ne samotná výstava, jako přípravy. Začíná se večer, žehlí se záclonky, smaží hromada řízků, chystají termosky.

 

 

(Na většině výstav je možnost koupit téměř cokoliv, jen ne jídlo.) Žehlení probíhá následovně: Z žehlícího prkna se sundá kočka, položí záclonka. Uchopí se žehlička, sundá další kočka, vyžehlí záclonka. V okamžiku, kdy odložíme žehličku, vyskočí kočka a záclonku smete. V následném souboji se nám podaří vytáhnout gumu, při jejím navlékání se záclonka zmačká.

 

Opakujeme celou proceduru znovu. Konečně máme vyžehleno, složeno na úhledné hromádce. Jdeme najít tašku. Postupně prohledáme skříně, šatnu, v záchvatu zoufalství i lednici. Nakonec ji najdeme na klice u dveří. Posbíráme rozházenou hromádku, za doprovodu sprostých slov nacpeme vše do tašky. Mezitím nám vychladly řízky, můžeme je zabalit do alobalu. Okousané okraje odkrojíme, chybějící řízek sebereme kočce pod postelí a dáme psovi.

 

(Nemáme-li psa, zabalíme ho taky a v práci vyměníme za chléb se salámem.) Ještě připravíme termosku, mističky, záchůdek pro kočku. V jednu v noci si jdeme spokojeně lehnout. Ráno dne D. nanosíme vše do auta a ze skříně sundáme přepravku. V ten moment není v bytě jediná kočka. Prohledáme tedy byt, postupně vytáhneme na světlo všechny kromě té, co potřebujeme. Se zoufalým výrazem hledání opakujeme, následně kočku najdeme sedět v přepravce.

 

Bleskově uzavřeme a s pocitem dobře vykonané práce vyrazíme k autu. Tam zjistíme, že nemáme očkovací průkaz. Vybraný jedinec se po krátké hádce vrátí. V momentě, kdy za ním zapadnou domovní dveře, jiný člen rodiny najde průkaz ve své kapse. Konečně je vše definitivně hotovo a jede se. Čtvrt hodiny po ukončení přejímky jsme na místě. U veterinární prohlídky vyndáme z tašky řízky, záclonky, termosku a konečně nepatrně použitý očkovací průkaz, následně za pomoci veterináře, celé rodiny a několika přihlížejících vytáhneme i kočku.

 

Teď již značně zmuchlané záclonky narveme znovu do tašky, kočku do přepravky a jdeme najít své místo. Pak už jen přivážeme záclonky, zavřeme kočku do klece, spokojeně usedneme a vytáhneme řízek. Vzápětí urychleně odhodíme jídlo do tašky a začneme horečně hledat číslo na gumičce, protože z neznámých důvodů jdeme na posouzení dřív než podle rozpisu. Gumičku máme, teď kočku. Otevřeme dveře klece a nechápavě sledujeme naježený ocas mizející pod stoly.

 

Zařveme“ DVEŘE!“což je téměř mezinárodní signál k utěsnění všech únikových otvorů v sále a vydáme se lapit kočku. Když v světlých kalhotách a bílé mikině prolezeme pod většinou stolů někdo nám vřeštící a prskající kočičku podá. Mírně ušmudláni vyrazíme ke stolu rozhodčích. Máme-li štěstí a počkají na nás, nevšímáme si úšklebků typu“tohle se nám nemůže stát“ a podáme kočku k posouzení.

 

Na poslední chvíli ji ještě smeteme pavučinu z ucha. Jenže kočka toho má akorát a vlepí posuzovateli facku, za kterou by se nestyděl žádný hospodský rváč, čímž většinou nenávratně zmizí jakákoliv šance na umístění. Tak uchopíme kočku, dopravíme zpět do klece a jdeme si ošetřit tržné rány. Pak se posadíme, vyndáme nedojedený řízek a termosku s kávou a v klidu si užíváme výstavu…

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?