Vyzkoušeli jsme: pamlsek na zápach ze psí tlamy

21. prosince 2018

Vy, kteří sdílíte se svým čtyřnohým parťákem jednu domácnost, to jistě důvěrně znáte. Dost často s vámi nebydlí pouze čtyřnohý parťák, ale i jeho věrný druh – zápach. Obzvlášť po ránu to není moc příjemné, když vás přiběhne k posteli přivítat a ucítíte ten neblahý odér z tlamičky. No jo, co ale v případě, že pejsek čištění zubů nemá rád? Nevadí! Darujte mu pamlsek, který mu bude nejen chutnat, ale zároveň sníží vrstvu plaku a kamene v dutině ústní. A tím i zápach. Jak obstál v našem testu přírodní zdravý pamlsek Kelparen?Kde se vlastně zápach bere? 

Kde se vlastně zápach bere?

Říkáte si, jak to, že váš pes trpí zápachem z tlamy, když se o něj tak vzorně staráte? Je to bohužel stejné, jako u lidí. Jak tu naši, tak i psí dutinu ustní okupují různé druhy mikroorganizmů. A že jich není málo! Tyto mikroorganizmy si vesele žijí na zubech a v jejich okolí a čekají na každodenní dávku živin v podobě zbytků potravy, kterou váš pes pozře. Trávicí procesy těchto malých okupantů pak vytváří onen nepříjemný zápach ze psí tlamy. Postupem času, tyto mikroorganizmy svou prací vytváří průhledný plak a ten se po nějaké době mění na zubní kámen. Zubní kámen u psů známe v podobě nažloutlého až tmavě hnědého mineralizovaného nánosu na psích zubech. 

Zubním kamenem to ale nekončí. Ten je jenom předzvěstí mnohem horších problémů, jakými jsou třeba záněty dásní (gingivitida) nebo krvácení (parodontóza). Ve zkratce, je ho potřeba řešit ještě dříve, než se do psích zoubků „zakousne“ naplno.

Přírodní kartáček i chutná odměna

A co když váš pejsek mechanické čištění nesnese, nebo prostě nechcete používat kartáček pro psy? Přesně z tohoto důvodu byl odborníky navržen unikátní pamlsek - dentální tyčinky Kelparen s obsahem mořské řasy Kelpy a kyseliny hyaluronové. Kdo by také odolal chutné dobrotě, že? 

Kelparen není jen tak nějaká dentální tyčinka, působí na zuby psů totiž hned třemi způsoby:

1. Mění složení slin, takže se pak na zubech usazuje méně zubního plaku. Také se mění struktura zubního kamene, který jde potom snáze sloupnout.

2. Obsahují kyselinu hyaluronovou, která pomáhá zklidňovat a hojit podrážděné, nebo zanícené dásně.

3. Želatinová konzistence nutí psy si s tyčinkami hrát a žvýkat je. U toho dochází k mechanickému obrušování zubního plaku a kamene.

Díky želatinové konzistenci můžete tyčinky Kelparen snadno nakrájet na menší kousky a dávat je jako odměnu přímo při výcviku psa – pes je rychleji sní a vám vydrží na celou lekci. Pes si bude klidně mlsat, zatímco se pamlsky díky funkčnímu složení postarají o jeho zubní hygienu. Tyčinky Kelparen testovali sami veterináři a zjistili, že po dvou měsících užívání došlo ke snížení zápachu z tlamy u 85 % psů. Podívali jsme se jim proto pod obal i my v Hello Sandy!

A co funkční pamlsky, fungují tedy? 

Podívali jsme se tedy pamlskům Kelparen „na zoubek“. Lépe řečeno, pamlsky se podívali na zoubky našemu ambasadorovi, trpasličímu pinčovi Donymu. Na pamlscích si pochutnával každý den v průběhu jednoho měsíce podle jednoduše vyznačeného doporučovaného dávkování na obalu. 

Jelikož je měsíc krátká doba a pamlsky jsou přírodní, zajímalo nás, zda mají i za tak krátké období nějaký efekt.

Pamlsky díky obsahu mořské řasy Kelpy mají velice intenzivní, přírodní aroma, na jaké jsme u tohoto doplňku stravy zvyklý. Toto aroma, i když pro lidi zcela nezajímavé, je pro psy naopak velkým lákadlem, což dělá z tyčinek rázem zdravé pamlsky vysoké hodnoty. Tyčinky jsem podávala vcelku jako dobrotu po jídle anebo během tréninku naporcované na malé kousky. Oba způsoby jsou velice výhodné, protože tyčinka vcelku díky své želatinové konzistenci zabaví psa malého plemene na delší dobu, zatímco při tréninku je možné ji nasekat na požadovanou velikost, jak je libo. 

Měsíc rozhodně nestačí na to, aby se dal účinek kompletně posoudit, ale změny jsou u nás již viditelné a hlavně cítitelné. Jako první výsledek se dostavila redukce zápachu z tlamy, a to už po prvním měsíci pravidelného podávaní! 

Pokud tedy upřednostňujete pro svého psa přírodní variantu čištění zubů, Kelparen je pro vás tou správnou volbou! Když už ale pes trpí viditelnými dentálními problémy, jako je třeba zubní kámen, je nevyhnutelná návštěva veterinárního lékaře. Veterinární lékař zuby profesionálně prohlídne a kámen v narkóze odstraní. 

Důležitá je proto dobrá prevence. Právě díky kvalitní, pravidelné dentální hygieně můžete psa uchránit před někdy stresujícím vyšetřením zubů pod narkózou.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?