Vzkaz Pusince do nebíčka

19. května 2015

Moje nejmilejší Pusinko. Dnes slavíš své narozeniny, ale už nejsi mezi námi. Odešla si tak náhle. Hrozně mi chybíš, Mňauvenko.

Pamatuješ, jak jsi k nám poprvé přišla? V tu dobu jsem nikdo nevěděli, že po příjezdu domů na nás u babičky v kuchyni čeká malá vystrašená kulička. Ale zamilovali jsme si tě. Hlavně já. Pořád jsme si spolu hráli. Byla jsem s tebou celý den venku. Ty jsi byla tak akční kočka. Pořád sis chtěla jenom hrát, pořád si mně chňapala po rukách, byla jsi nezastavitelná.

Pamatuješ, na svá koťátka? A kolik jich bylo, že? Byla jsi skvělá máma. Úžasná. Obětavá. Pořád mě bolí u srdce, když si vzpomenu, jak tvá druhá koťata zabil kocour, a ty jsi je ještě dlouho potom s pláčivým mňoukáním hledala.

Moc mě mrzí, že jsem ti nemohla dopřát tolik lásky a péče, jakou sis zasloužila. Muselo pro tebe být hodně těžké, když u nás Fído, jedno ze tvých prvních koťat, zůstalo. A nebo, když jsme domů dotáhli WiFi. Ale ty sis zvykla. Byla jsi naprosto úžasná!

A pamatuješ si, jak jsi šla poprvé k veterináři? To jsme tě se sousedkou tahali v přepravce autobusem. Ale ty jsi ani nemňoukla, ikdyž si byla k smrti vyděšená.

A nebo, jak si se šla kastrovat? Pamatuju si, jak jsme pak hodinu čekali ve zmrzlém autě, protože byla kolona. Ty si sice byla v narkóze, ale bylo mi tě tak líto. A potom, když ses probouzela a byla jsi jako zdrogovaná. Ale ty jsi to zvládla! Jako všechno předtím!

Nikdy nezapomenu, jak jsi plakala, když si měla oteklou nožku a my ti to museli každý den zalepovat. Bylo m tě tak hrozně líto. Muselo to hrozně bolet, ale buď si jistá, že všechna ta dezinfekce ti měla pomoct, a my jsme dělali všechno pro to, aby jsi měla nožičku v pořádku. A ty jsi se z toho vylízala.

Ale pak přišla ta smrt babičky. Tvé nejlepší kamarádky. Často si tě brávala k sobě do kuchyně, často jste se spolu dívali na televizi. Častokrát jsem přicházela k babičce dolů a ty jsi tam byla. Když umřela, věděla jsem, že to bereš moc těžko. A pak, týden po tom...

Nikdy na tebe, moje milovaná Pusinko nezapomenu. Tolik si mě toho naučila. Pořád tě vidím, jak jsi vždycky spokojeně vrněla, když jsem tě hladila po hlavičce. Vyrůstala jsem s tebou. Pořád vidím tu malou hyperaktivní kočičku, jak mi chňape po rukách. Sbohem, Pusinko, zase se shledáme!

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?