Vzpomínka na našeho hlídače a člena rodiny Daga.

7. srpna 2014

Dne 05. 08. 2014 nás navždy opustil náš milovaný psí kamarád Dag.

V našich srdcích jsi se zaryl tak pevně, že je těžké uvěřit tomu, že nejsi mezi námi. V tvém kotci zůstaly hrnce na vodu a granule, pár hraček. Doma na schodech jsou tvé milované granule, na parapetě máme usušené rohlíky, které jsi neskutečně miloval a ve skřínce je několik sáčků piškotů. Na hřebík tvoje nejmladší panička pověsila vodítko s náhubkem, kartáč, na kterém jsou pořád tvé chlupy, a visí tam i tvá modrá kostička. Na věčný odpočinek s tebou odešli tvé oblíbené hračky - kostička a mrkvička, které jsi dostal jako štěně, a se kterými jsi si hrával do posledních dnů - i tenisový míček, který jsi držel naposledy v tlamě. Paníček s paničkou to nesou velmi špatně. Najednou je takového času, že nevíme nikdo co s ním. Panička s tebou každé ráno vstávala a po tmě tě hledala, volala, mazlila. Ty jsi věrně na ní čekával v boudě, až přijde z práce a opět tě pustí. Sedávali jsme spolu s tebou na lavičce a pozorovali tvé nášlapy do trávy, tvé dření čumáku po zemi, máchání se v korýtku plného vody, skákání na sud a neustálé štěkání na vytékající vodu, štěkání na sousedy, ostatní psy, slepice, pošťáky...
Vzpomínáme na to, když jsme z dovolené v létě 2006, jeli do malé vesničku u Zábřehu pro malé psí miminko. Všem jsi nám vyrazil dech, vypadal jsi jako malý 7 kilový medvídek. Vozívali jsme tě v kočárku, houpali v náručí, hledali tě a ty jsi se vždycky schoval v chodbě za paniččiným kolem. Čas ubíhal a ty jsi rostl a rostl, přibíral na váze a mohutně, až z tebe vyrostl statný a velký hlídací pes a člen naší smečky.
Byly i krušné časy, kdy jsme si spolu hráli a přetahovali se o gumu a nešťastnou náhodou jsi po mě skočil a kousl mě do ucha. I přesto jsem se nebála a chodila k tobě a venčila tě s láskou a úctou. I naší nejmladší paničce si ublížil, ale i ona tě nikdy nezavrhla!
Při rekonstrukci jsi nám velmi pomáhal. Dokonce jsme tě pustili i dovnitř na prohlídku, aby jsi mohl vše očmuchat a šéfovat.
S paníčkem jsme jezdívali do lesa na houby, nebo prostě jen tak na výlet. Ty jsi si vždy liboval pěkně v kufru, kde jsi měl parádní výhled a zadní sedačky spolu s námi byly celé od slin.
Jednou jedinkrát se stalo, že jsi nám utekl. Ovšem to nebylo naší vinou, nýbrž cizím psem, který rozpletl plot. Na zavolání mě a pána jsi se vrátil zpět domů. Naším nedopatřením, když byla otevřená branka, jsi vyběhl k silnici. Na paniččino volání jsi ale přiběhl na zpět.
V zimě jsme frézovali pěšinky po celé zahradě, aby jsi se nemusel namáhat skákat přes bariéry sněhu. Ten tvůj šťastný výraz si pamatujeme do dnes.
Život s tebou náš čtyřnohý kamaráde, hlídači, miláčku a člene naší smečky byl provázen skvělými okamžiky a zážitky, ale našli se i krušné chvíle, kdy nám nebylo do smíchu. Nikdy nezapomenu na pohled, když jsem Ti šla otevřít půlku vrat. Jako by jsi mi říkal: "Luci, já už nemůžu!". Je nám všem neskutečně líto, že o víkendu nastal takový obrat. Všichni jsme se snažili Ti pomoci a udělat všechno proto, aby jsi byl opět veselý a plný života.
Všechno se seběhlo strašně rychle a nám zůstaly všechny tyhle vzpomínky. Teď si jistě hraješ a dovádíš s naším bráškou Šmudlou a spolu se z nebíčka na nás díváte. Pochován si byl s láskou a úctou...
V našich srdcích zůstaneš na vždy náš bráško Nuni, Nunášku, Dagu, Dagoušku, Dadunko...

NIKDY NA TEBE NEZAPOMENE
TVOJE SMEČKA!

 

Přidáno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?