Za všechno může Agatha aneb jak to začalo

1. května 2013

Jsem jednoduše blázen do detektivek, tudíž milovník největší autorky tohoto žánru na světě, paní Agathy Christie. Její slečna Marplová a Hercule Poirot jsou prostě dokonalí. To jen na úvod.

 

 

Před týdnem mi moje Hanička ukázala na FB fotky malé chlupaté bílé boloňské kuličky a já začal prvně větřit psí stopu. Podotýkám, že jsem do toho dne vlastnil pouze křečka a jednu rybičku v první třídě (je mi 37). A pořídit si pejska pro mě bylo na úrovni opravy kosmické stanice bez kyslíku. Jenomže jak se bude jmenovat? Náhled do kalendáře psích jmen mě zklamal. Jména mi spíše připomínala zdravotní problémy či jména hraček než slovo, které pak budu tisíckrát volat na svého šampióna celý jeho psí život.

 

Naštěstí mi Hanička vnukla skvělou myšlenku (nebylo to poprvé a určitě naposledy), ať si vzpomenu na jména, která jsou mi milá. A bylo to hned – Hercule Poirot. „Jenomže Poirot byl přeci Belgičan“ řekl jsem směrem k Haničce, které ležela v posteli a jako vždy se bavila plackou (iPad). A ta bílá boloňská kulička je Ital a to přeci nemůže jít k sobě.

 

„A je vůbec nějaká belgická rasa?“, řekl jsem směrem k Haničce. Hanička nažhavila placku, Google se rozjel a já prvně v životě slyšel slovo grifonek a viděl, jak vypadá. U nás v rodině se mi občas smějí, že jdu na vše příliš metodicky, vědecky a taťka mi pak říká „Profesore“. Ale tahle moje metodika a láska ke staré dobré Anglii mi změnila celý život a dala mi mého Gustíka!

 

Jméno bylo jasné, rasa také, ale hlavní úkol byl přede mnou. Kde sehnat pejska. Začal jsem hledat na netu nabídky chovatelů, napsal jim a čekal na jejich reakce. Jedním z nich byla i Anička z Fatal Gangu, která poslala fotku dvou nádherných kluků. A dilema bylo na světě. Obě štěňátka byla jako čertíci z pohádky a jejich obrázek koloval naší rodinou rychlostí světla. Každý měl svého favorita.

 

Anička mi nabídla i základní seznámení s grifonky přes FB a tak nastal čas pro mé napojení na sociální sítě. Její skvělý přístup, znalosti a porozumění mě ujistil v tom, že takový člověk bude mít určitě šťastná a spokojená štěňátka a cesta za ní a za kluky byla na spadnutí. Shodou okolností jsem měl jet další týden na Moravu za svou sestrou a její rodinou a tak se „výběrová skupina“ rozrostla i o sestru a mého synovce.

 

Nastal den D a ráno jsme vyrazili ve třech plni očekávání nového člena rodiny. Byl jsem trochu nervózní, ale cesta ubíhala rychle a já se uklidnil. Přivítání na místě patřilo mezi jeden z největších zážitků v mém životě. Jedenáct štěkajících grifonků s vrtícími ocásky mi sebralo dech. Začal jsem je hladit, drbat a snažit se najít v té velké smečce hlavní protagonisty toho dne.

 

A pak jsem je uviděl, ty překrásné malé čumáky. Nejdřív jsem si k sobě vzal „výběrového favorita“ v hlasování naší rodiny, ale ten se nechal jen chvilku drbat a pak mi seskočil z náručí. Po chvilce jsem k sobě zvednul toho druhého, který běhal divoce mezi kamarády. Ten se ke mně přitulil, zachumlal se mi do náručí a pak ke mně zvedl tu opičí hlavičku.

 

Takže Gustík nebo Pinďa? Anička mi popsala charakter obou pejsků a všichni jsme se shodli na tom, že Gustík bude Pražák. Po skvělém pohoštění, které pro nás Aničky maminka připravila, jsme se vydali na cestu do Olomouce. Gustík byl celou dobu klidný na sestřině klíně a já jel rychlosti, jako když tatínek veze domů svoje čerstvě narozené miminko. Sto kilometrů uteklo a Gustík hned vběhl na zahradu a začal se vítat s dětmi švagra.

 

Vybalil jsem misky, krmení a připravil mu první hostinu. Okamžitě se do všeho pustil a já byl rád, že mu chutná a je v pohodě. Kluci ho začali hladit, honit se s ním, nosit ho jako kočku a jemu se to náramně líbilo. Za chvilku byl na zahradě jako doma a začal hrabat do země čichaje nějakou myš. Sedl jsem si do křesla, zapálil doutníček, nalil pivo a začal přemýšlet, co se jménem Hercule, které jsem pro něj tak složitě vybral.

 

Anička mi řekla, že na jméno „Gustík“ slyší a mě k němu čím dál tím více sedělo. Přiběhnul ke mně a snažil se mi vyškrábat na klín, podíval se na mě tou svojí úžasnou hlavičkou a vrtěl ocáskem. „Tak hop, Gustíku“, řekl jsem a vše bylo jasné. Novým členem naší rodiny bude od dnešního dne Gusto Bear Fatal Gang – zkrátka Gustík!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?