Začátky byly těžké, ale dokázali jsme to!

9. května 2012

Vždycky jsem milovala koně a parkur, kdy koně letěli přes překážky s jezdcem na zádech mě strašně fascinoval. Jenomže ke koním jsem přístup neměla. Ale měla jsem Roxinka.

 

 

Tehdy mu byly asi dva nebo tři roky. Stavěla jsem překážky z cihel a tyčí. Myslela jsem, že ho skákání baví. Tahala jsem ho na vodítku ke překážkám a nutila jsem ho za každou cenu skočit. Jako odměnu měl pouze piškot a žádné pomazlení nebo pořádnou pochvalu. Prostě jsem chtěla, aby skákal co nejvíc a nejvýš.

 

Samozřejmě, že ho to pak nebavilo a skákat nechtěl. Nechápala jsem, že pes to musí brát jako hru, zábavu a srandu. Když neskočí, byla jsem na něho naštvaná. Až potom se něco stalo a já jsem pochopila, že agility je hra a zábava. Trénovali jsme maximálně deset minut denně, za hračku a když nechtěl, tak jsem ho nenutila.

 

Brzy si to oblíbil a už nedělal "psí oči", když jsem vytahovala překážky. Vždycky jsem chtěla chodit na cvičák, kde by byli lidé se stejnýma zálibama jako já. Lidi, kteří milují psy a agility. Jenomže Roxinek se nesnesl s jinými psy. Pomalu už jsem ztrácela naději, že by se nám jednou povedlo být na závodech, nebo jen na cvičáku s opravdovými překážkami. Ale i tak jsem se dočkala.

 

Chodíme na cvičák, jsou tam super lidé i jejich čtyřnozí miláčci a řekla bych, že se Roxinek na každý trénink snad i těší. Je to neuvěřitelné, když pomyslím, jaký jsme udělali pokrok. Ze začátku agility kvůli mé chybě neměl rád a teď...

 

Čekají nás i závody. Mám úžasného pejska. Jenom díky němu se mi splnil sen, on v tom měl největší zásluhu.. Miluji tě, Roxíí.

 

 

 

 

Přidáno: 40 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?