Začátky s Mickym

20. listopadu 2010

Už jako malá jsem moc toužila po kočičce. Nikdy mi to nevyšlo, až do mých 13ti let..

 

Tehdy mi zemřel králík jménem Lucius. Byla jsem strašně smutná a zoufalá. Tolik králíčků mi už zemřelo a přes každou smrt se těžko přecházelo.. Ale věděla jsem, že jakmile mi zemře nějaké zvíře můžu si pořídit další. Dalšího králíka jsem hned zavrhla a přemýšlela jaké jiné.., které se mnou bude dlouho.. a pak jsem si vzpomněla na to své několikaleté přemlouvání na kočičku.

 

Mamku jsem přemluvila, i když říkala ne, věděla jsem, že souhlasí. Šlo to poznat podle jejich očí, takže stačilo zapracovat na ostatních. Babička souhlasila taky okamžitě, protože ji zemřel pes Deno, ale co na to řeknou děda a taťka?
Všichni nad tím uvažovali, ale já znala svou odpověď a hned hledala v inzercích. Kamarádky mi nabízely svoje koťata a inzerce byly plné krásných koťat. Ale taťka řekl NE. Byla jsem na něj naštvaná a začala trucovat. Avšak nakonec přišel za mnou znovu a řekl: "Pokud kočku tak jedině pořádnou za těch 3000 než nějakého smetáka z ulice!" A bylo to. Měla jsem dovolenou kočku.

 

Na netu jsme s mamkou hledaly tři dny, ale nic nebylo dost dobré. Pak jsme ale narazily na inzerát, který byl z našeho města, Třince. Nabízeli britské modré koťátka. Byly tak rozkošné! Okamžitě jsem na inzerát napsala, ale cena 3000 bylo moc. Rodiče mi nabídli pouze 2000. Majitelka říkala, že i kdyby chtěla tak to zkrátka nejde prodat kotě za tak nízkou cenu. Očkování stojí moc peněz. Ale řekla taky, že to chápe a sníží pro mně cenu na 2500. Sestra mi pak dodala 500 korun. Majitelka pak dodala, že kočky jsou zamluvené, ale má jednoho volného kocourka. Nevadil mi kocourek a tak jsem souhlasila.

 

V den kdy jsem si měla dojet pro kocourka jsem byla celá natěšená. Budu mít kocourka - po těch letech! Celým štěstím jsem nemohla dýchat. Dorazily jsme s mamkou na místo. Zazvonily a vstoupily do bytu. Proháněla se tam matka se svými dvěmy dětmi - kocourkem a kočičkou. Kocourek jakmile nás uviděl utíkal se schovat. A kočička s matkou? Začaly se s námi mazlit. Od majitelky jsme dostaly instrukce, jak se o kocourka starat a pak nám dali i samotného kocourka. Celý se klepal a nechtěl s námi odejít..

 

V autobuse začal mňoukat celý v zoufalství, ale pak přestal a čekal co se bude dít. V novém domově všechno prozkoumal zatím jen v mém pokoji. Každým dnem se se mnou více zbližoval a získával mou důvěru, spal vedle mně a mazlil se se mnou. Pak si začal zvykat na zbytek rodiny a prozkoumal i celý byt. Jediný, s kým měl ještě trochu problém, byl náš pes Sep.. :)

 

Ovšem pak jsme je začali zvykat. Vzala jsem Mickyho do rukou a počkala dokud nepříjde Sep blíž. Přiblížil se a pak ucukl.. Micky se ho taky strašně bál. Ale po opakování k sobě začali chodit sami, občas ucukli, ale byl to pokrok. Pak k sobě chodili bez problémů a ještě doteď se prohání po bytě. Micky si hraje s ocasem od Sepa nebo Sepa olizuje po čumáčku. Spí vedle sebe a jsou to ti nejlepší kamarádi.

 

Přidáno: 66 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?