Začínat agility v 7letech? Proč ne.

20. listopadu 2012

V roce 2005 jsme si pořídili fenku anglického kokra. Měl to původně být psí společník na procházky, ale to se v tomto roce trošku změnilo. Doma máme ještě border kolii, s kterou běhám agility a protože bych určitě ráda běhala s dalším psem, napadlo mě, se pokusit, rozběhat Roxanku.

 

 

Jelikož vím, že ona na takovéto sporty nikdy nebyla a v životě ji to nebavilo, považovala jsem to trochu za nemožné. Tak jsme tedy v červenci začaly se samostatnými skočkami a tunely, ale Roxy vždy utekla a už se nechtěla vrátit. Ať jsem běhala s jakoukoliv motivací - u nás vždy na maso, protože si naše slečna nehraje - odmítala.

 

Během dalších dvou měsíců to bylo o něco lepší, zkoušely jsme různé pasáže, přidaly jsme kladinu a houpačku. Viděla jsem v tom velice vysoké pokroky. Roxana neutíkala, na zavolání přiběhla,když viděla,že stojím u překážek a čekám na ní. V té době jsem už měla jasno, že v listopadu se vypravíme na neoficiální agility závody, na něž kokřici přihlásím do NEZÁVODNÍKŮ SMALL.

 

Tři týdny před konáním závodů jsem Roxanku seznámila s áčkem. Byla jsem z ní překvapená, jelikož jsem očekávala, že to áčko bude její nepřítel. Ale bylo to přesně naopak, kdykoliv Roxy áčko uvidí, táhne na něj. Momentálně, 5 dnů před závody jsem se rozhodla Roxy naučit slalom a příští rok ji přihlásit i na nějaké i ty oficiální.

 

Tedy, finální rozhodnutí se dozvíme až po našem doběhu na neoficiálkách.
V případě,kdyby jsem se rozhodla, jak jsem psala nahoře, rok bychom si odběhaly v klasických MA1 a další rok již ve veteránech. To je konec mého příběhu, jsem na to hrdá, že to Roxy začlo bavit. Chtěla jsem tímto přesvědčit a ponaučit lidi, že vše jde, když se chce. Stačí k tomu jen velice dobré motivování a trpělivost. Připadají vám moje plány "ulítlé" nebo by jste udělali to samé co já?

 

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?