ZAHRADA ČECH

9. dubna 2012

Svátky jara se kvapem blíží a všichni se na ně moc těší. A zrovna na Velikonoce má být v Litoměřicích tradiční výstava „Zahrada Čech“, letos bude spojená i s druhou výstavou nazývanou „Můj dům, můj hrad“.

 

 

Páníci se domlouvali, že na výstavu zcela určitě pojedeme, jezdíme pravidelně každý rok, ale protože o víkendu tam bude mraky lidí, pojedeme prý v pátek. Vše je domluveno, pán s v práci „vyštěkal“ dovolenou a vyrazili jsme.

 

Přestože byla děsná zima, na výstavišti bylo plno lidí. Pánovi se podařilo zaparkovat u zadního vchodu, abychom to měli blízko do auta, kdyby bylo třeba. A bylo. Chodíme mezi stánky, lidi se strkají a my se Šejkem nestačíme uhýbat. Po chvíli toho máme všichni dost, navíc je Šejkovi zima a kňučí.

 

Pán koupí paničce bramborák, vezme od ní vodítka a jde nás uklidit do auta. Cestou jsme potkali paní, co vedla, no spíš táhla, na vodítku štěňátko. Vykuleně na něj koukáme, něco tak maličkého jsme ještě nikdy neviděli. Je to malinkatý jorkšírek. Štěňátko se třese zimou a zoufale naříká.

 

Pán kroutí hlavou a jemně se paní ptá, jestli tomu pejskovi není zima?! Vždyť to je úplné miminko?! Ale paní odsekne, že je to pes a pán si má hledět svého. Odcházíme a pán si neodpustí, aby paní řekl, že by zasluhovala pár facek a jestli takhle zachází s dětmi. V autě nám oblékl svetry a důkladně zabalil do deky, aby nám nebyla zima. Říká nám „nebojte kluci, já vás zmrznout nenechám“.

 

No, my se nebojíme a spokojeně usínáme hezky v teple, zatímco pán se vrací do té sibérie. Ale jak to tak bývá, potkali tam s paničkou nějaké známé, klábosili a popíjeli slivku, kterou tam prodával „potulný Valach“, kluk v černém klobouku s vyšívanou stuhou.

 

Dali se do řeči a po zjištění, že je to Ostravák mu panička hned začala říkat „Ruda z Ostravy“. Kluk na nové jméno hned slyšel a co víc, asi páníky sledoval, protože kdykoliv pán pronesl: „Tak kde je ten Ruda?“ Kluk se odněkud vynořil a hned naléval. Dopadlo to tak, jak muselo. Páník povzbuzen slivkou musel paničce odevzdat klíče od auta.

 

Panička, která nic nepila, se klepala víc, než to malé štěně, tak rychle koupila kytky, pro které tam vlastně jeli a zavelela k návratu. Když jsme přijeli domů, páníci byli totálně „mimo provoz“, zato my se Šejkem, spokojení a hezky vyhajaní sršíme energií. Dožadujeme se her, procházky, mazlení… ale panička jen něco zamumlá a zachumlá se do deky.

 

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?