Zdravotní průvodce pro majitele štěňátka I. - očkování

29. června 2015

Pokud se v blízké době stanete majiteli štěňátka, určitě se vám v hlavě objevuje spousta otázek spojených nejen s pořízením štěňátka, ale také s jeho následnou péčí. Následujících několik řádků vám poradí alespoň do začátku, po jaké cestě se vydat. V tomto díle si řekneme něco o očkování.

Jaká očkování čekají Vaše štěňátko?

Štěňátku se zpočátku dostanou obranyschopné látky od matky hlavně prostřednictvím mleziva. Tyto látky se následně v těle udržují na dostatečné úrovni až do věku 6 týdnů. Od té doby jejich hladina v krvi postupně klesá. To je ideální čas začít s vakcinací. Při prvním očkování se provádí vakcinace proti psince, infekčnímu zánětu jater, parvoviróze a parainfluenzy. Další očkování následuje ve věku 8 až 12 týdnů věku. Složení vakcinační látky je stejné jako při prvním očkování, jen navíc dochází k očkování proti leptospiróze. Poslední očkování proběhne ve věku 12 až 16 týdnů života. Očkovací látka je shodná s vakcinací podanou při druhém očkování. V tomto věku se navíc provádí první očkování proti vzteklině. Další očkování probíhá standardně v ročních intervalech, nicméně je dobré intervaly očkování konzultovat s veterinárním lékařem.

 

Nadstandardně lze očkovat štěňata také proti koronaviróze, infekční laryngotracheitidě, tetanu a lymské borelióze. O možnostech očkování vašeho štěněte proti těmto nemocem se poraďte se svým veterinářem, stejně jako o vhodném věku pro vakcinaci.

 

Nezapomeňte také na potřebu pravidelného odčervování, které by mělo být prováděno každých 14 dnů, poprvé již ve věku štěněte 2 týdnů, přičemž v 8. týdnu se zpravidla odčervuje naposledy v tomto intervalu. Následně by odčervení mělo probíhat jednou měsíčně až do věku 6 měsíců štěněte.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?