Zdravý pamlsek je ta nejlepší odměna pro vašeho psa

26. října 2015

Většina z nás se snaží svému čtyřnohému společníkovi naservírovat to nejlepší. Ať již krmíte metodou BARF nebo časově úspornější variantou granulí a konzerv, každému pejsku udělá radost pořádný psí pamlsek. Kromě pochvalného efektu za dobře odvedený kousek nebo prostého vyjádření „Chlupáči, mám tě rád“, můžete udělat i něco pro jeho zdraví. Jaké možnosti skýtá široká nabídka na našem trhu?

Výběr psích pamlsků je skutečně rozmanitý. Od masových tyčinek, kostiček s přidaným obsahem vápníku, masových plátků, přes labužnické sushi rolky až po nejrůznější druhy filet. To vše v úpravě vhodné k udržení dentální hygieny nebo procvičení žvýkacích svalů. Některé druhy masových dobrot jsou navíc uzpůsobeny výšce plemene i stáří pejska.

 

Čas na pamlsek

Pamlsek pro psa je jako bonbón pro dítě. Nejedná se tedy o doplněk stravy, jakým jsou třeba různé vitaminové a výživové komplementy ke zlepšení vitality organismu. Pamlsek má pro pejska pochvalný efekt, měl by jej tedy dostávat především za odměnu. Máte-li doma štěně nebo mladého psa, pamlsky představují efektivní způsob, jak ho rychle naučit novým kouskům.

Pamlsky pro psy

Kdy pejska odměnit

Za dobře vykonaný povel náleží odměna. Nemeškejte s ní. Pejska odměňte bezprostředně po výkonu. Pochopí, zač byla odměna určena a vynasnaží se, aby příště dostal další. Psi pamlsky zkrátka milují a to bez ohledu na svůj věk. Na trhu je k dostání velké množství pamlsků, mezi nimi i ty určené pro psy s alergií a citlivé psy. Pohodlně si tak můžete vybrat takový, který nejlépe vyhovuje věku, chuti i potravinovým nárokům vašeho psího mazlíka.

 

Lidské potraviny nejsou vhodné, a to ani ty kvalitní

Ne každý kvalitní „lidský pamlsek“ je vhodný – třeba taková čokoláda, byť vyrobená z těch nejlepších surovin, může zažívání vašeho pejska pěkně potrápit. Čokoláda obsahuje theobromin a kofein, které jsou pro psy toxické a ve vysokých dávkách mohou přivodit až smrt. A to není případ jen klasické čokolády. Pro psy je vysloveně nevhodné i kynuté (chlebové) těsto, hrozny, ořechy a celá řada dalších lidských potravin, včetně kostí.

 

Vhodné psí pamlsky

Sami sobě vybíráme potraviny, které jsou kvalitní. Dětem bychom také nedali nic špatného. A co svému zvířecímu příteli? Tomu bychom s ohledem na toxicitu lidských potravin měli podávat pouze pamlsky určené pro psy – a to i v případě, že nás vyjdou finančně dráž. Štěněti a psímu seniorovi raději pořiďte měkký pamlsek, vitálnímu psovi s dobrými zuby zase tvrdší. Pro psy se sklony k problémům se zuby volte pamlsky napomáhající čištění zubů a pro pejsky se speciální dietou zase pamlsky dietní – váš veterinář vám v tomto ohledu jistě poradí.

Pamlsky pro psy

Druhy pamlsků

Buvolí kosti, čokolády určené pro psy, sušené pamlsky, barevné pamlsky, tvrdé a měkké nebo již zmiňované dentální a dietní. Pamlsků je opravdu nepřeberná škála a záleží jen na chuti a zdravotním stavu vašeho psa, jakou chutnou odměnu bude mít nejraději.

  • Kosti z buvolí kůže spolehlivě zabaví všechny hravé pejsky. Ti je totiž ožužlávají a chutnají tak dlouho, dokud z nich téměř nic nezbude. Buvolí kostičky od některých výrobců dokonce snižují zápach a tvorbu zubního kamene.
  • Psí čokolády, např. ve tvaru kostí s několika různými příchutěmi. Je libo čokoládovou, masovou nebo vanilkovou? Kvalitní psí čokoláda zdraví pejska neohrozí.
  • Barevné žvýkací tyčinky a kostičky různých velikostí jsou vyrobené z rozdrcené syrové kůže a škrobu. Pejska můžete překvapit i žvýkací tyčinkou v podobě párku nebo jiného méně obvyklého tvaru.
  • Sušené pamlsky jsou pro pejsky vyloženou pochoutkou. Stejně jako kosti z buvolí kůže vašeho čtyřnohého miláčka hezky zabaví. Pěkně voní a ještě lépe chutnají. Nejčastěji bývají k dostání v podobě sušených uší – králičích, hovězích a vepřových, zakoupit však můžete také sušené vnitřnosti a jiné části zvířat.
  • Měkké pamlsky nejlépe ocení štěňata a starší psi. Lépe se jim koušou. Některé obsahují až 100 % masových kousků, např. pochoutky Brit. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími druhy měkounkého masíčka a rybích filet.
  • Dentální pamlsky jsou pamlsky uzpůsobené k udržení a zlepšení ústní hygieny vašeho čtyřnohého přítele. Jsou nejen chutné, ale také zdraví prospěšné.
  • V neposlední řadě jsou na trhu k dostání také hypoalergenní pamlsky bez umělých barviv, aromat a konzervačních látek, určené pro citlivé psy.

Pamlsky pro psy

Pamlskové balíčky

Pokud se podíváte na nabídky pamlsků v různých e-shopech, často naleznete pamlsky seřazené podle značek výrobců, což třeba pro čerstvého psího majitele nemusí být zrovna přehledné. Mnohem pohodlnější je zvolit chutný pamlskový balíček, který nevybíráte podle značky, ale přímo podle jeho složení (a také vzhledu). Pamlsky v balíčcích jsou vyráběny pouze z kvalitních surovin, jejichž složení si ověříte přímo na etiketě. Snadno si tak vyberete nejen druh pamlsku, ale také jeho velikost a příchuť.

 

Pamlsky pro štěňata

Pamlsky pro velké i malé

V neposlední řadě je při výběru pamlsku, kromě důrazu na kvalitní suroviny, dobré nezapomínat také na velikost psího strávníka. Jak by se dalo čekat, malému pejsku lépe svědčí masové kostičky menších rozměrů než rozměrů větších. Lépe mu padnou do tlamy a pohodlněji se mu tak žvýkají. Mezi oblíbené pamlsky patří piškoty pro psy, u kterých si dejte pozor na dávkování, abyste jimi pejska nepřekrmili.

A jaký pamlsek má nejraději váš pejsek?

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?