Zimní jezdecký pohár Jump and Drive Winter Tour

16. ledna 2015

V sobotu 31. ledna 2015 odstartuje druhý ročník zimního Jezdeckého poháru, pro který se zažil název Jump and Drive Winter Tour. Původně byly v plánu čtyři předkola ve spřežení a tři ve skocích. Nakonec se počet závodů v obou disciplínách srovnal.

Záměrem pořadatelů seriálu z JK Jezdci.cz a SK Artego bylo připravit pestrou termínovou listinu, která by zaplnila všechny víkendy od konce ledna až do druhé půlky března. Před velkým Jezdeckým festivalem na výstavišti v Lysé nad Labem by tak proběhlo celkem sedm závodů, z nichž by čtyři byly ve vozatajských soutěžích a tři skokové. „Bohužel majitelé areálu v Hradištku u Sadské potřebovali uvolnit víkend v půlce února pro jezdecké soustředění, které nebylo možné uspořádat ve všední dny, jak bylo zamýšleno. Proto jsme pro druhé kolo Drive Winter Tour hledali náhradní areál. V úvahu připadaly dvě varianty – jedna na severní Moravě a druhá na Kolínsku ve středních Čechách. Nakonec jsme však po zvážení všech okolností rozhodli o zrušení tohoto termínu, byť jsme se do poslední chvíle snažili, aby i tyto závody proběhly,“ konstatoval Aleš Suchánek z SK Artego.

 

Vozataje tak čeká po prvním kole konaném 31. ledna v Hradištku u Sadské další závod až o čtyři týdny později ve Slatiňanech na Chrudimsku. Třetí zastávkou budou 14. března Trojanovice u Frenštátu pod Radhoštěm, a pak již hned v pátek 20. března finálové kolo v Lysé nad Labem, jež bude dvojnásobně bodované.

 

Skokoví jezdci se během zimy příliš stěhovat nebudou, neboť všechna tři předkola proběhnou v Hradištku u Sadské. „Aktuálně je to totiž jediný areál, který nabízí pro zimní závody kvalitní zázemí dvou jezdeckých hal. Navíc je dobře dostupný ze všech částí republiky,“ uvedl Aleš Suchánek. Parkurové závody proběhnou ve čtrnáctidenní periodicitě, a to konkrétně v termínech 7. února, 21. února a 7. března. O další dva týdny později proběhne taktéž při Jezdeckém festivalu finále. To skokové je připraveno na čtvrtek 19. března. V Lysé se ovšem bude skákat již od středy a s výjimkou pátku se parkurové soutěže uskuteční během všech festivalových dnů od 18. do 22. března.

 

Podrobnosti o celém seriálu najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz, kde jsou též odkazy na rozpisy prvních kol jak ve spřežení, tak ve skocích.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?