Zimní jezdecký pohár ve skocích vyvrcholil v Lysé

20. března 2015

Druhý závodní den Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, čtvrtek 19. března, byl ve znamení finále tří skokových túr. Ve finálovém kole Jump and Drive Winter Tour 2015 zvýhodněné dvojnásobkem bodů zvítězila v nejnáročnější kategorii Andrea Halíková.

Napínavý scénář měla závěrečná soutěže čtvrtečního dne. Ze soutěže stupně S* se počítaly body do Czech Equestrian Team Winter Tour. O dramatizaci soutěže se postarala vedoucí jezdkyně žebříčku Barbora Vojtková, která musela závodit bez své stájové jedničky Carusa Medimade a se svými dalšími dvěma koňmi se neprobojovala do finále soutěže. Nezbylo jí tak nic jiného než čekat, jak si povedou její dvě největší soupeřky Barbora Kejvalová a Andrea Halíková.

Do finále soutěže S* postoupila Andrea Halíková se dvěma koňmi, ale s klisnou Wyoming si nesla chybu ze základního kola. Větší naděje tak vkládala do svého druhého koně Maryland, s nímž startovala až předposlední. Barbora Kejvalová své soupeřce nahrála poté, co s Con Acordem ve finále jednou chybovala. Jak však Andrea Halíková přiznala, výhodu jedné chyby zjistila až při vstupu do kolbiště. „Měla jsem v soutěži dva koně, takže jsem neměla čas sledovat nejen své konkurenty, ale nebyl čas ani na nervozitu. To přišlo až po vjezdu do kolbiště,“ popsala Andrea Halíková. „Radši jsem jela ve finále na jistotu, i když pomaleji. Při posledních závodech se mi rychlá jízda nevyplatila,“ doplnila. Nakonec si připsala jeden trestný bod za překročený čas, což jí zajistilo druhé místo v soutěži S*, ale především vítězství v Czech Equestrian Team Winter Tour. Druhé místo obsadila Barbora Kejvalová a třetí nakonec dokončila před Lysou vedoucí Barbora Vojtková.

V samotné soutěži stupně S* se jako jediný dostal do cíle bez trestných bodů Petr Koželuh a zaslouženě tak v sedle Woutera zvítězil. Druhé místo obsadila již zmíněná Andrea Halíková s Maryland a třetí dokončila NaghmehKhanjani a Caecilia R. Ta sahala téměř po vítězství, ale shodila poslední skok, který ji o první místo připravil.

Čtvrtek byl ve znamení i finále dalších dvou túr. Napínavé souboje o celkové vítězství byly ve všech kategoriích a na startu nechyběli nejlepší jezdci v žebříčcích. V malé túře svedly největší zápas Tereza Mücková a Klára Svobodová. Přestože Klára Svobodová na parkuru stupně Z zvítězila, tříbodový náskok před finále Tereze Mückové stačil na celkové prvenství, neboť při finálovém kole obsadila těsně druhou příčku. V žebříčku si dobrým vystoupením ve finálovém kole zajistil celkové třetí místo Martin Pochman.

Do finálového kola střední túry nastupoval z vedoucí pozice Miloslav Vítek. Největším soupeřem mu byla opět Tereza Mücková, ale nakonec se ani jednomu nepodařilo zvítězit. Ve skvělé formě se představil Zdeněk Palička, který vítězstvím na parkuru stupně L* nakonec nasbíral dostatek bodů, aby ovládl celou seriálovou soutěž. Pro druhé místo v žebříčku si dojel Miloslav Vítek a třetí skončila Tereza Mücková. Během dne se uskutečnilo celkem pět parkurů. Vedle již tří zmíněných soutěží se jednalo o dvě stupňované obtížnosti. Na úvodním parkuru čtvrtečního dne s maximální výškou 100 centimetrů se nejvíce dařilo Darině Kricnarové s koněm Palis 1. Ve stupňované obtížnosti do 110 centimetrů pak přemožitele nenašel opět Zdeněk Palička.

Páteční program je při Jezdeckém festivalu zasvěcen spřežení, kde se taktéž bojuje o poslední body do ří seriálových soutěží Jump and Drive Winter Tour 2015. Závodní program začne v 9:00 hodin. Podrobné informace nalezete na webových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?