Život doma, nebo venku?

5. března 2016

Způsob života našich koček ovlivní jejich celkový stav. Kočka, která může být nějakou tu dobu venku vede přirozenější život, ale současně je více ohrožena nějakým zraněním nebo nemocí. Vyšší je obvykle riziko nádorových onemocnění. To je způsobeno souvislostí mezi určitými virovými nemocemi, které se přenáší slinami jiných koček.

Někdy se objeví i rakovina lymfatického systému, která je nejběžnější formou u rakoviny koček. (Většina koček dává přednost venkovnímu pobytu, ale hrozí tak častější zranění nebo nemoci!)

 

Problémy při životě doma

Život doma je pro kočku sice bezpečnější, ale někdy se při něm může nudit.
Zatímco některé kočky jsou s životem doma spokojené, zvídavé kočky začnou vyvíjet vlastní fyzické i duševní aktivity.
Některé z těchto aktivit mohou být nebezpečné, a proto by se jim mělo zabránit co nejdříve. (např. zavěšování drápků a lezení po záclonách, žvýkání jedovatých pokojových rostlin nebo spaní v sušičce nebo pračce)
Potenciální problémy můžete někdy předvídat i podle toho, jestli je kočka introvert, který se rád schovává, nebo zvídavý a odvážný extrovert.

 

Podmínky venku

Kontrola nad tím, co se může stát venku, je obtížnější, pokud kočka střídá venkovní i domácí prostředí.

Pobyt venku přináší pro kočku pocit svobody a vzrušení, ale také četnou řadu rizik včetně zranění při nějaké nehodě, infekce od zvířecího kousnutí, nebo pravděpodobnost alergií a někdy také bohužel i riziko zákeřných zranění od různých pastí nebo také pozření jedu.

Já jako majitelka dvou kočiček dávám přednost pobytu venku, ale kočičí přítelkyně si občas domů pustím, abych zkontrolovala jejich zdravotní stav a vyndala z jejich kožíšků klíšťata zahryznutá v kůži.Doufám, že Vám tento malý příběh pomohl. Michaela

 

Uděleno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?