Život uprostřed živlu - VII. díl NAŠE PRVNÍ VÁNOCE

25. října 2011

Začaly přípravy, jako je úklid a pečení cukroví. S chutí jsem se dala do práce a velmi zdatně mi Mikeš pomáhal. Upečené a nenazdobené cukroví si začal přemísťovat tam, kam se to hodilo jemu.

 

 

Takže jsme nalézali polotovary cukroví na místech zcela nevídaných, jako je třeba postel, zahrabáno bylo i do sedačky, v koupelně v koši na špinavé prádlo a možná i někde tak dobře schované, že je tam možná dodnes. Jeho vousky byly oblepeny krémem, když jsme plnili cukroví a Mikeš zkoušel kvalitu každého krému v miskách.

 

Každé zdobení bylo zakončeno dlouhou osobní hygienou, který občas skončila koupáním ve vaně. Tato lidská hygiena se Mikešovi dvakrát nelíbila a urputně se jí bránil. Místo, aby byl čistý Mikeš, byla jsem já mokrá a napěněná a koupelna taky a Mikeš velmi dobře zvládal únikové cesty z vany a koupelny. Když byl konečně čistý, koupelna vytřená, já ošetřena od poškrábání, spokojeně usínal v mé posteli.

 

Den před Štědrým dne jsme finišovali, aby bylo vše perfektní. Já jsem dělala bramborový salát, který všichni milují, včetně našeho psa, rozhodli se pánové, že je čas ozdobit stromeček. Večer, když se dozdoboval stromeček, jsem se pustila do řízků. Vykosťuji kuřata, kapra nejíme. Mikešek zcela slušně a bez hnutí pozoroval, jak hezky mi to jde od ruky.

 

Chystala jsem si řízky na obalování a najednou se probudily v Mikešovi lovecké pudy a bleskurychle chňapl ten největší řízek a začal s ním pádit do úkrytu. Běh byl tak rychlý, že mu řízek v tlamičce vlál jako prapor. Teď se za ním rozběhl každý, kdo to viděl a začalo pronásledování. A kdopak si myslíte, že vyhrál? K našemu překvapení, vítězem byl náš pes.

 

Mikeš po prohraném boji odkráčel uraženě do svého pelíšku a trucoval. Vydrželo mu to jen chvilku, protože v následující chvíli udělali pánové velkou chybu. Poprvé rozsvítili stromeček. Byl nádherný. Je vysoký 180 cm a pravda i když umělý, vypadá fakt jako skutečný stromeček. Krásně svítil a blikal. Stříbrné třásně a řetězy se třpytily jako hvězdičky na nebi.

 

Pohledem jsem zavadila o Mikeše a najednou jsem v jeho velkým očích viděla stejné třpytivé hvězdičky a rázem vystřelil směrem ke stromečku. Usedl pod něj a zkoumavě ho chvíli pozoroval. Najednou hbitě začal šplhat po kmenu stromečku vzhůru. My, celí zkoprnělí, jsme pozorovali šplhající kočku a kývající se stromeček.

 

Mikeš byl těsně pod vrcholem a stromeček ztratil stabilitu a poroučel se v celé své kráse k zemi. Polekaný Mikeš odskočil od stromečku a přehnal se celým obývákem se někam schovat. Stromeček přežil bez větší újmy na kráse. Znova jsme ho postavili a přemýšleli, jak ho ukotvit, aby odolal nečekaným Mikešovým útokům. Stromeček manžel doslova ze všech stran přikurtoval k čemu se dalo, sice se ani nehnul, ale estetika dostala na frak.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?