Životní kůň

25. března 2012

Každý koňák už našel nebo teprve najde jednoho koně, který pro něho bude znamenat více než ostatní koně, který pro něj bude kamarádem, BUDE TO ŽIVOTNÍ KŮŇ. Takový kůň, o kterém jezdec bude vědět, že ho nikdy nechce ztratit.

 

 

A bude přesvědčen, že kdyby se musel někdy s tím koněm rozloučit. Nikdy se ho nevzdá a bude bojovat do poslední naděje. A nikdy nedovolí, aby na toho koně zapomněl. Já jsem v životě poznala už mnoho koní, protože se koním věnuji již několik let. Z těch všech koní jsem ale našla Jednoho, který je pro mě jedinečným (životním).

 

Začalo to, když v roce 2009 dovezli do stáje, kam chodím,  rezavou kobylku A 1/1. Nevypadala zrovna nejlíp. Začala jsem na ni jezdit, ale nevěděla jsem, co od ní čekat. Byla nadupaná, skotačila a tak to dál nešlo. S kamarádčinou pomocí jsme spolu tedy začaly od znova. (od lonžky, vyvazováky, martingaly). A snažily jsme se získat důvěru jedna k druhé. A to se povedlo.

 

Během pár týdnů se z Rosárky stal zcela jiný kůň. Dělala mi samou radost, začala jsem ji milovat. Věřily jsme si a měly jsme mezi sebou důvěru, která byla nejdůležitější. Čas šel dál a my jsme spolu prožívaly dokonalé časy a chvíle. Naučila mě spousty novým věcem, získavala jsem nové a nové zkušenosti jen díky ní. Byla prostě výjimečná.

 

Musely jsme společně překročit spousta překážek, které nám stály v cestě. Byli lidé, kteří nás chtěly rozdělit, přišly úrazy, nemoc (kolika). Ale my to všechno zvládly. Když byla nemocná, byla jsem s ní, když to potřebovala. Starala jsem se o ni a dávala ji 100% péči. Byla pro mě na prvním místě (na prvním místě taky vždycky zůstane). Přicházelo spoustu nových a nových věcí, zkušeností.

 

Přišlo i na naši první vyjížďku. Kdy jsem byla unešená, jak úžasná je v terénu. Strávily jsme spolu s Rosárkou 2,5 roku. A vzpomínek máme tolik jako kdyby jsme spolu byly celý život. Slavily jsme spolu narozeniny, Vánoce, Valentýn. Vždy jsme přišla do stáje a všechen čas jsem věnovala jí. Zavřela jsem se s ní v boxe a povídala jsem si s ní, ona mi položila hlavu na mé rameno a usínala mi na něm.

 

Spolu jsme jídavaly 1 jablko. Z ruky mi papkala krmení. Ona pro mě byla mým vlastním koněm. Nelze popsat, jak moc jsem s ní byla šťastná. Ale všechno hezké jednou končí a nám to muselo také skončit. 8. června 2011 jsem odjela na 15 denní dovolenou, a když jsem se 22. června vrátila, zjistla jsem, že Rosárka, kůň který pro mě znamená všechno, je prodaný.

 

Prodala se 2 dny před mým příjezdem. A tak jsem musela na vlastní pěst pátrat. Dávala jsem inzeráty a byla jsem zoufalá. Měla jsem strach, že ji nikdy nenajdu. ŠTĚSTÍ STÁLO ALE PŘI MĚ. A já díky užasnému člověku věděla všechno o tom, kde Rosárka je a měsíc na to jsem frčela za ní do nového domova.

 

Rosa se tam má úžasně, nic ji tam nechybí a je tam opravdu moc šťastná, byla dokonce znova připuštěna. Jsem ráda za to, že je v dobrých rukách. Ale i tak mi moc chybí a bez ní to už nikdy nebude ono. Já jsem se nesmířila s tím, že je pryč. Nesmířím se s tím NIKDY. Žiju v naději, protože naděje umírá poslední.

 

Se slzama v očích jsem psala tenhle náš příběh (psala jsem ho zkráceně). Rosárka je mým životem a není minuta, co bych na ni nemyslela. Z té největší lásky věnováno Rosárce. Miluji tě. Navždycky.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?