Živý alarm. Pes ochránce majetku a osob.

19. června 2015

Blíží se letní prázdniny a vy se jistě chcete vydat někam mimo své trvalé bydliště. Pokud nevíte, co se psem, mám pro vás tip. Vezměte ho prostě s sebou. Nejen, že si to všichni užijete, ale odpadnou vám starosti, jestli je o něj dobře postaráno. A ještě získáte bonus navíc. Nemusíte se bát o své věci, ani nežádoucího obtěžování.

Pes a ochrana obydlí

Využití psa k ochraně obydlí je stará známá věc. A pokud těch psů máte víc, funguje ještě lépe. Psi štěkají na nové podněty, na každý jinak, takže jde i rozlišit, na co přesně štěkají a podle toho se zařídit. Navíc si k vám dotěrný soused nedovolí přijít bez ohlášení a bez vyzvání. Tyto skutečnosti jsou tak notoricky známé, že už se i vyrábí humorné destičky na vrata typu „Uveďte v štěkot naše psy a my se vzápětí dostavíme.“ nebo „Já jsem u plotu za 5 vteřin. A ty?“

 

Pes může ochránit i stan

O prázdninách láká letní počasí k migrování přírodou. Praktické a skladné řešení přenosného obydlí, se kterým můžete nocovat téměř kdekoli, je stan. Je pravda, že před vodou a povětrnostními podmínkami nás jistým způsobem ochrání, ale je to přeci jen plachta na tyčích. Máte-li s sebou psa, zajistíte si, že budou lidé váš stan obcházet minimálně dvoumetrovým obloukem i noci a ve značně podroušeném stavu. Váš stan totiž zřetelně detekují dle výrazného vrčení i ve tmě a nebudou riskovat setkání s jeho chlupatým obyvatelem.

 

Auto s živým alarmem

Potřebujete si v létě dojít nakoupit, či něco rychle zařídit a nechcete se vracet do dusného, přehřátého auta? Zaparkujte ve stínu, otevřete částečně okénka a nechte svého psa v autě. Obyčejný alarm vydává jen nepříjemný zvuk, který upozorní na pachatele. Pokud je však pachatel rychlý, krádeži auta nebo jeho obsahu nezabrání. Naproti tomu pes nejen štěká, ale také je u něj reálné nebezpečí, že by si mohl „své“ teritorium fyzicky bránit. A to nikdo nebude riskovat. Proto také doporučuji využívat velkých psů nebo většího počtu malých hlučných psů, kteří mají v autě relativní volnost pohybu.

 

Ochrana osoby a osobních věcí

Váš pes reaguje na ostatní z valné většiny podle vás. Takže pokud je vám někdo nesympatický, nebo se ho dokonce obáváte, dá to dostatečně srozumitelně najevo za vás. Dotyčný se vám pak s největší pravděpodobností vyhne. Máte-li malého psa, který se vejde například do batohu nebo větší kabely, účinně ochráníte své osobní věci. Malé psy, pokud je zajištěno, že nebudou značit na exponáty, lze s sebou vzít i do některých hradů a zámků. A vy tak máte jistotu, že se k vašim kamerám, peněženkám a jiným cennostem nikdo nepozorovaně nepřiblíží.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?