Zpestřete kočičím mazlíčkům jídelníček!

30. května 2016

Vyvážená a chutná, ale také pestrá, taková by měla být strava našich kočičích mazlíčků. Jaké výhody přináší pestrý jídelníček a jak ho správně poskládat?

Kočky preferují vlhké krmivo a jejich majitelé jim ho také často dopřávají. Nicméně kočkám prospívá pestrá strava, kombinace vlhkého a suchého krmiva. Pro zpestření jídelníčku jsou vhodné také dentální pamlsky, které slouží k pravidelné péči o chrup.

 

Výhody suchého a vlhkého krmiva

Granule pro kočky WhiskasDenní krmná dávka granulí je poměrně malá, protože jde o koncentrovaný zdroj živin, cenově vychází také o něco lépe než kapsičky nebo konzervy. Nekazí se na vzduchu, a tak je kočky mohou mít v misce celých 24 hodin – získají díky nim pravidelný příjem energie, důležitý zejména pro starší kočky, které často mívají cukrovku a hrozí u nich hypoglykemický šok. Granule také pomáhají zvířatům čistit zuby. V tomto směru mají jedinečnou texturu a tvar granule Whiskas – mechanicky odstraňují ze zubů plak, a tím pomáhají předcházet vzniku zubního kamene a následnému zánětu dásní.

 

Kapsičky WhiskasVlhké krmivo je pro kočky více atraktivní, protože po otevření lákavě voní. Navíc nabízí spoustu příchutí, umožňujících vyjít vstříc přirozené kočičí potřebě příchutě často střídat. Výhodou kapsiček pak je to, že jsou jednoporcové, malé a lehké, takže praktické i na cesty. Kapsičky a konzervy obsahují na rozdíl od granulí vodu, což hraje významnou roli v pitném režimu koček. Kočky totiž obecně velmi málo pijí, přitom nízký příjem vody může mít za následek poškození ledvin.

 

Na zdraví ledvin a celého močové ústrojí koček má zásadní vliv také obsah minerálních látek ve stravě. Vlhké i suché krmivo Whiskas se vyznačuje optimálním množstvím a skladbou minerálních látek, a díky tomu výrazně napomáhá i k dobré kondici močového ústrojí.

 

Správně poskládaný jídelníček

Whiskas DentabitesKočkám je vhodné rozdělit denní krmnou dávku na třetiny – 1/3 servírujeme ráno, 2/3 večer plus po celých 24 hodin umožníme kočce přístup k misce s granulemi (jsou sice navíc, ale kočka jich tolik nespořádá). Zhruba 70 % denní krmné dávky by mělo pocházet z vlhkého krmiva a 30 % ze suchého. Po celý den by zvířata měla mít přístup k čerstvé pitné vodě. Ideálně po každém krmení, nebo aspoň po tom večerním, podáváme kočkám dentální pamlsky, které pomáhají odstraňovat zubní plak a předcházet problémům se zuby a dásněmi.

 

U suchých i vlhkých krmiv je vhodné vybírat varianty odpovídající jednotlivým fázím života zvířete. Koťata potřebují pro zdravý růst a vývin jiný poměr živin než dospělé kočky, proto se pro ně míchají receptury Junior. Stárnoucí zvířata zase mívají problémy s trávením, a tak jsou pro ně vhodnější lépe stravitelná krmiva s označením Senior. Dospělým kočkám podáváme krmiva Adult, která se dále rozdělují podle životního stylu zvířete a dalších individuálních potřeb.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?