Zpestřete psím kamarádům jídelníček!

30. května 2016

Vyvážená a chutná, ale také pestrá, taková by měla být strava našich psích kamarádů. Jaké výhody přináší pestrý jídelníček a jak ho správně poskládat?

Psi preferují vlhké krmivo a jejich majitelé jim ho často dopřávají – zejména malým plemenům, která jsou mlsná a dávají přednost kapsičkám nebo konzervám. Nicméně psům prospívá pestrá strava, kombinace vlhkého a suchého krmiva. Pro zpestření jídelníčku jsou vhodné také dentální pamlsky, které slouží k pravidelné péči o chrup.

 

Výhody suchého a vlhkého krmiva

Pedigree VitalDenní krmná dávka granulí je poměrně malá, protože jde o koncentrovaný zdroj živin, cenově vychází také o něco lépe než kapsičky nebo konzervy. Granule také pomáhají zvířatům čistit zuby. V tomto směru mají jedinečnou texturu a tvar granule pro psy Pedigree Vital Protection – mechanicky odstraňují ze zubů plak, a tím pomáhají předcházet vzniku zubního kamene a následnému zánětu dásní.

 

PedigreeVlhké krmivo je pro zvířata více atraktivní, protože po otevření lákavě voní. Výhodou kapsiček pak je to, že jsou jednoporcové, malé a lehké, takže praktické i na cesty. Kapsičky a konzervy obsahují na rozdíl od granulí vodu, což hraje významnou roli v pitném režimu psů, protože nízký příjem vody může mít za následek poškození ledvin.

 

Na zdraví ledvin a celého močové ústrojí psů má zásadní vliv také obsah minerálních látek ve stravě. Vlhké i suché krmivo pro psy Pedigree se vyznačuje optimálním množstvím a skladbou minerálních látek, a díky tomu výrazně napomáhá i k dobré kondici močového ústrojí.

 

Správně poskládaný jídelníček

Pedigree DentastixPsům podáváme krmivo dvakrát denně – 1/3 krmné dávky ráno a 2/3 večer, na poměru suchého a vlhkého krmiva nezáleží. Po celý den by měli mít přístup k čerstvé pitné vodě, zato ke krmivu by během dne mít přístup neměli – na rozdíl od koček nevědí, kdy mají dost, a v případě přejedení hrozí torze žaludku (převrácení žaludku, uzavření vstupu a výstupu ze žaludku). Ideálně po každém krmení, nebo aspoň po tom večerním, podáváme psím kamarádům dentální pamlsky, které pomáhají odstraňovat zubní plak a předcházet problémům se zuby a dásněmi (např. Pedigree Denta Stix).

 

U suchých i vlhkých krmiv je vhodné vybírat varianty odpovídající jednotlivým fázím života zvířete. Štěňata potřebují pro zdravý růst a vývin jiný poměr živin než dospělí psi, proto se pro ně míchají receptury Junior. Stárnoucí zvířata zase mívají problémy s trávením, a tak jsou pro ně vhodnější lépe stravitelná krmiva s označením Senior. Dospělým psům podáváme krmiva Adult, která se dále rozdělují podle velikosti plemene.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?