Zubní kámen u psa

21. dubna 2013

Po vyčištění zubního kamene používáme vhodné léky a pravidelně 2x do týdne čistíme zubním kartáčkem a pastou pro to určenou. Dále zvolíme typ granulí, které předchází vzniku zubního kamene.

 

 

Nemá cenu odstraňovat zubní kámen kartáčkem, ale zubním ultrazvukem. Před anestézií je nutné držet 12ti hodinovou hladovku a pití vody ukončit 1 hodinu před zákrokem. Zákrok není bolestivý. Psa by měli probudit pod dohledem doktora nebo dát majiteli spícího psa k transportu domu. Po příjezdu domu by měl pes odpočívat a nechodit na slunce.

 

Pokud má váš pes zubní kámen, doporučuji, abyste s ním zašli k doktorovi co nejdříve, jelikož může dojít k uvolnění a vypadání zubů. Ovšem může dojít i k závažným onemocněním vnitřních orgánů. Takže neváhejte a jděte k lékaři. Já osobně mám s tímto zákrokem zkušenost. Mého pejska jorkšírka jsme tam před třemi roky dávali. Sice to bylo pro nás bolestivé, vidět jak pejska uspávají, ale když se probudil, měl krásné zuby.

 

 

 

Přidáno: 20 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?