Zuby, kam jen oko dohlédne

15. ledna 2014

Představuji si, kterak chovatel sedí shrben nad mikroskopem a vítězoslavným „cha chá“ ztvrzuje svůj úspěch na poli nelegálního genetického křížení. Stoprocentně přimíchal do psího DNA nějakou jinou potvoru.

Ve štěněcích měsících chlapínkových tipuji piraňu. Mrňavé zoubky, ostré jako břitva, ve zběsilém tempu chňapající po všem, co se hýbe. Určitě to byla piraňa. V dalších měsících se přikláním ke krokodýlí genetické informaci, neb stisk čelistí povážlivě roste, urputnost kousání neustává, ba naopak – graduje. Poslední dobou jsem dospěla k jinému závěru. Připustím-li, že chlapínek pravděpodobně nebude vzdáleným příbuzným bájného Cerberuse, jež vlastnil hned trojici hlav, musím pak nekompromisně trvat na tom, že minimálně zuby má ve dvou řadách, občas bych přísahala, že ve třech a více, čili v sobě nutně má přimíchanou cizí DNA. A takřka jistě vím, že půjde o žraloka. 
Je mi samozřejmě známo, že štěňata a mladí psi koušou vše, s chutí, urputně a důkladně. Ale mám neodbytný pocit, že můj chlapínek už trpí obsedantně kompulzivní poruchou chování, která se projevuje neustálým okusováním, chňapáním a na to navazujícím ničení věcí, tělesných schránek členů mé rodiny a v neposlední řadě mé psychiky. Zde nutno podotknout, že nikdy nikomu (úmyslně) neublížil. I tak mé tělo zdobí jizvy po zoubcích a nejinak tomu je na inventáři naší domácnosti, jež má chlapínek na svědomí. Podezírám manžela, že po večerech tajně sepisuje fakturu, jež v položkách nese rozepsány jednotlivé úlovky našeho psa.
Na oné faktuře dozajista bude několik párů bot, zahradní konev, pár květináčů, nejedna dětská zbraň, jež nebyla odklizena do bezpečí (naposledy to byl parádní modrožlutý luk), ale máme tu i zajímavější položky: potápěčské ploutve, dětská plastová čtyřkolka a později i motorka, držák věšáku na prádlo, provazový žebřík, ze kterého zbyla už jen dvě lana, neb dřevěné stupínky skončily jako třísky, zábradlí atd. Majstrštykem bych označila zničení okrasné jabloně, kterou ve chvílích nudy chlapínek naprosto dokonale odkornil do výše jednoho metru. A opakující se položkou na seznamu bude zahradní nábytek, jež je z masivního dřeva a býval krásný. Dnes vypadá poněkud ... nezvykle. Nohy od stolu jsou zdobeny dlouhými tahy zubů, nohy židlí i stolu jsou ohlodány a roztřepeny, což neminulo ani opěrky židlí ... Zde není konečná bilance dosud stanovena, neb stále nacházím stopy po nové činnosti (ještě zbývá poslední opěradlo poslední, dosud netknuté židle). A zlatým hřebem, který manžel zarazí do oné faktury, bude určitě vánoční osvětlení našeho domu. Krásně nám domeček před svátky zářil, než chlapínek objevil kabely a uvrhl tak výzdobu našeho domu do temnoty.
S velikou chutí kouše vše, zejména pak mě. Je prakticky nemožné pohladit jej po hlavě, protože okamžitě otevře tlamu a pokusí se ruku chytit a alespoň jednou si zlehka žvýknout ... Kontrola zubů? To je opravdu na dlouho. Učesat hlavu? Ano, už jsem objevila taktiku. Musím obětovat ruku, kterou mu vrazím do tlamy a pak teprve chvíli drží a žvýká mé prsty, zatímco já volnou rukou bleskově češu neposednou srst. Nedávno se přišel pochovat ke mně na klín. Ono to prakticky není tak úplně chování, protože na můj klín složí při největší snaze tak maximálně přední nohy a hlavu, ale i tak to má rád a já taky. A tak na mě ležel, já byla ráda, že pod tou váhou vůbec dýchám, pes zabořil svoji hlavu do mé bundy a ani se nehnul. Což je u něj velmi nezvyklé, až podezřelé! Poodhrnula jsem tedy kousek bundy a vidím, že pes místo aby blaženě usínal v mém náručí, drtí zuby zip u bundy a velmi nenápadně se jej snaží ukousnout ...
Vracíme se večer setmělou ulicí z procházky. Jsem hluboce zamyšlená, kterak chlapínek splatí své dluhy na vybavení naší domácnosti, až manžel předloží fakturu. Mohl by se ujmout v dřevařském průmyslu. Jeho posedlost dřevem je evidentní. Mohl by dost dobře pracovat při výrobě třísek ... ono i odkorňování kmenů je těžká práce a dozajista dobře placená ... a tak dumám a přemítám, až mě ze zamyšlení vytrhne jemné šťouchnutí nosem do dlaně. Aha, vím, co to znamená, teď počká, jestli rukou uhnu nebo řeknu „ne“. Mlčím a chlapínek, vědom si mého němého souhlasu, otevře tlamu, jemně do ní vezme moji ruku a naprosto blaženě pokračuje v chůzi. A tak jdeme, v neobvyklé symbióze, pes spokojeně přivírá oči a jemně překusuje moji ruku, jež až po zápěstí vězí mezi zuby, já si prstem brnkám o jeho jazyk, zuby, patro ... a vím, že jsem jeho největší úlovek. A pokud nestiskne, na faktuře tahle položka nikdy nebude :-)

 

Přidáno: 60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?