Zvířátka a Silvestr

1. ledna 2016

Některé části textu nejsou myšleny na všechny. :) Kvůli jedné jediné hodině to je nejhorší den v roce, Silvestr. Někteří lidé vůbec nepřemýšlí nad tím, jak moc zvířata během Silvestra trpí. Například náš půl roční kocourek Coltranek a šesti letá labradorka Jesinka. Celý den byli naprosto v pořádku, bylo jen pět hodin a už byly slyšet rány!!

Coltranek to zažil poprvé v životě, byl naprosto vyděšený!! Všude pobíhal, měl rozšířené zorničky, ani chviličku si nesedl a to si vemte, že ty ohňostroje a petardy byly někde do dvou hodin ráno.

Těsně před pátou Coltranek spal. To bylo hodně špatně, první rána ho ve spánku tak vyděsila, že to vypadalo že ho každou chvíli klepne. Ještě k tomu nějací INTELIGENTI v naší ulici si udělali svůj ohňostroj přímo v uličce s garážemi. Při každé ráně byla ozvěna!! Garáže jsou od našeho paneláku ani ne dvacet kroků!! Coltranek je opravdu drobný milý kocourek, moc hodný ale na Silvestra byl natolik vyděšený, že když byl schovaný například pod postelí a kolem prošla Jesinka nebo někdo jiný, startoval po nohou a všem co se hýbalo a pěkně se zakousl. Nejhorší na tom bylo také to, že s Jesinkou měli velmi krásný vztah, ale po několika Coltrankových výstupech se ho Jesinka dokonce i trochu bojí. Jednou nebo dvakrát na něj zavrčela, nebo se po něm dokonce i ohnala.

Ale to všechno nepadlo jen na Coltranka ale i na Jesinku. Ze začátku to nebylo tak zlé, přece jenom to byl její šestý Silvestr, tak už je na ledacos zvyklá. Asi tak v osm hodin, co nebylo tolik ohňostrojů jsem jí šla vyvenčit. V té největší smůle začal snad ten nejhorší ohňostroj za ten večer. Jesinka má na labradora opravdu velikou sílu. I přes všechnu mou snahu se mi Jesinka vyškubla z ruky. Hrozně jsem se vyděsila, že mi uteče a už jí nikdy neuvidím. Naštěstí jsme šly pouze na procházku kolem paneláku. Utíkala jsem tedy za Jesinkou, naštěstí mám tak hodnou holku, že mi zastavila před vchodem, sedla si a čekala na mě. Je to opravdu hodná fenka. :)

A slyšet ty petardy si opravdu nezaslouží. Žádné zvířátko si tohle nezaslouží... :( Vemte si, že pes má deset krát lepší sluch než my, lidi. Kočky mají jen o něco málo horší než psi. Ano je hrozné co se děje našim miláčkům, ale mají nás, můžeme se o ně postarat, být jim na blízku, uklidňovat je. Ale co teprve divoká zvířata?? Ta teprve musí hrozně trpět!! :(

LIDÉ CO SI JEŠTĚ NAVÍC KUPUJÍ SVŮJ VLASTNÍ OHŇOSTROJ PODLE MĚ MOC ROZUMU NEPOBRALI

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?