Zvýšený výskyt blech – jak na to?

15. prosince 2014

Mnoho majitelů se v posledních týdnech potýká se zvýšeným výskytem blech a to u koček i psů. Víte jak správně s blechami u vaší kočky zatočit? Tady je přehled nejdůležitějších zásad, jak kočku odblešit a nevyhodit jen zbytečně peníze či v horším případě ještě kočičce neublížit.

Zásada číslo 1: Máte více zvířátek (například psa a kočku) a "odblešujete" jen jednoho z nich. Koukněte se do kožíšku opravdu všem domácím mazlíčkům.

 

Zásada číslo 2: Některá antiparazitika pro psy jsou pro kočky smrtelně toxická! Jde hlavně o antiparazitika s obsahem permethrinu a jeho deriváty. Vždy se ujistěte, že na obalu je přímo uvedena vhodnost použití pro kočky.

Pokud máte v jedné domácnosti psa i kočku, uvažte, zda kočka nepřichází se psem do přímého kontaktu. Naší kočce se například málem stal osudným na okno odložený antiparazitiní obojek pro psa. Zvažte dobře možná rizika.

Mezi přípravky, se kterými kočky nesmějí přijít do styku patří například antiparazitní obojek pro psy Scalibor či spray na prostředí Bio Kill.

Bezpečnou látkou, která je účinná u psů i koček a pro kočky je bezpečná je například fipronil. Najdete ho v přípravcích jako Firpon či Frontline. Bezpečným a účinným přípravkem pro psy i kočky je také Foresto.

 

Zásada číslo 3: Nekoupejte kočku těsně před použitím antiparazitika nebo těsně po jeho  aplikaci. Většina antiparazitik potřebuje na nástup účinku zhruba týden. Vykoupejte kočku v antiparazitním šamponu dva dny před aplikací pipety či obojku. Následně již kočku nekoupejte, počkejte alespoň měsíc.

 

Zásada číslo 4: Nezapomeňte na prostředí kde zvíře žije. Zbavte blech také pelíšky, koberce

 

Zásada číslo 5: Vždy čtěte příbalový leták! Dbejte na dávkování stanovené výrobcem. Nekombinujte více antiparazitik najednou, tedy klasicky nedávejte kočce pipetu a obojek zároveň. Nekombinujte ani antiparatitní sprej s obojkem (či pipetou). Hrozí předávkování.

Neaplikujte další dávku antiparazitika dříve, než skončí účinnek již aplikovaného. Tedy například, aplikovali jste kočce pipetu. Výrobce uvádí další aplikovat za měsíc. Blechy ale přetrvávají. Nedávejte kočce další pipetu či jiné antiparazitikum tedy dříve než za měsíc.

 

Máte jakýkoliv dotaz? Napište mi na sona@spokojenypes.cz

 

SpokojenyPes.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soňa Fialková

SpokojenyPes.cz (www.spokojenypes.cz)

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?