Malý
münsterlandský
ohař

Kleiner Münsterländer Vorstehhund

Obecné informace

Povaha

Malý münsterlandský ohař je inteligentní, poslušný a mírumilovný pes. Má pozitivní vztah k životu a nekomplikovanou a veselou povahu. Je to neúnavný a houževnatý pracovník, doma se však chová klidně. Je velmi oddaný svému pánovi a celé rodině. Malý münsterlandský ohař si obvykle velmi dobře rozumí s dětmi, jinými psy nebo domácími zvířaty. K cizím lidem se chová přátelsky, ale děje-li se něco podezřelého, rozštěká se. Moc dobrý hlídač však není, štěkáním to většinou i skončí. Miluje aportování a také velmi rád plave. Dobře se bude cítit i ve městě, ale je potřeba mu zajistit dostatek pohybu.

Popis

Malý münsterlandský ohař dorůstá výšky 52 - 56 cm (psi), feny 50 - 54 cm a dosahuje váhy okolo 15 kg. Průměrná délka je 13-14 let. Suchá hlava je mírně klenutá, lebka nesmí být příliš široká. Malé hluboko posazené oči mají nejlépe tmavohnědou barvu. Silná tlama je rovná a dlouhá, nosní houba je čistě hnědá. Vysoko nasazené uši jsou široké a na koncích zašpičatělé. Jsou svěšené a přiléhají k hlavě. Hruď má hlubokou, hřbet je kratší nebo středně dlouhý. Bedra jsou široká a silná. Středně dlouhý ocas je nošen rovně, jeho poslední třetina může být mírně ohnutá vzhůru.Rovné nohy mají kompaktní a okrouhlé tlapky. Toto plemeno dospívá až ve třech letech. Srst malého münsterlandského ohaře je středně dlouhá, hladká, rovná nebo může být i mírně zvlněná. Zbarvení je hnědé s bílou nebo bílá s hnědou.

Klasifikace FCI

Skupina 7 - ohaři, přinašeči a slídiči. Sekce 1 - ohaři s pracovní zkouškou.

Historie plemene malý münsterlandský ohař

Malý münsterlandský ohař vznikl v Německu v kraji Münsterland v 20. století. Tento univerzální lovecký pes pochází ze zbylých jedinců starého sokolnického psa zkříženého s dalšími evropskými, loveckými psy. Tento tzv. ptačí pes se měl původně používat na lovu společně se sokoly a sítěmi, ale než se ho podařilo ve 20. století znovu vyšlechtit, jeho přežití záviselo na tom, zda bude chován jako společník. O jeho opětovné vyšlechtění se zasloužil především Edmond Lenský, který roku 1912 založil klub Malého münsterlandského ohaře.

VIDEA s plemenem malý münsterlandský ohař

Pro videa s plemenem malý münsterlandský ohař klikněte ZDE

Základní péče

Srst je třeba dvakrát týdně kartáčovat a česat. Občas se v hnědých částech objeví světlejší chlupy. Jedná se o starou srst a je třeba ji trimovat. Kontrolujte zvukovod a odstraňujte přebytečné chlupy, abyste předešli zánětům. Malý münsterlandský ohař rád vyhoví svému pánovi a snadno chápe. Potřebuje laskavou a důslednou výchovu. Toto plemeno je v první řadě loveckým psem, který potřebuje dostatek pohybu a pracovního vyžití. Berte jej na delší procházky a nechejte ho aportovat nebo si zaplavat. Na počasí tento pes moc nedbá. Rád si zaplave jak za slunečného dne, tak v dešti. Proto toto plemeno je optimální lovecký výcvik, stejně dobře se však uplatní v obratnosti nebo míčových hrách.

Chovatelské stanice

Od Pstruží říčky
Počet zobrazení: 121 267

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 52 - 54 cm
Hmotnost v dospělosti 14,5 - 15,5 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Kontinentální ohaři
Číslo standardu FCI č. 102 (17. 3. 2005) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 3 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • učenlivost
 • velmi špatné klidy, velká vášeň pro lov

Dobrý den, jediné co bych chtěla napsat o MMO je, že určitě jeho standart není 15 kilo... jejich váha se pohybuje kolem 22 kilogramů u psů spíš více.

Uživatel #76029
25. 7. 2018
 • věrnost
 • poslušnost

Rozhodně souhlasím. Zdravá fena se pohybuje od 18 kg výše (18 kg je u některých hranice, kdy jí lezou žebra), takže průměr kolem 19-20 kg je ideální pro feny.

Jenn13
25. 7. 2018
 • nezná agresivitu
 • věrný
 • chytrý
 • skvělý k dětem
 • i ve vyšším věku hravý a přítulný
 • náročnější výcvik
 • raubíř divoký :
 • pro někoho budou záporem i silné lovecké pudy

Standard FCI váhu neuvádí a 14 nebo 15 kg je naprostá blbost (tolik při podobné výšce v kohoutku váží tak možná chrt), už pes kolem 18 kilo vypadá jak z koncentráku. Souhlasím, že ideální váha je kolem 20-23 kg. Povahově jsou to naprosto pohodoví, klidní a vyrovnaní psi. Nezajímá je jednotvárný výcvik, takže je potřeba dát si pozor na to, aby se pes nezačal nudit. Jsou stejně ochotní celý den prolenošit i v jakémkoliv počasí od rána do večera běhat v terénu. Pro celou rodinu je MMO ten nejlepší parťák a kamarád, jakého si umím představit. :)

Hana Hanáková
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Malý münsterlandský ohař doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?