Maremmansko–
abruzzský pastevecký
pes

Cane da Pastore Maremmano-Abruzzese

Obecné informace

Povaha

Maremmansko-abruzzský pastevecký pes je velmi přátelský a věrný. Tito psi vynikají svou odvahou a inteligencí. K sobě jsou velmi tvrdí, k rodině se však chovají mile a jsou přítulní. Mají střízlivé vystupování a štěkají málokdy. Tito vyrovnaní psi se často rozhodují samostatně. Maremmansko-abruzzský pastevecký pes je vynikající hlídač. Zpravidla vychází dobře s jinými psy a domácími zvířaty. K dětem je trpělivý a tolerantní. K cizím lidem zaujímá zpočátku rezervovaný postoj. Nejedná se o plemeno, které by bezmyšlenkovitě poslouchalo příkazy, které nemají žádný význam. Díky jeho inteligenci lze cvičit snadno. Je však třeba cvičit citlivě, klidně a s respektem. Tento pes potřebuje značné množství pohybu a pracovního vyžití.

Popis

Maremmansko-abruzzský pastevecký pes dosahuje výšky psi 65 - 73 cm, fena 60 - 68 cm. Váha se pohybuje okolo 40 - 45 kg. V průměru se dožívá 11 - 13 let. Hlava je dlouhá a poměrně těžká. Hřbet nosu je rovný. Uši mají tvar písmene V a jsou napůl svěšené. Oči mají mandlový tvar a jsou tmavé barvy. Skus je nůžkový. Tělo je velké a robustní. Ocas je nasazen poměrně nízko a v klidu směřuje dolů. Končetiny mají masivní kosti a jsou dobře osvalené. Srst je hustá, dlouhá a tvrdá. U psů se vyskytuje bohatý límec. Zbarvení je bílé a mohou se vyskytnout znaky s nádechem do žluta či béžova.

Klasifikace FCI

Skupina 1 - Ovčáci a honáčtí psi, sekce 1 - Ovčáci bez pracovní zkoušky

Historie plemene maremmansko-abruzzský pes

Maremmansko-abruzzský pastevecký pes pochází z Itálie a je znám již od starověku. Jedná se o služební plemeno poměrně blízce příbuzné východoevropským bílým psům karabashovi a akbashovi z Turecka, slovenskému čuvači nebo maďarskému komondorovi a dalším. Toto plemeno vzniklo zkřížením maremmanského krátkosrstého pracovního psa s přimigrovaným abruzzským psem, který se používal jako tažný pes. Toto plemeno hlídalo a ochraňovalo stáda a bylo pomocníkem na statku. V 60. letech 20. století započaly práce na jeho standardu a byl ustanoven název maremmansko - abruzzský pastevecký pes. V dnešní době je nejvíce rozšířen samozřejmě v Itálii. Mimo zemi svého původu se příliš nevyskytuje.

Základní péče

Srst tohoto psa potřebuje pravidelnou úpravu. Kartáčování a česání je obzvláště nutné především v období línání. Jelikož potřebuje dostatek pohybu, je vhodné jej chovat v domě s rozlehlou zahradou. Pokud mu zajistíte zateplenou boudu, je možné jej chovat celoročně venku. Celodenní pobyt v kotci, byť by byl jakkoli velký, je pro tohoto psa nepřípustný. Kvůli jeho poněkud samostatné a svéhlavé povaze se nehodí pro psí sporty. Dnes je oblíbeným společenským, ale stále také pasteveckým psem.

Počet zobrazení: 36 943

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI I: Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Velikost Velká plemena
Původ plemene Itálie
Výška v kohoutku 60 - 63 cm
Hmotnost v dospělosti 40 - 45 kg
Věk 11 - 13 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst denní
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb velmi náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina I: Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Sekce Ovčácká a pastevecká plemena
Číslo standardu FCI č. 201 (14. 9. 1992) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 2 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • ochrannářský
 • věrný
 • milující
 • opatrný
 • hlídající
 • tvrdohlavý
 • pomstychtivý

Jsem s Maremmano spokojená, jen je pro člověka s velkou zahradou,sportovního typu. Musí být na něj čas co se týče procházek,nesnáší být zavřený,je potřeba být v pohybu. Jinak je výborný hlídač,málo koho ke mě cizího pustí když je na volno.....neni pravda že štěká málo....myslim si že uplně normálně často a hlasitě:-)jinak je tvrdohlavý,poslouchat se naučí,jen musí být trpělivost a jít na něj přátelsky.Když budete dobrými part´áky tak i poslechne,násilím to nikam nedotáhnete páč po výprasku se urazí a trucuje.Jinak je mazlik ale na cizí lidi si zvyká pomalu nebo vůbec.Dokáže na lidi štěkat i bez důvodu,ale s přímou agresivitou nemám zkušenost.Se vztahem k dětem zkušenost zatim nemám.....ale jak říkám,je společenský,stačí se nechat očuchat a v klidu seznámit a neni problém.

Míwa Mílová
25. 7. 2018
 • ochranářský
 • věrný
 • milující
 • opatrný
 • hlídající
 • přátelský
 • tvrdohlavý
 • nedůvěřivý
 • působí agresivně

menší oprava:-)

Míwa Mílová
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Maremmansko–abruzzský pastevecký pes doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?