Miniappaloosa

Obecné informace

Popis

Miniappaloosa je klasický středně velký pony. Jeho výška v kohoutku se pohybuje v průměru okolo devadesáti centimetrů. Pro jejich exteriér je typická široká hlava s nezaměnitelně jiskrným okem. Krk je svalnatý. Záď mají tito poníci silnou a kulatou s charakteristickým vysoko posazeným ocasem. Barva je stejná jako u výchozího plemene appaloosa, to znamená, že ponyové mohou mít různě skvrnitá zbarvení, která jsou označována jako sněhová vločka, leopard, plášť, mramor a jinovatka.

Původ a historie

Nejstručnější, ale naprosto výstižná charakteristika tohoto roztomilého ponyho by mohla znít nejspíše takto: „Představte si appaloosu, který měří v kohoutku jen devadesát centimetrů."

Jméno tohoto plemene ponyů vystihuje všechno podstatné. Poníci plemene miniappalosa byli vyšlechtěni v Evropě, přesněji v Nizozemsku křížením koní původního amerického plemene appaloosa s různými plemeny ponyů. Výsledkem je atraktivní a oblíbený poník, jehož nezaměnitelný vzhled přímo odkazuje na koně, kteří se kdysi proháněli po amerických prériích.  

Charakteristika plemene

Jestliže appaloosové dodali těmto sympatickým poníkům jejich nezaměnitelný typický vzhled, pak po ponících zdědili miniappaloosové hravou, dalo by se říct až skotačivou povahu. Přesto jsou miniappaloosové velmi učenliví, jejich vystoupení plné veselých kousků je často součástí nejedné koňské show.  Pověstná je i jejich dlouhověkost.

Využití

Miniappaloosové jsou chováni především jako společenští koně, kteří mají všechny předpoklady k tomu, aby byli domácími mazlíčky, a taky jimi jsou. Často se s nimi potkáme třeba i v dětských koutcích zoologických zahrad. K jízdě se ovšem příliš nehodí, ale lehká zápřež není pro ně žádným problém. Ač se to se to vzhledem k jejich velikosti nezdá, jsou tito poníci v tahu neskutečně silní.   

Zajímavost

Každý, kdo si chce miniappaloosu pořídit, musí ovšem počítat s tím, že tito poníci nepatří k nejlevnějším. Cena těchto ponyů je ovšem poměrně vysoká, začíná nejméně na třiceti tisících korun, kvalitní chovní jedinci se ovšem prodávají minimálně od padesáti tisíc.

Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.