Německá
doga

Deutsche Dogge

Obecné informace

Povaha

„Velký pes s velkým srdcem!"

V rodině se okamžitě stane plnohodnotným členem. K tomu dogu předurčuje její věrnost, inteligence a vyrovnanost. K dětem se chová velmi dobře. Německá doga je ostražitá, což z ní dělá výborného hlídače, který však příliš ani zbytečně neštěká. K cizím lidem je většinou nedůvěřivá. K malým psům je hodná a velkorysá. Ostatních psů si moc nevšímá, ale nechá se vyprovokovat. Doga je společenský, strážní pes a pes pro ochranu.

Německá doga patří mezi největší plemena psů vůbec. Z toho plyne, že má ráda velký prostor. Velký prostor si udělá i v srdcích svých majitelů. Je to přátelský pes s vysokou inteligencí. Dokáže si hravě ochránit svoji rodinu. Svým vzrůstem si udělá respekt.

Popis

Hlava německé dogy je tzv."cihlového tvaru", je úzká, protáhlá, výrazná. Pysky má doga svěšené. Což znamená, že hodně slintá. Oči dog jsou kulaté, co nejtmavší, u modrých dog jsou o něco světlejší, skvrnité dogy mohou mít oči světlé či různobarevné. Německá doga má uši zavěšené, vysoko nasazené, středně velké, předními okraji přiléhají k tvářím. Kupírované uši jsou u nás zakázané. Kohoutek je výrazně vyznačený, hřbet krátký, v téměř rovné linii nepatrně spadající dozadu. Ocas má doga většinou svěšený, jen při vzruchu se ji mírně stočí do „šavle". Pes má končetiny rovné a velmi silné. Srst je velmi krátká, hladce přiléhající a lesklá. Zbarvení může být žluté, a to od světle zlatožluté až k sytě zlatožluté. Další barvou je tzv. žíhaná, přičemž základní barvou je opět zlatožlutá všech odstínů, s černým ve směru žeber probíhajícím žíháním. Tyto zbarvení mívají černou masku. Donedávna nejoblíbenějším zbarvením byla černá. K tomuto zbarvení se počítá také zbarvení s označením "plášťová doga". Skvrnitá doga, někdy označována jako harlekýn, kde základní barvou je čistě bílá. A v neposlední řadě je tu před několika lety tolik diskutované, zbarvení modré.

Velikost feny je v kohoutku více než 72 cm a u psů je to více než 80 cm. Váha u je v rozmezí 55 - 75 kg. Doga se dožívá až 10-ti let.

Klasifikace FCI

Německá doga patří podle FCI do skupiny 2. - pinčové, knírači, molossové a švýcarští salašničtí psi, sekce 2.1 - Molossové, dogovití psi. Číslo standardu je 235 / 10.04. 2002 (Německo). Oficiální zkratka v ČR je ND.

Historie plemene německá doga

Za předchůdce německých dog jsou považováni staří býkohryzové, stejně jako psi používaní ke štvaní zvěře a k lovu divočáků. Svým vzrůstem patří mezi mastify a chrty. Doga byla původně lovecké a bojové plemeno. Označení doga patřilo velkým, silným psům, kteří zpočátku nemuseli patřit k žádnému určitému plemeni. Názvy jako ulmská doga, anglická doga, dánská doga, pes na štvaní, pes na divočáky a velká doga později označovaly podle barvy a velikosti různé typy těchto psů. V roce 1878 se v Berlíně dohodlo, že takovýmto psům se bude souhrnně říkat německá doga. V roce 1880 byl v Berlíně sestaven první standard dogy. Známým majitelem a obdivovatelem dog 19. století byl kníže Otto von Bismarck. V dnešní době je německá doga převážně dobrým společníkem.

VIDEA plemene německá doga

Pro videa s plemenem německá doga klikněte ZDE

Německou dogu má nebo měl(a) doma:

Jim Carrey - herec

Základní péče

Srst německé dogy je nutné kartáčovat. Čím častěji, tím méně bude doma chlupů. Tedy je pro ni vhodnější ubytování v kotci, ale určitě ne po celý rok. Jestli bude doga chována především doma, potřebuje nutně velké procházky. U německých dog se mohou objevit kostní nádory, dysplazie loketních a pánevních kloubů, ektropium, dogy skvrnité (výjimečně černé) mohou být, dnes již spíše sporadicky, postiženy jednostrannou nebo oboustrannou hluchotou. Dogy jsou jako ostatní velká plemena více náchylné k otočení žaludku (torze). 

Odchov je díky jejímu enormnímu růstu velmi nákladný. Štěně a mladý pes do 1 roku, potřebuje velmi kvalitní stravu, a to ve velkém množství. Sebemenší zanedbání výživy v období růstu se brzy a negativně projeví. Avšak v dospělosti není na množství stravy tak náročná. 

Je vhodné s odběrem štěněte dogy příliš nezahálet a štěně koupit nejlépe mezi 7. - 9. týdnem věku. Avšak pokud toužíte po psovi, se kterým můžete skládat ohromující množství zkoušek z výkonu a jezdit na závody, není na to doga vhodná. Existují sice německé dogy se zkouškou obranářskou či zkouškou všestrannou, ale jejich výcvik vyžaduje nejen jiný přístup, spoustu trpělivosti, včasný začátek, hodně síly, ale také štěstí při výběru štěněte. Navíc výrazné výsledky se nedostaví zrovna brzy, což mnohé odrazuje. Německá doga se dá vycvičit pouze láskou. Tvrdými donucovacími prostředky a tresty se nic nezmůže. Německá doga se snadno urazí a zatvrdí. Se základním výcvikem je potřeba začít co nejdříve, než doga vyroste. A to samozřejmě hravou formou!

Chovatelské stanice

Bisdog Bohemia | von Graslic | Regia Uttis | Pacovský ranč | VON WIEDERHOLZ | Koce Petr | Hradecká hvězda | Lady Ines | CHRISBOA NAIF | Genus Excellent
Počet zobrazení: 144 268

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku více než 70 cm
Hmotnost v dospělosti 55-75 kg
Věk 10 let
Délka srsti krátká
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 235 (20. 12. 2012) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 8 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • inteligence
 • oddanost a věrnost
 • zdravé sebevědomí
 • krása
 • výborný hlídač
 • finanční náročnost
 • krátká délka života
 • kolem 7 let
 • výcvik zabere více času než např. u NO

Úžasný pes, který však není vhodný pro každého. Výchova vyžaduje veeeeelikou trpělivost a klidný a láskyplný přístup. Dle mého názoru nej... plemeno. ND, to je láska na celej život.

Kenny
25. 7. 2018
 • inteligence, oddanost, věrnost, ušlechtilost, krása, vznešenost, výborný hlídač, dokonalý parťák, milovník dětí a všech jiných zvířat, rodina je pro ni vše
 • finančí náročnost, krátká doba života, náročnost na výživu i výcvik, zdravotní problémy

Našla jsem tento článek, dovoluji si jej poupravit v závorkách velkými písmeny: Dobrý den, doga slintá STRAŠNĚ, chlupy jsou všude = na čisté oblečení můžete zapomenout - NIKDY to z toho nedostanete (DOSTANETE, I KDYŽ, SLINTY NĚKDY MUSÍ PŘEPÍRAT :-D). Do práce se Vám NIKDY nepodaří odejít čistá.(TO JE PRAVDA, ALE POKUD GRYNTY OTŘETE HNED NA DVEŘMA, NEBUDE TO SKORO VIDĚT :-)) Špatně se v bytě vytáčí a občas něco zbourá (DROBNOSTI A OZDOBIČKY NEPŘIPADAJÍ V ÚVAHU),pravidelně slintá na stůl a linku, neustále asistuje při vaření a vždycky tam do něčeho drcne a převrátí to. A stihne Vám oslintat řízky ještě před trojobalem.. Věčným šviháním si občas trochu pochroumá ocas a pak máte na stěnách a nábytku v úrovni cca jednoho metru krvavé stopy. Nám rozbila ocasem i skleněnou výplń ve dveřích (NENECHTE SE ZASTRAŠIT :-)) Taky dost prdí (ŠÍLENĚ PRDÍ A SMRDÍ) a miminka Vám udělají z bytu kůlničku na dříví (ALE TO KAŽDÉ VĚTŠÍ PLEMENO). A loužička od párměsíčního telátka vydá na celý lavor (KOLIKRÁT SE DIVÍM, KDE SE TO V NÍ BERE). Na koberce můžete rovnou zapomenout. A na plovoučku taky, protože ji poškrábe (KACHLIČKY NEBO LINO JSOU TE´D STEJNĚ MODERNĚJŠÍ :-)). Jo a počítejte s tím, že do postele se s ní taky nevejdete, páč Vás vytlačí. A gauč taky zabere celej (MÍSTO PELÍŠKU POSTEL NEBO GAUČ). Popř si sedne na Vás, protože je to pohodlnější (JEDINĚ NA PÁNEČKA :-D). Pořád za Vámi leze, i na záchod. A v koupelně vždycky ukradne mýdlo a sežere ho (S TÍM JSEM SE JEŠTĚ NESETKALA, SPÍŠE DOMA LENOŠÍ A VENKU AŽ ŘÁDÍ). A neustále ožvýkává kocoura (U NÁS OŽUŽLÁVÁ KRÁLÍKY, KOČKY SE JÍ TŘOU O PYSKY SAMI :-D)...Občas mi porazí dítě a sem tam i návštěvu :-D (MUSÍM SOUHLASIT, OBČAS SEJME I MĚ :-D)... patřím ale mezi ty, co ví, že jiné plemeno už jim nikdy nehrozí!! ALE VYTOČILO MĚ, JAK SE TU PÍŠE, ŽE DOGA JE VHODNĚJŠÍ DO KOTCE, TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!! V KOTCI VÁM BUDE JEN TRPĚT, PRÁVĚ ŽE ČÍM MENŠÍ BYT, TÍM JE DOGA SPOKOJENĚJŠÍ. NIC NEOCENÍ VÍC NEŽ SVÉ MÍSTO V BYTĚ NEBO DOMĚ!!!

Kenny
25. 7. 2018
 • klidny pes, rychle chapajici, s vybornou pameti, oproti ostatnim nervakum, co stekaji, je "nad veci", chlupy minimalne.. proste je skvela!
 • slinta - kdyz ji milujes, neni co resit :-

Neda mi to.. musim reagovat na clanek i na prispevky. Pokud si totiz to, co zde bylo napsano, precto nekdo, kdo o plemeni Nemecka doga uvazuje, pak se nebudu divit, kdyz ho to odradi. A to je spatne! Vezmu to poporade - vychova vubec nevyzaduje veeeeelkou trpelivost. Asi to pise nekdo, kdo s vychovou nema zkusenosti. Doga je velmi rychle chapajici, ma vybronou pamet. Neni treba ji drilovat jako napr. Nem. ovcaka! Doga si vse ihned pamatuje. Staci s ni "mluvit". Doga se snazi vas chapat. Snazi se.. a pokud se snazite i vy, pak muze nastat souhra. Kdyz muj pes zacne hrabat, reknu proste "Nehrabej, broucku.." - ovsem reknu to tonem neco jako "Prosim, nehrabej." :-) A je to. Nikdy jsem sveho psa nepotrebovala uhodit. S cim souhlasim - klidny a laskyplny pristup. TO ANO! Doga ma krehkou dusicku. Ridte se podle toho. Nesmite ji zranit. Staci jednou.. vse si pamatuje. Miluju, jak se chova venku - porad si vas hlida. Neutika z dohledu. Zastavite se, ona taky. Reknete "tady", ona tim smerem bezi. Mluvte s ni jako s clovekem. Berte ji jako rovnocenneho partnera. To prinese skvele vysledky. Bohuzel ano, dogy ziji kratce a maji zdravotni problemy... s tim se musi pocitat. Je to smutne, ale je to tak. Ovsem bohuzel i pes jineho plemene muze nahle umrit ve trech letech... Ale kdyz se doga dozije treba 12 let, o to vetsi radost to je. Ano, dogy - obzvlast psi - slintaji strasne. To je asi jedina "nevyhoda". Ale proc slintaji? Chceme psa s pyskama? Ano. Pak tedy slinta. Hazi sliny po zdi a po lidech, bacha na to :-) Chlupy? Vubec. Porovnejte s labradorem atd... o chlupech prakticky nevim. Mela jsem Rhodeskeho ridgebacka. Chlupy se zapichaly a neslo s nimi delat nic. Doga ma chlupy jemnejsi, jdou luxovat. Krome svetru je na obleceni nemam vubec. Lepsi srst snad jen u nahacu :-) V byte nic nezboura. Jsou opatrne a pohybuji se klidne. Nic nam nevylila, neznicila. Znam Boxera, co doma shodil televizi..... Ze oslinta rizky pred obalenim? A proc si ucite dogu loudit? Za vsechny komplikace si lide mohou sami. Doga je vysoce inteligentni a SLUSNA. Nase doga neloudi. Cuchne, co mam, a jde si po svem. Nedavam od stolu a ona to vi. Ano, ocas si muze poranit. Horsi nez nabytek od krve je podle meho ten rozseknuty ocas..... A tak ho chytam, jak muzu :-) Miminka mozna muzou udelat z bytu kulnicku.. kdyz jich je deset a nechate je tam deset hodin samotna. Nas pes od osmi tydnu doma NEZNICIL NIC! Ani boty, ani kabely, ani matraci, ani dvere... proste NULA. Venujte se psovi a bude v pohode. Neznam klidnejsi plemeno, takze pokud u vas nici i doga... pak bych nechtela videt takoveho Jacka Russela Teriera :) Ano - kdyz je to uz velke stene, vycura cely lavor. A nemuze za to. I to se da prezit. Opakuji, ze doga rychle chape, ovsem nez se mocove ustroji plne vyvine, jsou louzicky opravdu velke. Navic psa uz neunesete, takze proste jen koukate, jak cura...a cura... zvuk jako kdyz vam doma praskla voda :-) ale jednoho dne se doma vycura naposled. Chvalte venku za curani. A doma za curani netrestejte, pejsek to proste neudrzi... Pokud nekomu pokrabe plovoucku, mohu rict jen toto - musite kontrolovat delku drapu, protoze doga ma mit drapy kratke. Takove nic neposkrabou... Ano, bude si na vas sedat na klin. Je to k popukani. Vsichni to vsude obdivuji. Jasna znamka plemene Nemecka doga :-) Chce se chovat :-) Ano - leze vsude, na zachod, do skrine... kam zrovna chcete, tam jde s vami. Koukate do skrine? Z okna? Bude koukat s vami :-) Cistite si zuby? Bacha, nekdo vam stoji za zadkem :-) Sezere mydlo - tak to jsem nikdy neslysela. Asi si hraje na pohadku O pejskovi a kocicce :-) Doga je neprekonatelna. Kdo si ji jednou poridi, nemuze chtit jine plemeno. To proste nejde. Doma je naprosto klidna, odpociva a neobtezuje. Nesteka, sousedi o ni ani nevi. Drzi se v te mistnosti, ve ktere se nachazite vy. Je ji jedno, jak velky/maly byt mame... je proste s vami. NIKDY DO KOTCE!!!! Pokud matedogu v kotci, nejste ji hodni. Nerozumite ji a nezaslouzite si ji. (osobne bych do kotce nedala zadneho psa). Stene dogy je opravdu velke stene. Nezapomente je, ze ho velmi brzy neunesete. Musite sveho psa velmi brzy naucit, ze musi delat to, co vy chcete. Protoze kdyz to padesatikilove stene nepujde, tak proste nepujde... a to nechcete. Je treba, aby stene dogy umelo mnohem driv spoustu veci, nez ktere musi umet mala plemena. Protoze bigla proste vezmete a jdete... dogu nikoli. Financni narocnost - velky pes neco sezere. Akle pokud chcete setrit na strave, pak si psa neporizujte vubec. To, co date za pripadnou veterinarni peci, to je mnohem vic penez, nez kolik stoji zradlo... A pokud nejste ochotni dat svemu psu to nejlepsi, neporizujte si ho. A uz vubec ne dogu. Pokud svou dogu budete brat na navstevu, na vylet, na nakup... pokud ji budete mit doma u sebe, u televize, u vareni... jedine tak ziskate s timto uzasnym psem plnohodnotny vztah. Vy jste to jedine, co doga zboznuje. Da vam vsechno. Libi se mi, jak je venku v pohode - ostatni psi jsou treba nervozni, stekaji na ni.. ona si niceho nevsima. Kasle na ty maly nervaky... i kdyz by je jednou fackou mohla zmasakrovat .-) A bacha - co je s Nemeckou dogou to nejtezsi, to je ohlas nekterych zlych lidi na ulici - maji pripominky, zle pohledy, nejcastejci slovo je "Jezismarja!" A k tomu ruce az nad hlavu. Je mi vzdy lito, ze tento pes to odnasi jen kvuli tomu, ze je velky. Nastesti je ale i spousta fajn lidi, kteri pejska obdivuji a chvali. A je za co. Nemecka doga je proste uzasna a nadherna.

Arabela
25. 7. 2018

Zasadne tedy nesouhlasim, ze vycvik je "velmi narocny". Nesouhlasim, ze je narocna na pohyb. Stene se velmi rychle unavi, energii potrebuje spis na rust a naopak se to s narocnou prochazkou nesmi prehanet!!! Dale nesedi udaje o vysce a hmotnosti! Fena musi mit minimalne 72 cm v kohoutku, pes 80 cm. Ale vetsinpu jsou tyto hranice o nekolik cm prekonany! Hmotnost je u nekterych dospelych samcu take treba 90 kilo, takze u 75 kilo (jak se zde pise) opravdu zdaleka nejsme na horni hranici!

Arabela
25. 7. 2018
 • + rychle se učí
 • + užasný hlídač
 • + oddanost svému páníčkovi
 • + neskutečný mazlík
 • - krátká délka života
 • - když na vás šlápne, občas to zabolí :

Německá doga je můj první pejsek a nikdy už bych neměnila.Je to neskutečný mazlík a rychle se učí.Miluju ho a nechápu, jak se dog může někdo bát. Svou velikostí sice budí respekt, ale neublížil by ani mouše.To ale majitelům malých psů asi nikdy nevysvětlíte.Můj dogouš má 4 měsíce a když na procházce potkáme malého pejska ihned vidím smrt v očích jeho majitele.Marně se jim snažím vysvětlit,že si chce jen hrát a že je bohužel větší a svou sílu si až tak neuvědomuje..Bohužel u nás ve městě není moc lidí s velkými psy,chápu že do bytu by skoro každý chtěl malého pejska, ale doga potřebuje hlavně vaši lásku a potom ji nevadí ani menší byteček. A kdo řeší,že s ní musí chodit déle ven tak nechápu, proč uvažuje o koupi jakéhokoliv psa, každý pejsek vám bude vděčný za procházku,kde dojdete dál než vyčurat se před dům..Doga je úžasný majestátní pes s ušlechtilou povahou..♥

Pavlínka
25. 7. 2018
 • + rychle se učí
 • + užasný hlídač
 • + oddanost svému páníčkovi
 • + neskutečný mazlík
 • - krátká délka života
 • - když na vás šlápne, občas to zabolí :

Německá doga je můj první pejsek a nikdy už bych neměnila.Je to neskutečný mazlík a rychle se učí.Miluju ho a nechápu, jak se dog může někdo bát. Svou velikostí sice budí respekt, ale neublížil by ani mouše.To ale majitelům malých psů asi nikdy nevysvětlíte.Můj dogouš má 4 měsíce a když na procházce potkáme malého pejska ihned vidím smrt v očích jeho majitele.Marně se jim snažím vysvětlit,že si chce jen hrát a že je bohužel větší a svou sílu si až tak neuvědomuje..Bohužel u nás ve městě není moc lidí s velkými psy,chápu že do bytu by skoro každý chtěl malého pejska, ale doga potřebuje hlavně vaši lásku a potom ji nevadí ani menší byteček. A kdo řeší,že s ní musí chodit déle ven tak nechápu, proč uvažuje o koupi jakéhokoliv psa, každý pejsek vám bude vděčný za procházku,kde dojdete dál než vyčurat se před dům..Doga je úžasný majestátní pes s ušlechtilou povahou..♥

Pavlínka
25. 7. 2018
 • chytrost
 • dobrý hlídač
 • rychle se učí
 • hluboký hlas
 • velmi doporučuji k dětem
 • nekouše
 • mazel
 • slintá
 • štěňata se všeho bojí
 • krátkověkost

Je to můj první pes všechno sežere.

Jirka123
25. 7. 2018
 • dost
 • chlupy všude

Doga nemusí být tak obrovská, jak někdo píše, moje měla 40-45 kilo, taky nemusí skoro slintat. Chlupy odolávaly skoro všemu, spolehlivě fungovalo jen vybírání pinzetou. Občas při hlídání uštěkaná. Má na věci vlastní názor a dá ho najevo, ale je s ní řeč a nechá se zpravidla přesvědčit. Na velikosti bytu nezáleží, i když má zahradu, chce být v přítomnosti lidí.V dospělosti je opatrná a jemná, ale zapomeňte na nízké stolečky, leda by předtím přišla o ocas. Na ulici lze pouštět v pohodě na volno, že nemá lézt do silnice lze naučit, k lidem obvykle nevšímavá, či rezervovaně přátelská, slušné psy zdvořile zdraví, malé vzteklé pohrdavě přehlíží, řeší až skutečné napadení a kousnutí a i pak použije jen tolik síly, kolik je třeba k pacifikaci protivníka, žádného malého agresora nikdy nezabila, ani nezranila,obvykle v takovém případě packuje a zalehává. Jako štěně hravá, pro což rodiče některých dětí, s nimiž jsou váleny sudy nemusí mít zcela pochopení, když se jako štěně nudí, stěhuje nábytek a vykousává vypínače. Inteligentní, ráda se učí, ale je potřeba s ní mluvit, ne ji cepovat. Pomáhá slabším, pozor aby neviděla tělesné tresty na dětech, či jiných psech i na ulici, útočí zásadně na agresora. Pokud má dojem, že je agresorem vlastní člověk, brání alespoň oběť vlastním tělem. V lese může zhusta utíkat a lovit, ne že ne. Do kotce snad jedině dočasně a za trest.

Pedro
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Německá doga doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?