Německý
křepelák

Deutscher Wachtelhund

Obecné informace

Povaha

Křepelák je velmi mnohoúčelové plemeno. Proto je ale zvláštní, že se vyskytuje tak zřídka. Německý křepelák je mimo Německo prakticky neznámé plemeno. V Německu ho chovají převážně lesníci a lovci. Tento milý a vnímavý pes je velmi energický. Křepelák je velmi dobrý pracovní pes při lovu, ale také je vhodný do rodiny. Jen si musíme uvědomit, že se jedná o loveckého psa, který byl vyšlechtěn pro lov. Proto také moc rád aportuje.

Německý křepelák je za každých okolností vášnivý lovec. Je to velmi inteligentní plemeno psa. Překypuje svojí hravostí a energií. Je to dobře poddajný a přizpůsobivý pes. Křepelák není agresivní, je vhodný i do společnosti dětí. Vyniká svým klidem a přehledem.

Popis

„Je všude a vždy připraven, to je Německý křepelák!"

Německý křepelák je silný, menší a svalnaté postavy. Čumák má zašpičatělý a delší. Oči má křepelák oválné, zešikmené, tmavé, s inteligentním a výrazným pohledem. Nos je velký, hnědý, s širokými nozdrami. Uši má pohyblivé, přiměřeně dlouhé a svěšené. Hrudník je hluboký, objemný a silný. Ocas je vysoko nasazený, hustě osrstěný, nesený rovně nebo visící, dříve se kupíroval. Tělo má pokryté dlouhou, vlnitou srstí, tvořící na krku „chomout" a na zadní straně končetin „třásně". Zbarvení: různé odstíny tmavě hnědé barvy, na hrudi a prstech jsou přípustné malé bílé skvrny. Německý křepelák má dlouhou, silnou, dobře přiléhající, převážně zvlněnou, někdy kadeřavou, někdy hladkou srst, s hustým základem. Na čenich a oblasti lebky je srst krátká, ale hustá. Nohy jsou pokryté srstí.

Velikost feny je v kohoutku 45 - 52 cm a u psů je 48 - 54 cm. Váha je v rozmezí 18 - 25 kg. Dožívá se 12 - 14 let.

Klasifikace FCI

Německý křepelák patří podle standardu FCI do skupiny 7. - Retrívři, slídiči a vodní psi, sekce 2 - Slídiči, s pracovní zkouškou. Číslo standardu: 104/ 12. 03. 1999 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NK.

Historie

Už z jeho jména je zřejmé, že se jedná o loveckého psa, který především stopuje ptactvo. A k tomu byl křepelák vyšlechtěn. Německý křepelák byl vyšlechtěn v německých zemích na konci 19. století. Vznikl úmyslným křížením již zaniklého plemene německých slídičů a anglických španělů. Tento pes byl vyšlechtěn pro lov na zajíce a lišku. Ve své rodné zemi je velmi oblíben. Za hranicemi Německa se s ním setkáváme jen zřídka. Ve Velké Británii a v USA toto plemeno není uznáno. Němečtí křepeláci se vždy chovali a chovají výhradně jako lovečtí slídiči a všestranně použitelní lovečtí psi.

VIDEA plemene Německý křepelák

Pro videa s plemenem Německý křepelák klikněte ZDE

Základní péče

Německý křepelák potřebuje dlouhé procházky a mnoho pohybu. Srst je nutné pravidelně kartáčovat, pro lov a pohyb na sněhu se srst mezi prsty krátce zastřihuje. Ovšem na péči o srst není tak náročný jako mnozí dlouhosrstí psi. Je to nenáročný pes, jehož chov je snadný. Křepelák potřebuje jen hodně lásky a blízkosti se svými pány.

Zvláštní péče: Jediné, co německý křepelák potřebuje, je dostatek pohybu a lásky. A v zimě větší starost o srst, zvláště na packách.

Německý křepelák je velmi inteligentní zvíře. Snadno se učí povely a rozkazy. Musíme vědět, že to je převážně lovecký pes. Jeho pudy jsou možná jeho slabostí, když křepeláka nechováme pro lovecké užití.

Chovatelské stanice

DAVARONI | Ja-Sta Czech | Any - Bon | Chovné stanice "Větrná paseka" a "Ostrý lovec" | ,,Any-Bon"
Počet zobrazení: 93 550

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Velikost Střední plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 45 - 54 cm
Hmotnost v dospělosti 18 - 25 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Sekce Slídiči
Číslo standardu FCI č. 104 (24. 7. 1996) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 3 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • skvělý kamarád nejradši je když může být celý den se svým pánem
 • má rád vodu a s chutí se do ní vrhne
 • rád se učí nové věci
 • skvělý lovecký pes
 • je bezproblémový co se týče jiných psů
 • aspoň náš Billy je
 • jelikož je to lovecké plemeno tak se špatně snese z jinými domácí zvířata
 • když zachytí stopu tak po ní jde a jemu vše jedno

Je dobrý i jako rodinný pes. Našemu Billymu je 11 let a je pořád jako štěně.Je to pravdu nejlepší kamarád který se mnou podnikne vše co si vymyslím

Elis
25. 7. 2018
 • + super kamarád
 • + výborný k dětem
 • + výborně se cvičí a vše si pamatuje
 • + někdy nemá rád slepice a jiná domácí drobná zvířata

Měl jsem ho 12,5 roku a říkám, že lepšího kámoše jsem nikdy neměl,prožil se mnou těžké životní chvíle a nikdy mě nezradil ani já jeho. Vřele doporučuji neznám inteligentnějšího a věrnějšího psa!!!!

Argo
25. 7. 2018
 • jak říká Elis a Argo žádnej jinej pes se nevirovná tak skvělému plemenu. milují domácí zvířádka pokud jsou snima od mala.
 • moc rádi honí cizí kočky

je to velmi mylí pejsek

Bety
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Německý křepelák doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?