Německý
ohař
drátosrstý

Deutsch Drahthaar

Obecné informace

Povaha

Němečtí ohaři jsou velmi aktivní přátelé rodiny. Jejich povaha je klidná a vyrovnaná. Nejšťastnější jsou, když se mohou aktivně účastnit lovu nebo být se svým pánem v přírodě. Tento mnohoúčelový pes, který má rád práci ve vodě i na souši, je dokonalým honičem, barvářem, stavěčem a aportérem. Může pracovat ve vodě v každé roční době. Německý drátosrstý ohař je velmi dobrý ochránce majitele a jeho majetku. Rád pracuje po boku svého pána a také s ním a jeho rodinou rád tráví volný čas. Drátosrstý ohař je vhodný i k dětem. Stane se jejich nejlepším a nejvěrnějším kamarádem.

Německý drátosrstý ohař je poslušný a oddaný pes, dobře si rozumí s dětmi. Práce je jeho koníček. A při ní je horlivý, energický. Ohař má vyrovnanou povahu. Je odolný vůči ranám z pistolí apod.. Jen tak něco ho nevyvede z rovnováhy. Drátosrstý německý ohař je rodinný pes s duchem lovce a ochranáře.

Popis

„Ohař je lovec tělem i duší, zvláště lehce si uloví naše srdce!"

Německý drátosrstý ohař je větší ušlechtilý pes souměrné tělesné stavby. Hlava je suchá, výrazná, ani příliš lehká, ani těžká, s výraznými nadočnicovými oblouky a jen mírně spadajícími pysky. Oči má ohař středně velké. Uši středně dlouhé, vysoko a zeširoka nasazené, dole zaoblené, přiléhající k hlavě. Krk svalnatý, mírně klenutý. Tělo s pevným, nepříliš dlouhým hřbetem, širokými, mírně klenutými bedry a hlubším hrudníkem. Tělesná délka ohaře by neměla být o moc delší než kohoutková výška.

Končetiny má dlouhé a rovné. Ocas ohaře je vysoko nasazený, u kořene silný, středně dlouhý, krátí se asi na polovinu. V klidu dole, při pohybu vodorovný, při hledání se živě pohybuje. Srst je krátká, hustá a na dotek tvrdá. Barevné variace jsou: hnědé s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou, hnědé bez odznaků, bělouš v různých odstínech s hnědou hlavou s hnědými plotnami nebo skvrnami. Tytéž kombinace jsou možné, i když méně obvyklé, i s černou barvou.

Velikost feny je v kohoutku 57 - 64 cm a u psů je 61 - 68 cm. Váha je v rozmezí 27 - 32 kg. (Standard FCI váhu neuvádí.) Dožívá se 12 - 14 let.

Klasifikace FCI

Německý drátosrstý ohař patří podle standardu FCI do skupiny 7 - ohaři, sekce 1.1 - kontinentální ohaři s výkonnostní zkouškou. Číslo standardu je 98/23.10.2002 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NDO.

Historie plemene

Německý drátosrstý ohař vznikl v německých zemích za účelem vyšlechtit velmi odolného a výborného loveckého psa. Jeho praotci jsou francouzský grifon, pudlpointr a krátkosrstý a hrubosrstý ohař. Tato rasa byla poprvé uznána v Německu v roce 1870. A německý drátosrstý ohař má svůj standart od roku 1924. Chová se v Evropě, USA, Kanadě a také v Rusku.

VIDEA plemene Německý ohař drátosrstý

Pro videa s plemenem Německý ohař drátosrstý klikněte ZDE

Základní péče

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi odolného psa, nepotřebuje přílišnou zvláštní péči než jiný pes. Samozřejmostí je kvalitní strava v přiměřeném množství. Dostatek volného pohybu je také nutností. O srst se pečuje kartáčem, ale u drátosrstého ohaře nevyžaduje tolik pozornosti. Chrup a stavbu těla ovlivňuje především strava. K dědičným vadám patřila artritida kyčlí a hlezen, ale ta se již snad nevyskytuje, protože byla vymýcena opatrným výběrem psů pro krytí.

Je skoro nezbytné mu poskytnout lovecké vyžití. Tedy hodí se spíše pro držení na venkově. Ohař potřebuje práci a dobré rodinné zázemí.

Německý drátosrstý ohař je velmi inteligentní zvíře. Rychle se učí povely. K jeho výchově nepotřebujeme mít přílišné kynologické znalosti. Stačí přátelský přístup, ovšem pokyny musí být jasné a zřetelné. Ohař se rád učí nové a nové pokyny, na které reaguje ihned a oddaně.

Počet zobrazení: 53 509

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 57 - 68 cm
Hmotnost v dospělosti 27 - 32 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Kontinentální ohaři
Číslo standardu FCI č. 098 (29. 11. 2000) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Německý ohař drátosrstý doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?