Německý
ohař
krátkosrstý

Deutsch Kurzhaar

Obecné informace

Povaha

Krátkosrstý německý ohař je nejuniverzálnější ohař s vynikajícími loveckými vlastnostmi - s výborným nosem, s vlohami pro aportování a vystavování, ochotně pracující na suchu i ve vodě. Ohař je velmi inteligentní a učenlivý. Stane se součástí jakékoliv trochu sportovní rodiny. A po svém pánovi je nejvíce nakloněn i dětem. Jedná se o nejrozšířenější plemeno ohaře. Ohař je pes bez špatných vlastností. Jen si musíme dávat pozor na jeho lovecké choutky.

Německý krátkosrstý ohař má povahu pevnou, vyrovnanou a spolehlivou. Má dobře zvladatelný temperament. Netrpí na nervozitu a je to ideální pes do nepohody.

Popis

„Krátkosrstý ohař je kamarád, který se podobá psovi!"

Německý krátkosrstý ohař je harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Ohařovu ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb. Hlava je úměrná stavbě těla. Oči nejsou vystupující ani zapadlé, mají hnědou barvu. Oční víčka dobře přiléhají. Uši ohaře jsou středně dlouhé, vysoko a široce nasazené, hladké a bez stlačení visí těsně u hlavy, dole jsou tupě zaoblené. Německý krátkosrstý ohař má srst krátkou a hustou, na omak je hrubá a tvrdá. Na hlavě a na uších má být tenčí a kratší, na spodní straně ocasu nemá být nápadně delší. Zbarvení: hnědé s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou, hnědé bez odznaků, bělouš v různých odstínech s hnědou hlavou s hnědými plotnami nebo skvrnami. Tytéž kombinace jsou možné, i když méně obvyklé, též s černou barvou.

Velikost feny je v kohoutku 58 - 63 cm a u psů je 62 - 66 cm. Váha je v rozmezí 27 - 32 kg. (Standard FCI váhu neuvádí.) Dožívá se 12 - 14 let.

Klasifikace FCI

Plemeno: skupina 7, ohaři, sekce 1.1 kontinentální ohaři s výkonnostní zkouškou. Číslo standardu: 119/25.04.2001 (Německo). Oficiální zkratka v ČR: KO.

Historie plemene

Německý krátkosrstý ohař patří do skupiny typických evropských ohařů, kteří se již ve středověku vydělili od původních honičů zvláštním způsobem práce: zvěř neštvali, ale vyhledávali čichem tzv. vysokým nosem a její přítomnost lovci signalizovali vystavováním (typickým strnulým postojem). K vydělování jednotlivých plemen ohařů začalo docházet od 2. poloviny 19. století. Ohaři vyskytující se na německém území vykrystalizovali do čtyř samostatně uznaných plemen: německý ohař hladkosrstý, drátosrstý, ostnosrstý a dlouhosrstý. Na utváření německého krátkosrstého ohaře měli vliv především pointři. Díky nim se z ohaře stal dnešní elegantní všestranný pes. V dnešní době je nejčastěji využívaným ohařem k lovu, ale je také dobrým společníkem.

VIDEA plemene Německý ohař krátkosrstý

Pro videa s plemenem Německý ohař krátkosrstý klikněte ZDE

Kdo z VIP měl NKO:

Vlasta Burian

Základní péče

Jako každý jiný aktivní pes, potřebuje ohař dobrou stravu s potřebnými živinami. Německý krátkosrstý ohař potřebuje dlouhé procházky a pohyb. Srst nepotřebuje větší údržbu, doporučuje se užívat kartáč. Lovečtí psi jsou velmi odolní a tak není vyžadována zvláštní pozornost. Měli bychom se o něj starat jako o svého nejlepšího kamaráda.

Zvláštní péče: Jediné, co německý krátkosrstý ohař potřebuje, je dostatek pohybu a lásky.

Německý ohař je velmi inteligentní pes. Rychle se učí povely a rozkazy. Ohař je předurčen k tomu, aby si se svým pánem na sto procent rozuměl. Výchova láskou slaví u něho větší úspěchy než bičem. Nejlépe se učí loveckým dovednostem. Se základním výcvikem je nutné začít co nejdříve, ostatně jako i u jiných plemen.

Chovatelské stanice

Ja-Sta Czech | Z Chlumína | Laváre Morávia | Od Rusavského potoka | Hanácký grunt 59/03 | od Vrchu Ronšperku | z Brníkovské stráně | Chovatelská stanice ze Štípek | Farista Almas | Via Naturalis | Z Golštýnů | Chovatelská stanice od Trosek | PREPZ | Sannur Rydgadur
Počet zobrazení: 146 437

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 58 - 66 cm
Hmotnost v dospělosti 27 - 32 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti krátká
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

nároční

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Kontinentální ohaři
Číslo standardu FCI č. 119 (29. 11. 2000) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 2 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Přátelské plemeno, které nikdy neublíží člověku
 • ani dětem
 • . Poslušný, velmi inteligentní pes. Snadno pochopí jakékoli cviky. Jsou prostě úžasní.
 • Je to přeci jen lovecký pes. První rok života se musí hodně a hodně hlídat, aby nelovil sousedovic slepice a nezdrhal do lesa.

Pes, který se hodí pro aktivního majitele, ideálně k domu se zahradou, nebo ještě lépe někde na vesnici, kde může uplatnit svoji energii. Nejlepší plemeno pro lovecký výcvik. Není lepší pohled než na dobře vycvičeného ohaře v akci.

 • Chytří
 • Učenliví
 • Mazliví
 • Kamarádští
 • Super k dětem a ostatním pejskům
 • Pro myslivce ideální
 • Co je pro někoho zápor, pro jiného plus :-
 • Jestli si myslíte že labrador je hyperaktivní, ještě jste nezažili ohaře :-

Vyrůstala jsem s nimi odmalička, strejda je myslivec a vždycky měl tohoto pejska :-) jsou bezvadní společníci, akorát jestli chcete mazla bez extrémních loveckých pudů které tento pejsek má, pořiďte si něco jiného, jestli nejste myslivec tak pro Vás tento pejsek opravdu není. Je vynikající lovec a parťák na hony :-) potřebuje pořád něco dělat, není to gaučák ani pes který bude sám za zahradě, když ho tam necháte a nebudete se mu věnovat, odmění Vás celodenním štěkáním a vytím. Jestli mu nejste schopni dopřát několikahodinové procházky, cvičit důsledně poslušnost a chcete ho nechávat doma samotného tak opravdu NE :-) POŘIZUJTE SI PSA NEJEN PODLE VZHLEDU ALE ZAJÍMEJTE SE TAKÉ O JEHO PŮVODNÍ VYUŽITÍ A POTŘEBY. TERMÍN LOVECKÝ PES MÁ TOTO PLEMENO PRÁVEM.

Katchenka
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Německý ohař krátkosrstý doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?