Německý rex

German Rex

Obecné informace

Povaha

Německý rex má velmi milou a přítulnou povahu. Má rád společnost a nehodí se pro majitele, kteří jsou téměř celý den mimo dům. Rád se mazlí a vyžaduje si pozornost svého pána. Jsou to kočky velmi inteligentní a temperamentní. Mají rády teplo, a proto se velmi dobře hodí do bytu. Němečtí rexové jsou výbornými lezci a akrobaty, neustále vás překvapují svými kousky a svou hravostí. Vůči ostatním kočkám se chovají dominantně. German rex chce být pánem bytu a dává to ostatním kočka znatelně najevo. Vůči cizím lidem nebo dětem se chová kamarádsky a přístupně. Ke psům nejspíše zaujme podobný postoj jako k jiným kočkám, bude chtít být velitelem a pokud se pes nepřizpůsobí, může dostat i pár pohlavků.

Popis

Německý rex dosahuje váhy 3 - 5 kg. Hlava je zakulacená s širokou mozkovnou mezi ušima. Bradu má širokou, lícní kosti jsou vystouplé. Velké uši jsou u základny široké, špičky jsou kulaté. Posazeny jsou daleko od sebe. Oči německého rexe jsou středně velké a oválné, barva je jasná a zářivá žlutá nebo zelená a musí ladit s barvou srsti. Tělo je střední, dobře osvalené, ale nesmí působit podsaditě. Štíhlé středně dlouhé končetiny jsou zakončeny oválnými tlapkami. U kořene silný ocas se zužuje do špičky a je střední délky. Srst německého rexe je měkká, krátká, plyšová a kudrnatá. Hustota srsti je různá, může být i velmi řídké osrstění. Zbarvení je povoleno jakékoliv.

Původ a historie plemene

Kočky s geny pro kadeřavou srst se objevovaly mezi kočkami odjakživa. Ne však všechny geny jsou stejné. Ve třicátých letech se na území Německa objevila kadeřavá kočka jménem Munk. Munk pocházel ze spáření ruské modré a hnědé angorské kočky a bývá považován za nejstarší důkaz plemene německý rex. Další zmínky o německém rexovi pochází z roku 1951. Kdy si lékařka Rosa Scheuer-Karpinová povšimla kudrnaté kočky v berlínské Hufenladově nemocnici. Kočku pojmenovala Ovečka a zkřížila ji s černým kocourem, který se také potuloval v okolí nemocnice. Všechna koťata měla klasickou rovnou srst. Až zpětné zkřížení Ovečky s jejím synem Fridolínem přineslo ovoce. Narodila se dvě kadeřavá koťata a tak byla dokázána přítomnost mutace. Ovečku ještě několikrát spářila. Tak byl vytvořen základ plemene german rex. O pár let později se německý rex dostal do USA a byl křížen s tam již oblíbenými cornish rexi, se kterými měli stejný gen pro kadeřavou srst. Naopak devon rex má gen pro kadeřavost odlišný.

VIDEA plemene Německý rex

Pro videa s plemenem Německý rex klikněte ZDE

Základní péče

Německý rex není vůbec náročný na údržbu srsti. Úplně stačí hlazení a občasné vykartáčování. Toto plemeno téměř nelíná. Tvrdí se, že je vhodné také pro alergiky, avšak nic není stoprocentní. Kvůli jeho řidší srsti se může prochladit nebo naopak přehřát, proto dávejte pozor na změny teplot. Tělesná teplota u všech plemen typu rex je vyšší než u ostatních koček a to přibližně o dva stupně. Vyšší teplota znamená i rychlejší metabolismus. Pozor na přejídání a obezitu.

Počet zobrazení: 47 481

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Německý rex doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?