Německý
špic malý

Deutscher spitz - Kleinspitz, German Spitz - Miniature Spitz

Obecné informace

Povaha

Německý špic malý je velmi pozorný pes, kterému nic neunikne. Zvláště ho dráždí cizí lidi a jiní psi. Nebojí se snad ničeho. Ovšem ke svému pánovi je velmi milý a velmi ho miluje. Špic je velmi pozorným, živým a veselým společníkem. Malé děti ho spíše mají za živého plyšáka.

Povahově je to velmi zvláštní pes. Jeho troufalý vzhled vypovídá o všem. Je za každých okolností hravý, pozorný, živý a veselý společník. Je dosti nedůvěřivý k ostatním psům a i k lidem. Proto se osvědčil i jako strážný majetku. Německý špic malý není bázlivý ani agresivní. Má rád děti, ale nechává si od nich odstup. Je vždy sám sebou, ale svému pánovi je oddaný.

Popis

„Živý plyšák, který se o Vás postará a bude Vaším milým společníkem."

Tělo německého špice malého je symetrické a dobře stavěné. Hlava je vysoko posazená. Špic má krátký rovný čumák. Oči jsou k poměru těla veliké. Uši jsou vysoko posazené a blízko u sebe. Mají trojúhelníkový tvar a jsou hodně osrstěné. Ocas má jako ostatní špicové stočen na zádech. Německý špič malý upoutá naši pozornost především svojí krásnou a hustou srstí, která je tvořena z krycí srsti a podsady. Krycí srst je dlouhá, rovná a stojící. Podsada je krátká, hustá a vlněná. Jen obličej, uši a tlapky jsou pokryty jen krátkou srstí. Zbytek těla a především krk a ocas mají dlouhou odstávající srst. Zbarvení srsti německého malého pinče je velmi variabilní. Základní barvy jsou černá, hnědá, bílá, oranžová, šedá stínovaná a spousta dalších možných variací.

Velikost německého malého špice je v rozmezí 23 - 28 cm. Váha se pohybuje v rozmezí 8 - 10 kg. Špic se dožívá 13 - 15 let.

Klasifikace FCI

Plemeno německý špic patří podle standardu FCI do skupiny 5. - Špicové a primitivní typy, sekce 4 - evropští špicové, bez pracovní zkoušky. Číslo standardu je 97/ 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Historie

Německý špic se vyvinul z pasteveckých psů typu špice. První zmínka je z Německa již z roku 1450. Postupným šlechtěním se podařilo získat plemeno německých špiců. Tito špicové jsou chováni jen jako společníci. V dnešní době máme tři druhy německých špiců lišících se jen svojí velikostí. Německý špic je buď velký, střední nebo malý.

VIDEA plemene Německý špic malý

Pro videa s plemenem Německý špic malý klikněte ZDE

Základní péče

Tento pes je nenáročný na potravu a pohyb. Chová se především v bytech, protože není zvyklý na nepřízeň počasí. Srst německého špice malého není i přes svoji mohutnost a bohatost příliš náročná na údržbu. Srst nevytváří chuchvalce, ale i přes to je nutné ji pravidelně kartáčovat (jednou týdně a při línání každý den). Samozřejmostí u psů, kteří jsou chováni v bytě, je zastříhávání drápků. Nutná je i péče o uši.

Německý špic malý je velmi inteligentní zvíře. Ovšem vycvičit ho není snadné a vyžaduje zkušeného chovatele. Pokud je dobře vycvičen stává se z něho velmi dobrý společník.

Chovatelské stanice

Cherie Boheme | z Vitonského panství | z Hrabovských luk | Chovatelská stanice LUKATO GOLD | CHS Chlupatá radost | Arpel Bohemia | Chovatelská stanice Orlovská perla | Chovatelská stanice MORAVIA DEVIL | FOX RIVER
Počet zobrazení: 114 003

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Velikost Malá plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 23 - 28 cm
Hmotnost v dospělosti 8 - 10 kg
Věk 13 - 15 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí centrum města, předměstí

Klasifikace FCI

Skupina V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Sekce Evropští špicové
Číslo standardu FCI č. 097 (25. 1. 2013) DE

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 5 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Učenlivý, aktivní a děsný mazel
 • asi ta uštěkanost

Ale jinak tohle plemeno miluju, mám ho doma a popravdě bych do jiného už nešla. Musím uznat, že s tímhle psíkem se nikdy nenudíš. =o)

Léňa
25. 7. 2018
 • veselý pes
 • lehce ovladatelný
 • uštěkanost
 • i když výcvikem se dá i toto zvládnout

K článku - hmotnost není určitě 8 - 10 kg jak je uvedeno v článku ale kolem cca. 5ti kg. Náročný na výchovu také není. Mě se s ním pracuje velmi dobře. Rychle chápe a je velmi učenlivý. Nenáročný na pohyb? Naše je tedy pravý opak (i když je tedy ještě mladá). Pořád něco dělá, ale vydrží i celý den ležet doma. Nejraději je ale na zahradě kde může hlídat.

awake
25. 7. 2018
 • Učenlivý
 • Inteligentní
 • to je někdy i nevýhoda
 • K páníčkovi přátelský, věrný
 • Vůči některým psům nesnášenlivý
 • ne však agresivní, ikdyž měl příležitost několik psů pokousat, neudělal to

Špic je velmi milé plemeno. Váží 5-6 kg, ne 8-10 jak píše článek. Hravě ho zvládne i začátečník, nicméně nutná je socializace-nestane se li tak, vyroste vám z pejska pěkný nervák, který bude štěkat a vrčet na všechny psy stejného pohlaví a ze kterého budete za chvíli "na prášky". Špic miluje pohyb a je to chudák pokud ho nemá. Proto ho mohu jen doporučit aktivním lidem, tento prcek totiž vydrží i několika hodinové túry. Za mě mohu jen doporučit

Lucc
25. 7. 2018
 • Kartáčkování pouze v období línání a skoro bezúdržbová srst. Věrný, hravý, aktivní psík, který se majiteli přizpůsobí ve všech ohledech. K lidem velice přátelské plemeno. Svojí laskavou a srdečnou povahou si získá lásku úplně každého.
 • V období línání jsou chlupy úplně všude a ani pravidelné vyčesávání moc nepomáhá. Špicové jsou prostě uštěkaní psíci, odnaučení štěkání je náročné, ale ne nemožné. Nevím, jak ostatní špicové, ale moje fenka je na mě hrozně závislá.

Mám fenku německého špice malého a toto plemeno si nemůžu vynachválit. Je úžasná společnice, která mě nikdy nenechá na holičkách. Moje fenka má výšku v kohoutku 28 cm a hmotnost skoro 4kg. Veterinářem jsem byla upozorněna, že už má mírnou nadváhu. Ideální váha by tedy měla být 3-6 kg podle výšky a pohlaví.

Týna
8. 6. 2020
 • Šikovný
 • Hodí se na všechny sporty
 • Nenáročný
 • Nemají rádi poštu

Moc dobré plemeno

Anne11
25. 7. 2018

Inzeráty

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Německý špic malý doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?