Německý
špic vlčí

German Spitz - Keeshound, Deutscher spitz - Wolfspitz, Chien Lou

Obecné informace

Povaha

Německý vlčí špic je menší, ale přesto pracovitý společník. Svou pozorností a temperamentem vás dostane. Je to dobrý hlídač, kterému nic neunikne. Řídí se jen svým instinktem, proto je těžké ho zvládnout. Jedná dříve než by si to rozmyslel, proto také není příliš vhodný k malým dětem.

Toto plemeno je velmi temperamentní a živé. Německý špic vlčí je pozorný a veselý společník, jenž je svému pánovi oddán. K ostatním je nedůvěřivý a je vždy na pozoru. Není bázlivý ani zbytečně agresivní. Svoje teritorium si ale dokáže obhájit za všech okolností. Německý špic vlčí se dokáže dobře přizpůsobit. Tento pes je velmi družný společník.

Popis

„Vlk v rouše plyšáka!"

Toto plemeno upoutává svojí nádhernou a bohatou srstí. Nejhustší a nejkrásnější je jeho srst na krku a na ocase. Ocas má stočený na hřbetě. Délka těla špice a jeho výška je v poměru 1:1. Německý špic má troufalý výraz. Jeho oči jsou mírně šikmo posazené, střední velikosti. V obličejové části má německý špic krátkou srst. Uši má vlčí, méně osrstěné a vysoko posazené, trojúhelníkového tvaru. Bedra má široká a statná. Končetiny špice jsou krátké, ale také svalnaté. Přední končetiny má široko od sebe. Tlapky mají opět kratší srst. Barva jeho srsti je typická - vlčí, tedy v šedém stínování. Nejtmavší části těla psa jsou hlava a záda.

Velikost německého špice vlčího je v rozmezí 43 - 55 cm. Váha se pohybuje v rozmezí 18 - 25 kg. Špic se dožívá 12 - 14 let.

Klasifikace FCI

Německý špic vlčí je plemeno, které podle standardu FCI patří do skupiny 5 - Špicové a primitivní typy, sekce 4 - Evropští špicové, bez pracovní zkoušky. Číslo standardu je 97 / 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Historie

Dějiny německého špice vlčího jsou již tisícileté. Jeho předchůdci tu byli mnohem dříve. Tento pes pochází z Německa, kde pomáhal pastevcům shánět stáda. A jako společník se německý špic vlčí osvědčil i jako průvodce a spolucestovatel formanů. Dnes je tento špic především rodinný společník nebo hlídač.

VIDEA plemene Německý špic vlčí

Pro videa s plemenem Německý špic vlčí klikněte ZDE

Základní péče

Plemeno německých špiců vlčích se honosí velmi luxusní srstí, o kterou je nutné se dobře starat. Nejméně jednou týdne je srst potřeba vykartáčovat. Nesmíme to ovšem přehánět, jinak by se mohla srst psa znehodnotit. V období línaní ji musíme věnovat ještě větší pozornost a kartáčovat ji denně. Dále je nutné čistit uši psa a zastřihávat drápky. Pohyb potřebuje jako každý jiný tvor, proto časté procházky jistě uvítá.

Špic a výchova nejdou příliš k sobě. Je těžké ho vycvičit, proto je vhodný ke zkušenějšímu chovateli. Pokud není ve zkušených rukách, stane se z něho špatně ovladatelný pes. Určitě by se neměl německý špic vlčí učit násilím, protože se z něho může stát bázlivý pes.

Chovatelské stanice

Šumbarský pramen
Počet zobrazení: 98 265

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Velikost Střední plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 43 - 55 cm
Hmotnost v dospělosti 18 - 25 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv

Klasifikace FCI

Skupina V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Sekce Evropští špicové
Číslo standardu FCI č. 097 (25. 1. 2013) DE

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Německý špic vlčí doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?