Neva
Masquerade

Něvská maškaráda

Obecné informace

Povaha

Něvská maškaráda je velmi milá a přítulná kočka. Jsou to kočky sice plné energie, ale divoké rozhodně nebývají. Ráda si hraje a je i vhodným společníkem dětí, ty však nesmí být příliš náruživé a divoké. Jedná se o společenské plemeno, ráda je středem pozornosti a nablízku svým majitelům. O samotě není příliš šťastná. Dobře se snáší s jinými kočkami i psy. Je však dobré, aby si na psy zvykla již jako koťátko.

Popis

Něvská maškaráda dosahuje váhy okolo 3,5 - 5 kg. Hlava je klínovitého tvaru, čelo je mírně klenuté. Uši jsou středně velké v nasazení široké, zakončené oblou špičkou. Poměrně velké a oválné oči mají modrou barvu, tmavší je více žádoucí. Něvská maškaráda je středně velké plemeno. Tělo je výborně osvalené a mohutné. Končetiny jsou také mohutné a střední délky. Tlapky jsou velké, kompaktní a chundelaté. Ocas je dlouhý a musí sahat až k lopatkám, postupně se zužuje a je bohatě osrstěn. Srst je bohatá, jemná a středně dlouhá. Zbarvení (odznaků) je čokoládové, modré, červené, krémové, želvovinové, modro-krémové.

Historie a původ plemene

Něvská maškaráda je sibiřská kočka s odznaky tzv. colorpoint. Koťata typu colorpoint se rodila sibiřským kočkám odjakživa a byla použita již v začátcích chovu sibiřských koček. Někteří chovatelé sibiřských koček to odmítají uznat a něvskou maškarádu považují za křížence a nechtějí s nimi mít nic společného. V zemi svého původu v Rusku jsou sibiřské kočky tohoto zbarvení uznány. Většina fenologických organizací má toto zbarvení zapsáno již ve standardu a tyto kočky jsou tím uznány. Bohužel ve FIFé je problém a zatím není tento problém úplně vyřešen. Vůči něvským maškarádám brojí jejich odpůrci. V květnu 2008 se v Popradu konal sjezd FIFé a byl podpořen polský návrh na zaspání něvské maškarády jako sesterského plemene sibiřské kočky. S tím vyvstává mnoho problému do budoucna. Český návrh byl uznání něvské maškarády jako barevné variety sibiřky, který by do budoucna nenesl otázky typu křížení něvek a sibiřek. Český návrh neměl podporu a tak byl stažen.

VIDEA plemene Neva Masquerade

Pro videa s plemenem Neva Masquerade klikněte ZDE

Základní péče

Péče o srst něvské maškarády není náročná. Postačí jednou týdně vyčesat. Srst má značné samočistící schopnosti a není potřeba tuto kočku často koupat. Pro vzhled srsti je podstatná kvalitní strava. Pozor však na přejídání, tyto kočky mají jídlo velmi rády.

Počet zobrazení: 73 704

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Polodlouhosrsté kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Průměrná
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Neva Masquerade doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?