Norfolský
teriér

Norfolk Terrier

Obecné informace

Povaha

Norfolský teriér je velmi dobrý společník. Neustále se zdržuje v přítomnosti lidí, není rád osamocen. Nakazí Vás svým milým a energickým temperamentem. Norfolský teriér je vhodný do rodiny, která s ním bude trávit většinu času. Tuhle rodinu pak střeží jako oko v hlavě. Členem rodiny se stane při prvním pohledu do jeho očí.

Charakterově je norfolský teriér méně neklidný než ostatní jeho příbuzní. Má velmi bystrou povahu a nic mu neujde. Povaha norfolského teriéra je dobrácká a odvážná. Rád a dobře hlídá. Na vše neznámé štěká. Musíme si dát pozor jen na jeho loveckou povahu. Seznamování například s kočkou by mělo být postupné a co nejdřív. S dětmi se snáší dobře.

Popis

„Tento teriér si vás získá svým pohledem!"

Norfolský teriér je malý kompaktní nízkonohý hrubosrstý teriér. Hlavu má teriér širokou. Jeho pohled má bystrý výraz. Krk má silný, hřbet krátký a rovný. Nohy teriéra jsou krátké a silné. Ocas má tento pes rovný a nesený vzhůru. Někdy se může kupírovat. Srst má norfolský teriér hrubou, drátovitou a přiléhavou k tělu. Barva jeho srsti je pšeničná, červená, černá s pálením nebo šedá (tzv. grizzly). Norfolský teriér se může splést se svým blízkým příbuzným - Norvičským teriérem. Norfolský teriér má ovšem oproti svému blízkému typicky svěšené uši a o něco málo kratší srst.

Velikost feny v kohoutku se pohybuje v rozmezí 25 - 26 cm a u psů je to 26 cm. Váha u feny i psa je 5 - 5,5 kg. Dožívají se věku 14 let.

Klasifikace FCI

Norfolský teriér patří podle standardu FCI do skupiny 3. - teriéři, sekce 2 - nízkonozí teriéři, bez pracovní zkoušky. Číslo standardu je 272 / 1990 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NFT.

Historie

Už podle jména pochází toto plemeno z města Norcích z východní Anglie. Nezapře svoji příbuznost se skotskými teriéry. Od nich se oddělil v 19. století. Byli vybíráni jen jedinci co nejmenšího vzrůstu, krátkonozí a typického červenavého zbarvení. Z nich pak vznikl teriér, který měl buď uši svěšené - norfolský teriér, nebo vztyčené - norvičský teriér. V roce 1965 byl norfolský teriér uznán. Jako většina teriérů sloužil dříve spíše k chytání krys. Dnes je to výtečný hlídač a kamarád. Nyní je v Evropě vzácný. U nás žije jen pár starších jedinců, kteří se ale nerozmnožují.

VIDEA plemene Norfolský teriér

Pro videa s plemenem Norfolský teriér klikněte ZDE

Základní péče

Tento pejsek nepotřebuje nějakou zvláštní péči. Na chov je to velmi nenáročný pes. Srst musíme jen několikrát za rok otrimovat ( trimování je typický způsob úpravy srsti pro teriéry). Jediné problémy jsou s jeho rozmnožováním. Feny norfolského teriéra mají málopočetné vrhy. Tento teriér potřebuje dostatek místa na svoje vyžití, ale je šťastný jak ve městě, tak i na venkově. Vyžaduje delší procházky!

Výchova norfolského teriéra vyžaduje dost trpělivosti. Pro svůj energický a neposedný temperament může být hůře vychovatelný. Ale s dobrým přístupem se u teriéra může dosáhnout dobrých výsledků. Norfolský teriér má milou a přátelskou povahu, proto není absolutně na místě používat nějaké fyzické tresty.

Chovatelské stanice

od Spešovské skály | Haida Excellence | Tweedledee Teddy
Počet zobrazení: 104 730

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI III: Teriéři
Velikost Malá plemena
Původ plemene Velká Británie
Výška v kohoutku 25 - 26 cm
Hmotnost v dospělosti 5 - 5,5 kg
Věk 14 let
Délka srsti krátká
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv

Klasifikace FCI

Skupina III: Teriéři
Sekce Malí teriéři
Číslo standardu FCI č. 272 (16. 2. 2011) EN

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Norfolský teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?