Pekingský
palácový
psík

Pekingese

Obecné informace

Povaha

Pekingský palácový psík působí už na první pohled jako velmi sebevědomé a klidné stvoření. Svého páníčka si umí získat milou a přítulnou povahou. Většinou si z rodiny vybere jednoho člena, kterému je pak bezmezně oddán. Svou náklonnost však umí projevit i ostatním lidským i zvířecím obyvatelům domácnosti. K cizím lidem se však pekingský palácový psík může chovat rezervovaně. Je to velice klidný pes, skoro vůbec neštěká a není agresivní, ale je ostražitý a nebojácný. Za každých okolností si zachovává důstojnost a je poměrně nezávislý, občas se tedy může projevovat svéhlavě. Je to však inteligentní a učenlivý pes. Špatně snáší samotu, miluje lidskou společnost a svého pána umí rozveselit. Pekinéz se dožívá v průměru 12 až 13 let.

Popis

Pekingský palácový psík, pekinéz, je pes malého vzrůstu, který však okamžitě zaujme svým hrdým vzezřením připomínajícím lva. Má statnou konstrukci těla obdélníkového formátu. Tělo je spíše kratší s širokou hrudí a vysoko posazeným ocasem obraceným k zádům. Přední nohy má o něco těžší než zadní, což souvisí s celkovou konstitucí těla. Pohybuje se pomalu a kolébavě. Tlapky má dlouhé a ploché. V kohoutku měří 15 až 23 cm, jeho váha se pohybuje kolem 5 kg. Má poměrně velkou hlavu s širokou lebkou a zřetelným stopem. Charakteristický je pro něj plochý čumák, krátký nosík a velká otevřená chřípí. Oči má tmavé, jiskrné a s živým pohledem, rozmístěny jsou daleko od sebe. Uši má pekinéz ve tvaru srdce, bohatě zarostlé srstí a svěšené. Má nádhernou dlouhou rovnou srst s bohatou hřívou spadající kolem ramen a krku. Na uších, ocasu, tlapkách a zadních končetinách má srst lehce zpeřenou. Barvu může pekingský palácový psík mít jakoukoli, neměl by být pouze albínský a játrový.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) je pekingský palácový psík zařazen doskupiny IX.- Společenský plemena, sekce 8 - japonský chin a pekinéz, bez pracovní zkoušky. Zkratka pro ČR je PPP. Původním využitím byl společník, tato funkce mu zůstala dodnes.

Historie plemene pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík patří k velice starým plemenům. Předpokládá se, že jeho předek byl tzv. lví pes, který byl chován na čínských císařských dvorech už v 6. století. Byl to velice vážený pes - mohli jej vlastnit pouze příslušníci panovnické rodiny a lidé jej mohli spatřit pouze v areálu Zakázaného města, kde se zúčastňoval i různých ceremonií. Do Evropy byl dovezen až v druhé polovině 19. století, kdy do Pekingu vpadla britská armáda. Pekingský palácový psík si ihned získal velkou oblibu i ve svém novém domově.

VIDEA plemene pekingský palácový psík

Pro videa s plemenem pekingský palácový psík klikněte ZDE

Základní péče

Pekingský palácový psík je náročný především v péči o srst, která se musí každý den kartáčovat a vyčesávat - především na břiše, slabinách a mezi končetinami. Krásná srst se může udržovat i pomocí různých kosmetických přípravků určených pro psy - např. proteinové kondicionéry. Udržovat se musí také chloupky vyrůstající mezi polštářky na tlapkách. Je nutné pravidelně zastřihávat drápky. Dbát musí majitel pekinéze i na oči a záhyby na tlamě, kde mohou vznikat záněty. Pekingský palácový psík se doporučuje hlavně majitelům, kteří jsou ochotni si na svého mazlíčka udělat čas. Pes vyžaduje opravdu velkou péči.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice " od Macháčků " | Joliot | Camargo Dione | IMPOSANT SPIRIT
Počet zobrazení: 80 089

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI IX: Plemena společenská
Velikost Malá plemena
Původ plemene Čína
Výška v kohoutku 15 - 23 cm
Hmotnost v dospělosti 5 kg
Věk 12 - 13 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst denní
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí centrum města
Časová náročnost

celý den

Klasifikace FCI

Skupina IX: Plemena společenská
Sekce Japan-chin a pekingský palácový psík
Číslo standardu FCI č. 207 (24. 6. 2009)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • nevtíravost
  • chytrost
  • učenlivost
  • hravost
  • skvělý společník
  • velký pohodář málo co je rozhází
  • kupodivu dobře a bojovně hlídá
  • chlupy
  • jsou všude
  • urážlivost

malý(lvíček)stavbou těla ale velký srdcem,pozor neni to žádný gaučák ta naše jezdí na výlety,celý den vydrží venku at je zima, léto a večer nechce domu miluje sníh a sluníčko :-)

sweet
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Pekingský palácový psík doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?