Permská
dlouhosrstá
kočka

La Perm dlouhosrstá, LaPerm Longhair

Obecné informace

Povaha

Permská kočka je velice všetečná a podnikavá. Je velice přátelská a přítulná, má ráda společnost lidí i jiných domácích mazlíčků. Patří mezi méně hlučné, spíše klidnější typy. To však neznamená, že tato kočka si nerada hraje, spíše naopak, její zvědavost a čilost jí vede k objevování různých nových her. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Mezi přednosti permské kočky patří vynikající lovecká schopnost. Dokáže rychle běhat a skákat a její oběť nemá šanci na útěk. Pochytá vám všechny nevítané návštěvníky v domě, což jistě každý ocení. Její delší zadní nohy z ní dělají také dobrého skokana do výšky. Permská kočka je velice roztomilá a její zvídavý pohled, usměvavá tvář a kadeřavá srst vám učaruje.

Popis

Permská kočka se rodí osrstěná, ale ještě v raném věku úplně olysá. Teprve později jí dorůstá nová srst - hustá, hedvábná a kadeřavá. Existují permské kočky dlouhosrsté i krátkosrsté, přičemž právě dlouhosrstá permská kočka je vedle selkirka jediným dlouhosrstým rexem, kterého uznává několik velkých chovatelských organizací. Ačkoliv pochází z nečistokrevných amerických koček, má orientální vzhled s široce klínovitou hlavou a vystupujícím čenichem. Váha by se měla pohybovat v rozmezí 3,5 kg - 5,5 kg. Oči jsou velké, výrazné a lehce zešikmené. Uši jsou široce nasazené v prodloužení lící a na základně uší má zkadeřené chlupy. Krk je dlouhý a nesený kolmo. Má středně velké, štíhlé a dobře stavěné tělo s dobrým svalstvem. Srst je středně dlouhá, kadeřavá s bohatou podsadou a tvoří prstýnky, všechny barvy a vzory srsti včetně odznaků, sépiové a minkové jsou povoleny. Nohy jsou středně dlouhé, tlapky jsou zakulacené. Ocas je huňatý, dlouhý s praporem, zužující se.

Původ a historie plemene

Permská kočka pochází z nečistokrevných amerických koček. V roce 1982 měla selská kočka z Oregonu (USA) vrh, v němž byla lysá koťata. Ve stáří osmi týdnů koťatům začala růst srst, ale na rozdíl od sourozenců byla kudrnatá, hustá a jemná. Majitel a zakladatel plemene pojmenoval toto kotě Curly a v následujících pěti letech s touto kočkou odchoval několik kadeřavých koťat, která se stala základem plemene. Tento gen je dominantní, takže když se přikřížily další kočky, rodila se převážně koťata s rexovitou (kadeřavou) srstí. Nyní se odchovávají pouze rexovitá koťata.

Standard plemene

Dle standardu FIFe (Fédération Internationale Feline - mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček) není permská kočka uznána. Toto plemeno uznala TICA.

Základní péče

Srst permské kočky téměř nelíná, proto ani u dlouhé srsti péče a údržba není tak náročná. Kočky se navíc dovedou postarat o svoji úpravu samy, až 15% času, kdy jsou bdělé, tráví péčí o srst. Někdy naši pomoc potřebují. Občasné kartáčování prospívá kůži i srsti a vykartáčovaná kočka vypadá upraveně a elegantněKočkám každého věku prospívá vaše péče o jejich oči, uši, zuby a drápy.  Permská kočka je hravá, a proto byste měli předcházet nudě a věnovat se jí v této oblasti.

Počet zobrazení: 42 036

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Polodlouhosrsté kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Průměrná
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Permská dlouhosrstá kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?