Permská
krátkosrstá
kočka

La Perm krátkosrstá, LaPerm Shorthair

Obecné informace

Povaha

Permská kočka je všetečná a podnikavá. Je velmi přátelská a přítulná, má ráda společnost lidí i jiných domácích mazlíčků. Dokáže být milou společnicí, a jelikož je výborný lovec, pochytá vám všechny nevítané návštěvníky v domě. Svým rychlým během, přesným skokem a hbitostí nemá její oběť šanci uniknout a vždy ji dostane, což jistě každý ocení. Její delší zadní nohy z ní dělají také dobrého skokana do výšky. Tento mrštný lovec není však příliš hlučný, patří spíše mezi klidnější typy. Což neznamená, že si nerada hraje. Už v jejím šibalském pohledu poznáte, že je hodně hravá a čilá, její zvědavost ji vede k objevování různých nových her. Je dovádivá a dokáže si udělat hračku skoro z čehokoliv. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Jinak si najde zábavu v škrábání nábytku nebo v lezení po záclonách. Permská kočka je roztomilá a její usměvavá tvář a kadeřavá srst vám učaruje na první pohled.

Popis

Permská kočka se rodí osrstěná, ale ještě v raném věku úplně olysá. Teprve později jí dorůstá nová srst - hustá, hedvábná a kadeřavá. Existují permské kočky dlouhosrsté i krátkosrsté, přičemž právě krátkosrsté mívají srst spíše zvlněnouVáha by se měla pohybovat v rozmezí 3,5 kg - 5,5 kg. Kočka má orientální vzhled s široce klínovitou hlavou a vystupujícím čenichem. Oči jsou veliké, mandlovité a mírně šikmé. Má středně velké uši, na bázi široké a špičky jsou zakulacené. Krk je dlouhý, štíhlý a nesený kolmo. Tělo je středně kostnaté, svalnaté a těžké. Srst je krátká, hustá, kadeřavá a měkká na dotek s přiměřenou podsadou, všechny barvy a vzory srsti včetně odznaků, sépiové a minkové jsou povoleny. Nohy jsou středně dlouhé a dobře osvalené, tlapky jsou zakulacené. Ocas je dlouhý, zužující se a prorostlý vlnitou srstí.

Původ a historie plemene

Permská kočka pochází z amerických selských (nečistokrevných) koček. V roce 1982 měla selská kočka z Oregonu (USA) vrh, v němž byla lysá koťata. Ve stáří osmi týdnů koťatům začala růst srst, ale na rozdíl od sourozenců byla kudrnatá a jemná. Majitel a zakladatel plemene pojmenoval toto kotě Curly a v následujících pěti letech s touto kočkou odchoval několik kadeřavých koťat, která se stala základem plemene. Tento gen je dominantní, takže když se přikřížily další kočky, rodila se převážně koťata s rexovitou (kadeřavou) srstí.

Standard plemene

Dle standardu FIFe (Fédération Internationale Feline - mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček) není permská kočka uznána. Toto plemeno uznala TICA.

Základní péče

Srst permské krátkosrsté kočky téměř nelíná, proto péče a údržba její srsti není tak náročná. Kočky se navíc dovedou postarat o svoji úpravu samy, až 15% času, kdy jsou bdělé, tráví péčí o srst. Někdy naši pomoc potřebují. Občasné kartáčování prospívá kůži i srsti a vykartáčovaná kočka vypadá upraveně a elegantněKočkám každého věku prospívá vaše péče o jejich oči, uši, zuby a drápy.  Permská kočka je hravá, a proto byste měli předcházet nudě a věnovat se jí v této oblasti.

Počet zobrazení: 27 034

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Polodlouhosrsté kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Permská krátkosrstá kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?