Plavý
bretaňský
baset

Basset fauve de Bretagne

Obecné informace

Povaha

Plavý bretaňský baset je především vášnivý lovec, dnes je ale chován i jako velmi příjemný a kamarádský společník. Má vyváženou, nekomplikovanou povahu, snadno se přizpůsobuje a přátelí se i s dětmi. Na soužití s kočkami a jinými zvířecími obyvateli je potřeba jej trochu připravit. Plavý bretaňský baset je však inteligentní a družný pes, takže se sžívá poměrně snadno, samozřejmě existují výjimky. Při lovu je velmi vytrvalý, odvážný a tvrdě jde za svým cílem, to z něj dělá výjimečného lovce, který si svou pověst zaslouží. Je to odolné a temperamentní plemeno milující pohyb. Plavý bretaňský baset se průměrně dožívá 12 až 14 let.

Popis

Plavý bretaňský baset je pes menšího vzrůstu a poněkud zavalité konstituce těla, je však velmi pohyblivý. Jeho výška se pohybuje od 32 do 38 cm, váží mezi 16 až 18 kg. Je to svalnatý pes s krátkým a širokým hřbetem, silnými bedry a hlubokým hrudníkem. Ocas je středně dlouhý, směrem ke špičce se zužuje, při vzrušení je nesený nad úrovní hřbetu. Končetiny jsou přiměřeně svalnaté, tlapky jsou opatřeny silnými drápky. Lebku má plavý bretaňský baset poměrně dlouhou, se zřetelným tylovým výčnělkem. Stop je výrazný. Nos má černý s dobře otevřenými nozdrami. Zuby jsou silné, skus nůžkový. Oči jsou tmavé, živé. Uši má zavěšené, dlouhé a porostlé jemnou srstí. Srst má plavý bretaňský baset krátkou a tvrdou. Zbarvení je povolené plavé, v různých odstínech od zlaté po cihlovou.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) je plavý bretaňský baset zařazen do skupiny VI. - honiči, barváři a plemena příbuzná, sekce 1.3. - malí honiči, s pracovní zkouškou. Zkratka pro ČR je PBH. Původní použití - honič určený především k lovu zajíce, srnčí a černé zvěře.

Historie plemene plavý bretaňský baset

Plavý bretaňský baset pochází z plavého bretaňského griffona. V Bretani je populární už od 19. století, jeho sláva po celé Francii se pak rozšířila v první polovině minulého století. Získal si téměř národní pověst, kterou posílilo jeho několikeré vítězství v lovu králíků ve French Cupu.

VIDEA plemene plavý bretaňský baset

Pro videa s plemenem plavý bretaňský baset klikněte ZDE

Základní péče

Plavý bretaňský baset nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Musí se mu pouze odstraňovat přebytečné chlupy ze zvukovodů a stříhat drápy. Srst by se měla pravidelně česat a zhruba dvakrát do roka trimovat. Vzhledem k jeho energii je potřeba, aby měl dostatečný pohyb. Plavý bretaňský baset má rád dlouhé procházky. Často se také chová ve smečkách.

Počet zobrazení: 27 785

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 32 - 38 cm
Hmotnost v dospělosti 16 - 18 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 036 (5. 5. 2003) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Plavý bretaňský baset doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?