Pointr

English Pointer

Obecné informace

Povaha

Pointr je často přezdíván králem loveckých psů, ale je vhodný i jako rodinný přítel. Je to pes ušlechtilé, jemné a laskavé povahy. Svému pánovi je oddán a má pěkný vztah k dětem. Je inteligentní a lehce cvičitelný. Pointr je bystrý pes, který je ochotný plnit páníčkovy rozkazy, dobře si pamatuje a umí své schopnosti rozvíjet. Je výborný komunikativní kamarád a zábavný společník. Je přirozeně sebevědomý a nebojácný, není agresivní. Jako lovecký pes se pointr projevuje mimořádně citlivými smysly, rychle reaguje na zápach. Je velmi rychlý, hbitý, neúnavný a temperamentní. Výborně si vede i na nejrůznějších psích soutěžích, vévodí v polním hledání. Při mimoloveckých aktivitách je skvělý v agility a svou povahou je vhodný na canisterapii. Pointr se průměrně dožívá 13 až 14 let.

Popis

Pointr je vyváženě stavěný elegantní hladkosrstý ohař, který zaujme hrdým a ušlechtilým držením těla. V kohoutku měří 63 až 69 cm, fena 61 až 66 cm. Váží mezi 20 až 30 kg. Tělo je kvadratického formátu, s hlubokým hrudníkem, krátkým a silným hřbetem. Končetiny jsou rovné, zadní hodně osvalené. Ocas je středně dlouhý, na konci se zužuje, je nesený horizontálně. Krk je dlouhý a svalnatý. Hlava má přiměřeně velkou mozkovnu i čenich. Stop je výrazný, linie nosu prohnutá. Oči má středně velké, hnědé, dodávající mu inteligentní bystrý výraz. Uši jsou vysoko nasazené a přiléhající k lícím. Srst má pointr krátkou, hladkou a pěkně lesklou. Zbarvení je povoleno jednobarevné - černé, plavé nebo kofeinové; dvoubarevné - černobílé, žlutobílé nebo červenobílé; i trojbarevné. U některých jednobarevných jedinců se mohou vyskytovat bílé skvrny na čenichu, koncích tlap, hrudníku a hrdle.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) je pointr zařazen do skupiny VII: - Ohaři, přinašeči a slídiči, sekce 2 - ohaři, s pracovní zkouškou. Oficiální zkratka v ČR je POI. Původním využitím je stopař zvěře, dnes i společník.

Historie plemene pointr

Pointr je jediný hladkosrstý ohař, který pochází z britských ostrovů. Vyšlechtěn byl v 18. století a pravděpodobně pochází ze španělských ohařů dovezených do Anglie. Ti byli údajně dále kříženi s italskými ohaři a foxhoundy. V současnosti je to plemeno rozšířené i za hranicemi Velké Británie a je velmi oblíbené.

VIDEA plemene pointr

Pro videa s plemenem pointr klikněte ZDE

Základní péče

Pointr nemá žádné zvláštní nároky. Srst stačí občas kartáčovat, především v době línání. Je vhodnější nechovat jej v bytě, i pes žijící venku by ale měl mít příjemný, teplý a měkký pelíšek, aby nedocházelo k otlakům. Pointr není zatížen genetickými vadami nebo nemocemi. Potřebuje dostatek pohybu, velký výběh nebo dlouhé procházky.

Chovatelské stanice

scandiaca | Chovatelská stanice ze Štípek
Počet zobrazení: 93 577

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 61 - 69 cm
Hmotnost v dospělosti 20 - 30 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Ohaři britských ostrovů
Číslo standardu FCI č. 001 (23. 11. 2009) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Celkově skvělý pes.
  • Nejsou.Maximálně časová náročnost.

Fantastický pes, skěvele vycvičitelný.Uznává pána. Je náročný na pohyb, ale když majitelé jsou akční, není problém.Psa bych jedině doporučila.

Míša
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Pointr doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?