Profilovka henstridge

henstridge

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
23 dubna 2018, 13:05:20

Malé kotě ze skupiny bezprizorních koček ze zahrádkářské kolonie, kterou jsme si před únorovými mrazy vzali domů. Přišla se svrabem a prašivinou, tak že měla na těle několik vylysaných míst bez srsti. Momentálně se zotavuje po kastraci a provádíme první naočkování. Protože je to její první domov, je až úzkostlivě fixována na svého člověka a po venkovním prostředí zatím vůbec netouží.

9 listopadu 2017, 09:47:16

Nejmenší, ale současně také nejaktivnější člen naší smečky. Kočička pravidelně každé ráno přicházela k zadnímu vchodu našeho domu. Když pak uhodily loňské kruté mrazy, vzali jsme si Daisy domů, kde se okamžitě aklimatizovala a dnes je z ní výstavní mazlík. Po 14 dnech v teple domova se začala mrouskat, tak jsme podstoupili úspěšnou kastraci, což ale čertíkovi na hyperaktivitě nijak neubralo. Po novém roce čeká Daisy stěhování do nového domečku se zahradou, kde se bude moct konečně pořádně vydovádět.

15 září 2016, 16:02:05

Tak Máša si toho už podle všeho prožila víc než dost (podle doktorů, kteří prováděly kastraci, není ani rok stará – asi podzimní kotě). Při dnešní kontrole na veterině (očkování a celkové prohlídce) jsme totiž čirou náhodou objevili zarostlou (jde zřejmě o starší zranění) diabolku u pravé zadní packy (v horní části u kosti). Na příští kontrole (přeočkování), tedy zvažujeme ještě celkový rentgen, jestli náhodu těch projektilů v sobě nemá víc. Pravděpodobně jako odrostlé kotě, ještě než přišla hledat potravu k nám, narazila na ne zrovna přející lidské obyvatele, kteří si kočky pletou s živým terčem:(

14 září 2016, 12:41:06

Toulavá kočička se pod našimi okny začala objevovat začátkem minulé zimy a z občasného přikrmování se za čas stala pravidelnou (pořád ale venkovní a hodně plachou) strávnicí. Začátkem jara začala podezřele nabírat na váze a koncem dubna pak někde porodila koťata (tři dny se u nás neukázala, pak přišla pohublá a strhaná). Tak vznikl plán nechat evidentně bezprizorní a stále hodně opatrnou micku (poté co vykrmí svá koťata), vykastrovat. Bohužel se nám opakovaně nedařilo kočičku odchytit a tak se zákrok uskutečnil až v době, kdy už byla evidentně zase v březí. Protože však byla kastrace náročnější, než jsme původně předpokládali (věší operační rána), rozhodli jsme si micku ponechat alespoň týden v bezpečí doma, než ji zase vypustíme na svobodu. A právě zhruba po týdnu se jí uvolnilo pár stehů (údajně vstřebatelných), takže jsme museli obden docházet na veterinu (čištění otevřené rány, jinak by byla nutná další operace) na antibiotika. Dnes, necelý měsíc od kastrace, je už micka v pořádku, stále však chodíme na čištění ušního svrabu, léčíme masivní začervení (tasemnice), a podobné „neduhy“ venkovních koček. Za tu dobu co je u nás, se však chování kočky, kterou jsme pojmenovali Máša, dost změnilo, je to velký (i když pořád ostražitý) mazel a vůbec se jí nechce zpátky ven na ulici.

14 září 2016, 10:53:32

Po delší době pár novinek ze života Míši, která si tím, jak za námi všude chodí, vymazlila své druhé jméno „Pejsková“. Hned zkraje letošního jara jsme byli na další operaci, při které se mimo jiné ukázalo, že deformované pravé ouško a uvolnění zoubky mají zřejmě svůj původ v jednom jediném zranění. Míše musely být při zákroku odstraněny další zoubky, které byly přeražené a již zarostlé, nicméně stále se opakovaly ošklivé záněty, takže bylo nutné operaci z loňského dubna opakovat. Bohužel to vypadá, že Míša byla kdysi jako domácí bytová kočka vyhozena na ulici a protože měla důvěru k lidem, tak se s příchodem prvním ranních mrazíků snažila k někomu přidružit. Podle všeho však narazila na lidi, nebo spíš ubožáky, kteří si potřebují dokazovat svou sílu na zvířatech a pravděpodobně se jí ten „někdo“ snažil odehnat úderem na hlavičku, při kterém jí přerazil většinu zoubků na pravé straně, a svůj díl také schytalo zmíněné ouško. Od posledního zákroku je ale vše v naprostém pořádku, Míša je na svůj věk neuvěřitelně vitální a už se jí také povedlo jednou utéct z bytu (své království má totiž ve zvýšeném přízemí), což je tak trochu zvláštní, protože přes rok co je u nás měla volný přístup i na balkón (jednou jsme jí tam dokonce zapomněli a omylem asi na 4 hodiny zamkli), ale nikdy o venkovní prostředí nejevila zájem, naopak se raději schovávala uvnitř domu. Od poloviny srpna má také novou spolubydlící, tentokrát opravdu čistokrevnou venkovní „mourinku“ Mášu.

10 června 2015, 17:14:49

Právě jsme dobrali další antibiotika, protože holčička měla před pár dny ošklivý výtok hnisu z pravého očička. Při kontrole na veterinární klinice se ukázalo, že se nám opět vrátil zánět dásní, který se pak přes sliznici dostal až do očí. Kromě gelu na potlačení tvorby zubního kamene tak musíme pravidelně čistit zoubky speciální pastou a dostali jsme také vitamínový přípravek, který se přidává do jídla. Po dohodě s paní doktorkou se nebudeme pokoušet narovnat přetočené pravé ouško, kromě deformace totiž nepředstavuje žádné zdravotní omezení a jenom bychom dalším zákrokem kočičku zbytečně trápili. Holčička kupodivu ani v hezkém počasí nestojí o venkovní prostředí, jde se třeba sama projít na balkón, ale při jakémkoliv podezřelém šramotu se úprkem vrací do zpátky do bytu.

28 května 2015, 12:05:46

Bílá a Pinďa všem moc děkují za přání a za dárečky. Včera dostaly nové jehněčí super-prémiové granulky s bylinkama, na kterých si pak večer společně s Mišelkou pochutnávaly. Jenom se holkám moc nechtělo z venkovní procházky vracet domů, hlavně Pinďa jako vždycky dělala opičky, ale nakonec byla přece jenom ráda za teplo a bezpečí svého pelíšku na odpočívadle škrabdla umístěného za palmou v obývacím pokoji. Bílá už je dneska taková rozvážnější dospělá kočka, zatímco Pinďa pořád zůstává tou malou zlobivou rošťandou, která hned běží všude tam, kde se něco šustne.

11 května 2015, 13:52:53

Míša všem děkuje za přízeň a za dárečky. Bohužel máme ještě jeden malý zdravotní (ale možná jen kosmetický) problém – kočička má zdeformované (přetočené) pravé ouško, nevypadá to však na důsledek střetu a autem, ale pravděpodobně v zoufalé snaze se k někomu přidružit byla nějakým zlým člověkem nešetrně odehnána (úderem na hlavičku). Pro jistotu jí tak necháme, při kontrole zoubků na klinice, důkladně prohlédnou (bude-li nutný rentgen), abychom měli jistotu, že to nemá nějaké zdravotní následky. Jinak je to moc hodná holka, vydrží být celý den doma sama, než se v bytě objeví první dospělák, ke kterému se okamžitě má, ale třeba o víkendu si zase dokáže hrát a dovádět jako malé koťátko.

10 května 2015, 12:16:18

Postarší kočičku od konce minulého roku přikrmovali hodní lidé v naší ulici. Koncem března však už holčička skoro nemohla jíst, jazyk a celou pusinku měla plnou hnisu. 13. dubna jsme jí proto vzali na veterinární kliniku, kde dostala kompletní odčervení, antibiotika a protože měla spoustu zkažených a uvolněných zoubků, byla na druhý den objednána na stomatologický zákrok prováděný v lehké narkóze. Bohužel přišla o téměř všechny zoubky a tak má problémy s kousáním pevné stravy (nejraději má pastičky s hovězí příchutí), malé granulky si však občas také zobne. Je to neskutečně velká mazlivka a o venkovní prostředí nemá zájem (pravděpodobně kvůli zimě prožité na ulici) a tak si užívá pohodlí a klid v přízemním bytu, odkud přes zasíťovaná okna zvědavě pozoruje okolí.

27 března 2015, 13:23:22

Pinďa byla ve své původní rodině nejslabším koťátkem (dvě kočičky a jeden kocourek). První noc nás vyděsilo její sípavé dýchání (dlouhodobě neléčená rýma). Dodnes je bohužel slabší a také méně přítulnější než její sestřička Bílá. Při společné kastraci 4.3.2014 jí byly navíc objeveny cysty na vaječnících (laparoskopicky odstraněny). Dnes je Pinďa zdravá malá rošťanda, která miluje pobyt v přírodě a zběsilé honičky s kámoškou Mišelkou. Přesto v některých situacích stále zůstává malým bázlivým koťátkem (úzkostlivě závislá na své sebevědomější sestřičce).

27 března 2015, 08:21:49

Po příchodu k nám byl věk Mišelky odhadován (jde o nalezence) na pouhých 8 měsíců (nar. v únoru 2014). Holčička absolvovala 17.2.2015 laparoskopickou kastraci na veterinární klinice doktora Bártíka v Jihlavě. Při celkovém vyšetření (prováděné v narkóze) a na základě prohlídky zoubků jde údajně už o dva roky starou a zcela zdravou kočičku.

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Míša

Pohlaví
Datum narození

13. dubna 2005

Hmostnost

3,4 kg

Krátce o mně

Kočička se objevila v naší ulici koncem léta minulého roku. V zimě už očividně strádala a měla ošklivý zánět dásní. Jde patrně o starší kočičku, která je ale neskutečně vděčná.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

kapsičky s hovězí příchutí

Oblíbená hračka

tkanička, chrastící míček

Fotky

Základní informace

Jméno

Pinďa

Pohlaví
Datum narození

27. května 2013

Hmostnost

3,2 kg

Krátce o mně

Se svojí sestřičkou Bílou a kámoškou Mišelkou obývám velký třípokojový byt v centru Ústí nad Labem. Za hezkého počasí mám možnost venkovního pohybu na okraji lesa za městem.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

kapsičky Sheba, granulky Royal Canin, Leonardo, First Mate

Oblíbená hračka

oříšek, kulička, tkanička

Fotky

Základní informace

Jméno

Bílá

Pohlaví
Datum narození

27. května 2013

Hmostnost

4,2 kg

Krátce o mně

Narozena v malé vesničce Řisuty u Loun, začátkem září 2013 (ve věku patnácti týdnů) přesídlila se svojí menší a bázlivější sestřičkou Pinďou do Ústí nad Labem.

Co umím

neposlouchám, generálka jsem přece já!!!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

kapsičky Sheba, granulky Royal Canin, Bozita, Leonardo

Oblíbená hračka

myši, ještěrky a vše co se hýbe

Co ještě zbožňuji

venku jsem malý tygr, doma velká mazlivka

Fotky

Základní informace

Jméno

Mišelka

Pohlaví
Datum narození

4. listopadu 2013

Hmostnost

3,8 kg

Krátce o mně

V říjnu loňského roku ztracena nebo někým vyhozena na panelovém sídlišti na Kladně. Po třech týdnech hledání nakonec našla domov u dvou kámošek v Ústí nad Labem.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

kapsičky Sheba, granulky Rayal Canin

Oblíbená hračka

tkanička, člověk

Fotky

Základní informace

Jméno

Máša

Pohlaví
Datum narození

15. září 2015

Fotky

Základní informace

Jméno

Daisy

Pohlaví
Datum narození

7. května 2016

Krátce o mně

Bezprizorní kočička byla nejdříve pouze přikrmována, poté získala nový domov, který sdílí společně s dalšími nalezenci Míšou a Mášou.

Fotky

Základní informace

Jméno

Bambulka

Pohlaví
Datum narození

23. srpna 2017

Fotky

Přátelé (6)

Články

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?