Profilovka Jittt

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
11 června 2018, 17:50:17

Ahoj kamarádi, taky je Vám tak horko? Já ležím u vnitř na podlaze, chladím se, panička se chladí u počítače, od rána cosi dělala, to šlo, ale teď už ne, balí si taky věci kamsi, zase mě zítra opustí za babi, pozítří to bude ještě horší, opustí mě i s páníkem. Nikdy nebyli na velkém koncertě v Praze, pořádali naše místní koncerty. Tak jedou do Prahy na Ozzyho Osbourna, Alice Cooper, Johny Depp... Jenomže měli jet už dřív, tak před dvaceti lety, doufám, že se mi vrátí, sotva oba lezou. Tady je zastoupí v práci náš Filip, občas pomáhal paničce, ale sám tu nikdy nedělal, ale já ho ohlídám:-D Panička jde dělat skleník, moc se jí tam nechce v tom vedru, pak se zase sem přijde ochladit. Hledá věci, co s sebou, nemůže najít batoh, jo, čím víc se uklízí, tak není nic k nalezení:-( Budou spát v Tranzitu, původně měli jet paničky peugotem, ale takto to bude asi lepší. Mějte se moc fajn a držte tlapky, aby se mi v pohodě vrátili domů;-) :-DD

30 května 2018, 21:16:24

Ahoj, kamarádi, tak mám zase průšvih, další krocan je pryč, prý to mám na svědomí já a panička. V sobotu byl páník v Praze na fotbale, krůty nechal venku v ohradě, odkud utíkají, panička myslela, že se vrátí tak v deset a zavře je, jooo houby, ve čtyři ráno, ráno nakrmila panička klokánky, morčata atd., pak, když páník byl k nezvbuzení, tak šla i ke krůtám, jo jedna pryč a panička hledala, našla ji v potoku, mrtvou, to zase byl u nás řev, ale já přísahám a panička taky, že já to nebyla, celé dny jen ležím, je mi moc teplo a nejlépe uvnitř na podlaze, i dnes, když takové horko není, je dusno, jen občas štěknu, ale to je vše, Toníci leží taky jak mrtvolky a nutrijky se objeví až v noci, kdy je trochu chladu. Minulý týden nám odpadl vodník z ostrůvku, ale bleskově nám pán, co pro nás dělá veškeré dřevěné sochy, moc mu děkujeme, udělal nového, včera ho tři chlapi dostávali na kámen, žádná sranda to nebyla, má metrák. Moc Vás zdraví smutná Čiky, panička mi zítra zase odjede za babí8-}

18 května 2018, 12:58:41

Posílám moc pozdravů a novou fotku s kamarádem Árýskem, který se sem na podzim nastěhoval, váží asi 60 kg, ale zmáknu ho, jeho páník ho z vodítka nepouští, jen se mnou, ale Áres zjistil, že máme krůty, tak si se mnou chvíli pohraje a zdrhne za nimi a jeho páník ho pak těžko nahání, protože neposlouchá. V zimě to šlo, ale teď ne. Chodí s ním několikrát denně na dlouhé procházky, někdy mě bere s sebou, což se nelíbí mé paničce, bojí se, že někam uteču. Ale dnes po ránu mu páník řekl, že můžu. Ale šla jsem s nima kousek a pak se vrátila. Teď tu panička měla hosty na jídlo, jak odešli, tak šla zasadit Wisterii, uvidíme, jestli se chytne, zimu přežila ve sklepě, druhá venku odešla. Teď tu panička kýchá, sice není alergik, ale možná to začalo, páník předevčírem sekal křoviňákem, no řvalo to až moc, ale pak najednou hup do rybníku ten střed se strunou, tak tu snad bude chvíli klid, než sežene jiný. Sluníčko chvílemi svítí, tak to je fajn, ale mezitím zafučí, dokonce to vzalo i velký slunečník 4x4, naštěstí nepřeletěl stromky, co bylo dřív, tehdy sejmul krmelec a dnes si lehnul vedle lavice,kdyby přeletěl stromky, tak má asi panička po autě.

17 května 2018, 15:49:12

Tak jsem v pondělí slibovala deník, napsala, ale zmizel, potvora jedna, no signál, tak odesílám aspoň toto a budu se postupně snažit psát8-} Tak Vás všechny moc zdravím, u nás je plno nového, pořád se něco dělá, dnes prší, tak to nejde, ale teď jsem vyběhla ven, panička potřebuje zasadit kytky, co včera dovezla a jít do skleníku a dát klokanům trávu a další, pokud nepadne po rajské, nacpala se pěti knedlama. No dělali jsme kuchyň u stánku, nové lavice, skleník a plno jiných věcí, tak není čas o víkendu tu byl zedník Pepík, konečně máme po čtyřech letech dlažbu a obklady na verandě, no a jelikož máme asi málo zvířat, mě, mí dva psí kamarády, co tu byli celý víkend, doma se sami nudí, tak chodí za mnou a paničkou, klokany, morčata, nutrie, tak páník ještě pořídil krocany. Bylo jich osm, po víkendu už jen šest. Páník jim udělal z boudy výběh, ale nízký, a ty potvory přes to přelezou a chytáme. Jak jsem s paničkou vždy chytala husy a kachny, tak panička se postavila a že teda krůty chytat nebude, jen nahání. Páník si má udělat větší plot, možná dnes. No a jak utečou, tak hlásím, páník si pro ně přijde, já je držím packou. Ale v sobotu panička vařila doma, páník obsluhoval hosty, bylo tu plno lidiček, dětí a psů. Tak jsem marně volala o pomoc, nikdo mě neslyšel, nakonec páník dvě našel mrtvé, prostě jsem je tak dlouho hlídala a držela, až to nevydržely, nezakousla jsem je, mám ráda všechna zvířata a opatruju je. Vynadáno jsem nedostala, páník přiznal svoji chybu, ale panička se naštvala na něho, dala mu za mě 1000 kč, jedno krůtě stálo 500. Do teď není plot spravený, včera zase zdrhly, ale dopadlo to dobře. Jinak panička mi pořád někam odjíždí, za babičkou, v úterý odjela, včera se vrátila, tak mám vždy radost, taky v úterý odvezla dvě morčátka, už to muselo být, sameček začal utiskovat svého tátu Pepíka, byl zlý, tak konečně je Pepík v klidu a Pepina zase čeká další, no množí se jako kobylky. To bude asi tak vše, moc Vás zdravím a myslím na Vás, pá Čiky:-D

28 března 2018, 20:12:25

Tak zase zdravím kamarády, máme dva nové přírustky, jedna bílá, jedna hnědá, Vzpomínám z obláčku, ty naše potvory tu tady hezky řádí, v noci tu obracejí barely s jídlem, Čiky už je zvyklá, ta nereaguje, ale dnes asi ve tři v noci vystartovala a štěkala, to jinak nedělá, asi jak se trochu rozpouští led, k nám doplul mrtvý kapr, asi ho chtěla vylovit liška nebo nějaký jiný dravec.

28 března 2018, 19:30:18

Já vím, že sem moc nechodíme, proto jsme rádi i za zprávy od kamarádů, kteří na nás nezapomněli, my taky vzpomínáme. Dnes jsme se dověděli, od Lenky a Mici, že zemřel Verdy. Je to hrozné, že lidé/ nebo nelidé/ dokáží otrávit nebo bít zvířata. My bojeme pořád s počasím, pořád zamrzlé rybníky, dnes to trochu ustoupilo, i když ráno mrzlo, potřebujeme betonovat, a jiné práce. Páníci pořád bojují s nachlazením, i k dyž je to už lepší. No a já tu měla od soboty pražandu Megy, je na fotkách, do pondělí byla se mnou tady. Včera jsem se nudila, Megy mi odjela, ale i tak tu mám kamaráda Artíka, asi 50 kg, jeho páník ho z vodítka pouští jen se mnou, aby se vyběhal, ale já ho dám na lopatky, teď spím na gauči, odpo šli okolo na procházku, jak ho Artíka páník pustil z vodítka až kousek od nás, tak se vydal okolo rybníku, pak okolo klokánků, můj páník řval "Čiky ke mě", ale já to nebyla, seděla jsem u nohy paničky. Pak jsem šli radši dál, páník Artíka je moc rád, když se s ním vyběhám. Bohužel nemáme fotku, panička s sebou mobil nenosí, když nejde moc daleko, ale teď ji to mrzelo, aby Vám ukázala fotku. Pak Arti skočil do rybníku, panička mě hlídala, abych v té zimě tam nešla, ale po dalším válení s Artíkem jsem šla do vody, dostala jsem vynadáno.

22 března 2018, 21:30:55

Ahoj všem kamarádům, teď posloucháme počasí, prý má být hezky, ale tady je zamrzlé úplně vše a ledový vítr. Je to zamrlé i tady, jak něco napíšeme, zmizne to. Tak snad deník půjde. Mám se dobře, válím se ve sněhu, zítra jedeme za babí. No a taky na nákup a pro mě nový obojek, dnes už čvrté klíště, mám to každý rok od ledna, jsou nezničitelná, i když děláme, co se dá. Moc děkujeme za pozdravy od kamarádů, myslíme na Vás, ale opět se opakujeme, že jaksi není čas, panička by mohla přes mobil, ale tam na to houby vidí, a počítač pustí jen někdy, bohužel. Pááá:-D :-DD Dodatek. Zkoušeli jsme miciny, ale vůbec to nejde, ani komentáře, nic. Máte někdo taky takový problém nebo to jen u nás?

19 března 2018, 22:05:30

Je to prostě příroda, tyto změny teplot nám nedělají dobře, jak skončila Toni, teď je zamrzlo, ale před týdnem velké teplo, ledy tají a teď znovu mrzne, to je největší problém pro nás, propadáme se, dnes ne, ale ráno u u našeho krmítka zase krev, prostě asi pořezané packy, je to šílené. Někdo možná řekne, že mají být v kotcích, tam by se jim nic nestalo, ale tady jsou v přírodě a denně kýble jídla. Čiky se s nimi pořád chce kamarádit, nepochopila asi, že to nejsem já, Toni, některé se s ní taky kamarádí, ale páníci ji odvolávají, aby se v klidu v těch mrazech najedli. Moc zdravíme a bohužel bodíky a pozdravy nadáváme, není čas.

3 března 2018, 22:46:07

Tak Vás opět moc zdravím, mrzí mě, že tu moc nejsme. prostě není moc času na počítač. Teď se snaží panička odpovědět na dárky pro Toni, kouká tu jak vejr, co jí kolik kamarádů Toničce poslali. Pár odpovědí dala, ale teď něco o mě, taky, že jooo. Já byla ve čtvrek na další očkování / no opět, jak se autem blížíme k veterináři, tak to cítím, zalezu dozadu na sedačku, ale pak jdu dobrovoldně, v čekárně a ordinaci jsem úplně v klidu, tak jsem opět vydržela píchanec, ani nic neříkám, pak ještě jeden, čip, taky v pohodě. Když jsem byla štěně, tak jsme se s vetem dohodli, že čip být nemusí, žili jsme ve městě, ale panička teď rozhodla, že jo, u nás na samotě to jinak nejde, poslouchám, když jsem venku a když jdeme do lesa, stahují se sem v tom mrazu srnky a taky v posledních dnech divočáci, tak , kdybych se náhodou ztratila, aby mě našli. I když už nejsem útěkář, jak za mlada. Jinak klokánci se mají dobře, bohužel, když je panička krmí, tak s sebou nemá mobil, aby je konečně vyfotila spolu, ale snad to jednou klapne. Taky navštívila naše morčátka Pepíky, nastříhala jim březové větvičky do sklenice, aby obrazily, že jim to doveze, oni to mají rádi, ale zatím se nerozvily, tak nevezla, ale aspoň se zeptala, jestli to může dovézt, že prý jo. Jinak jsme po čtyřech dnech konečně zprovoznili vodu, která nám v trubkách hezky zamrzla, tak aspoň můžeme prát, na nádobí jsme ohřívali vodu na kamnech, ale už to jde! No to je ta naše studená Vysočina.

3 března 2018, 21:54:50

Tak Vás opět zdravím z nebe, moc děkuji za pozdravy a dárky, budu se snažit každým kamarádům napsat. Dnes už konečně trochu mráz polevil, několik dní se mé nástupkyně objevily jen někdy, panička opět měla o ně strach, ale ví, že mají v sobě zásoby, jsou to mackové, tak asi stravují svůj tuk v mrazech, ale chodí postupně, horší je to asi u nutriek mimo nás, na řekách, kde je teď krmí asi málo lidí. Zlý samec, co nás / vlastně paničku a Čiky / napadal, se už nějakou dobu neobjevil, je tu aspoň klid, ale v žádném případě mu nepřejeme nic zlého, snad se třeba jen odstěhoval.

23 února 2018, 22:37:29

Pozdravuji Vás všechny z nebe. Je hrozný mráz, před rokem v tuto dobu jsem se radši nastěhovala pod kůlnu, teď to taky ostatní dělají, mráz nám asi nedovoluje zalézt do svých nor, tak tu moji nástupci cestují všude kolem, panička je krmí, co se dá, nejsou ani v těch mrazech bez jídla, zvyšuje dávky, několik kýblů denně, pokusím se poslat dnešní fotku, panička se snaží a Čiky mě hledá, ale prostě to už není ono, jako se mnou. Páááá.

23 února 2018, 22:10:08

Opět Vás všechny zdravím, myslím na Vás, děkuji za všechny pozdravy, mám se dobře, jen mě malinko naštvala panička, předevčírem mi odjela za babí a vzala s sebou naše čtyři morčátka, to jejich pískání mě bude chybět. Odvezla je do zvěráku, kde nedávají myši a morčátka na prodej a jídlo hadům a doufá, že se dostanou do rukou lidem, co je nebudou trápit, u nás měli hezký život, ale nejde to do nekonečna, za chvíli bychom jich měli mooc. Tak máme už jen Pepína a Pepičku a vypadá to, že zase budou další. Panička je odvezla a když se druhý den vrátila, tak jsem pořád ňuchala do přepravky, kde jsou. Včera se na ně byla zase podívat, taky jí nebylo dobře, když je tam dávala, ale jinak to nejde, Pepina vypadá, že zase bude mít další, tak pak by tam snad museli být v poschodí. ;-)

9 února 2018, 21:33:45

Tak dnes byl taky super den.;-) Mám hrozně ráda sníh, tak se se mnou panička vydala na procházku, jo házení koulí, to mě baví, šly jsme obhlédnout chaty okolo, my tu hlídáme, pak jsme po cestě potkaly pána s Artím, my se známe, na podzim se tu nastěhovali, jinak ho pán vodí na dlouhém vodidle, bojí se pouštět, ale tento týden už ho pustil na volno se mnou po druhé, my se spolu hezky proběhneme, panička se drží stromů, Artí je mazel a pořád jí chce podrbat, ale má asi 50 kg, tak jí podráží nohy. Pak jsme chtěli doprovodit kousek, chtěli jsme se kouknout, kde jsou naše nutrijky, které sem chodí večer jíst, no a já začala kulhat, panička mi prohlédla packu, jestli to byl zmrzlý sníh, no kňukla jsem, tak se jí to moc nelíbilo. Už se lekla, jestli mám něco s nohou víc, pán se ptal, jestli mě panička odnese domů, to ne 23 kg by neunesla, tak jsme pomalu šly, bylo to jen 100 , šly jsme pomalu, no fakt mě něco bolelo, panička mě odrbala všechen sníh, pak jsem se nejedla a po jídle vždy jdu ven, tak tentokrát ne, chtěla, abych byla v teple. Pak přijel páník, tak jsem okolo něho lítala, tak asi packa dobrá, ale zítra uvidíme.Snad to bude v pohodě, já ležím na gauči, panička si jde sednout ke mě a opatrně drbat, abych si odpočinula. Pa Čiky.

6 února 2018, 21:14:02

Moc díky všem kamarádům za Toni. Já dnes měla taky zajímavý den. Panička se mnou jela k babí, nakoupit, pokecat, měla jsem od babí nachystaná jídlo, ale jindy tam ležím jako placka, ale tentokrát, jsem se zvedla, obě se bály, že mi je špatně. / No já věděla, že mě čeká očkování/Tak jsme s paničkou šly ven, vše jsme , co bylo potřeba, jsme zvládly, pak k vetovi, i když já to snáším v pohodě, tak už to cítím předtím, musím na vodítku, v ordinaci ne, vše zvládám, opět jsem ztlousta, máme radost, vedle dr. operovaly bílého psíka. Já si v klidu nechala píchnout injekci a vymačkat žlázky a taky ostříhat drábky, to víte, v lese se neobrousí, jako ve městě. Pak jsme dojeli domů, ale panička už delší dobu držkuje, že má páník dovézt víc sena a slámy pro klokánky, tak jsme se bleskem najedli a jeli všichni. Nabrali jsme pytle / já byla v autě/, pak jsme zjistili, že kufr u auta je je zamrzlý, nešel otevřít. Tak čtyři pytle dali na zadní sedačku ke mě , už před tím jsme viděli,že jedna kráva , co byl kravín vedle nás, se vytáhla ven, páník šel hledat pána, panička si mezititím podrbala krávy, ale pak kouká, ta co byla navolno, šla k autu, kde jsem byla já, olízala okna u auta, já jsem ani neblabfla, jsem kamarádka s každým koněm, tak mě to nerozhodilo, škoda, že panička s sebou neměla mobil, aby nás vyfotila. Teď ležím na gauči, panička jde taky. S naším veterinářem panička probrala i psíky z Kamenice, no fakt šílené, pár korun taky poslali. Moc vás všechny zdravím.

3 února 2018, 22:13:28

Tak Vám kamarádi píšu, jak to se mnou bylo, doufám, že to zase nezmizí, tak budu psát postupně a ukládat. V pondělí byla panička s Čiky ve městě s babí u dr., ráno nám nandala jídlo, klokánkům a morčátkům, byl krásný den, což mi bylo, bohužel osudným. Navečer se vrátily, tak znovu doplnila krmení a sledovala, jak se jdeme najíst. Nejdřív sem dorazily mláďata Gusty, tři hnědé, jedno bílé, pět metrů od břehu se propadla do vody, led sluníčkem povolil. Ale po delším hrabání si cestu udělala. Jejich máma Gusta to radši vzala po břehu, ale já to vzala přes led, asi i s mým malým, které je hnědé a dovedla jsem ho ukázat před pár dny. U vodníka jsem se propadla, bylo to daleko od břehu, už se stmívalo, ale já, jak jsem byla bílá, tak to panička viděla, jak se snažím probojovat. Kdyby byla pramice na vodě, tak by do ní sedla a udělala by mi cestu, ale přes zimu je na břehu, to by ji tam snad ještě dotáhla, ale je je otočená dnem vzhůru a to by ona s Čiky neotočila. Několik hodin mě sledovala, doufala, že se prohrabu, ale led jsem nezvládla. Ale pořád doufala...Ráno byl led v čudu, ale já tam plavala na tom místě. Už to bylo paničce jasné, že už jsem v nebi. Pak začal foukat vítr, tak mě dostal ke břehu, páník mě odpoledne vylovil, paničku zahnal, aby se na mě nekoukala, ale viděla, že jsem měla, né, to psát nebudu. Páník mě pohřbil vedle našich kníráčků a králíčka. Budou na mě vzpomínat, já byla ta nej, jsem si je ochočila, od paničky jsem se nechala podrbat /páníka jsem kousla/ Měla jsem jméno, ostatní už ne, jenom Gusta, páníci si mysleli, že je to samec a půjde na chov do nějaké nutrií rodiny, proto má tak blbé jméno, ale zjistili jsme po narození podzimních mláďat, že není kluk, tak od nás nepůjde, je skoro velká, jak jsem byla já, ale ochočená ne, vrčí, to já nikdy nedělala. Jak jsem už psala, neochočili mě páníci, ale já je, a i ostatní lidi a psíky, co sem za mnou jezdili, budou smutní, že mě tu už neuvidí.

30 ledna 2018, 18:02:55

Tak Vás sice zdravím, ale nic moc, v sobotu v noci zemřela naše kamarádka, nečekaně, teď tu byl její manžel se synem , no žádná sranda, včera jsem byla s paničkou a bábi u dr., když jsme se navečer vrátily, tak nutrijky šly na jídlo,ale jak svítilo slunce, tak led byl tenký, já s paničkou jsme sledovaly, co byly 5 m od nás, mladé, tak se ledem prohrabaly, ale u ostrovku vodníka se propadla Tonča a měla sebou malé mládě.

15 ledna 2018, 14:25:00

Ahoj kamarádi, posílám moc pozdravů za mě a celou naší smečku - klikánky, nutrijky, morčátka a ptáčky, veverky.... Moc děkuji všem za krásné dárky a přání k narozeninám. Bohužel jsme tu nebyly, panička byla dva dny pryč u babi a pak ji skolila chřipka, ani na počítač nešla, bolí jí hlava za očima, tak jsme se válely doma a sledovaly volby, mě to je sice šumafuk, ale paničku to zajímá. Takže jsem pes samovenčící, ale dnes se hecla a šla se mnou do lesa, kousek od nás kamarádi opravují pražákům chatu, tak jsme udělaly kontrolu práce:-D a pak vedle bydlí pán se psem, tak je pozdravit, no radost veliká, a házení šišek, to bylo bezva, málem jsem si vypíchla oči o větve, všude jsou po vichřicích polomy. Co jsme tu dlouho nebyly, tak jsme zjistily, co našich kamarádů od podzimu odešli na nebe. Posíláme vzpomínku a je nám to líto.:_( Tak nám zase neodešlo několik komentářů, nevíme, co se děje, snažili jsme se všem kamarádům odpovědět, venku je opět vichřice, ale signál je, asi se nám sekají hafíci a micinky...8-}

9 ledna 2018, 14:00:10

Moc zdravím po dlouhé době všechny kamarády, ale jinak to zatím nejde.dnes je tu zase vichřice, nešla elektrika, už naštěstí ano, tak ležím na gauči. No sotva začala panička psát, tak jdu ven. Tak zase za chvíli. Panička sem dala fotku, kterou vyhrabala, jsem tam malá, osm týdnů, dostala ji od lidiček, kteří se sice chtěli o mě postarat, ale kvůli jejich dlouhým směnám to nešlo, jejich psík si se mnou rozumněl, ale já jako štěně jsem nemohla být 15 hodin bez dozoru, tak po třech dnech to vzdali a už to bude 7 let, co jsem u mých. Jinak morčátka máme ne dvě, ale čtyři a klokánci /vypadá to/, že u nich bude taky přírůstek. Budeme jim předělávat celé bydlení. V sobotu jsme dělali další přístřešek na dříví, teď na sobotu páník plánuje betonáž ke stánku, pokud nebude mrznout, základy jsou vybagrované už od podzimu, jaksi se práce nezastaví8-} 8-} :D Teď ležím pod dubem, panička mě od počítače z okna kontroluje. Za chvíli, až mě to nebude bavit, škrábnu si na dveře, ale mě to nebaví ležet doma /no tak dvě hodiny/ a pak na vzduch, už se zase těším na sníh, to mě moc baví, když jsem koulovaná a chytám koule do pusy, zatím ahoj, jdeme kuchtit. 10.1. Tak se nám to tu hrozně seká, nejde skoro nic načíst a odeslat.8-}

22 prosince 2017, 15:23:19

Dlouho jsem tu nebyla, jinak se mám dobře, tloustnu konečně, panička mě sotva stačí krmit, asi bude tvrdá zima:-) Moc přeji všem Vám hezké vánoce a moc zdraví Vám i páníčkům. Ležím teď venku na pelíšku, za chvíli se půjdu zase zahřát na gauč, panička kuchtí rybí polévku, zítra poveze babi a kamarádovi, Tonča je jak balvan, na její profil už nebudu psát, není čas, včera tu byla s malými, asi vnoučata, klokánci jsou taky v pohodě, až na to, že před 14 dny se ztratili, ale během dne jsme je hlídali, už jsme mysleli, že Toníka nenajdeme, ale pak jsme zjistili, že je u hájovny, tak páník tam šel a zavřel ho v hájovně do dvora. Malá tu byla asi 30 m od nás, páníci se jí snažili chytit, ale nešlo to, volali jsme všem možným pol., psí detektiv, ZOO, atd. kdo má sítě, nic, pak paničku napadlo uspání, tak přes našeho veta, dal nám typ, dr. pak další, tak odpo přijeli a uspali, panička je zabalila do dek, než se probudí, už pak byli v pohodě. Aspoň si je pohladila, jinak nejdou se podrbat. Já chudák jsem byla uvázaná, abych malou nevyplašila a někam neutekla. Tak to je tak vše, fotky momentálně nemám, jen, co ukazovala Nova, klokánci byli už odpoledne doma, přijeli další den, i když nebylo co točit, jen páník musel dělat, že je hledá, no chtějí zážitky, mají za to peníze a v jejich zprávě byl i jiný klokan, ne náš. Mějte se moc fajn a omlouváme se, že sem nechodíme a nedáváme bodíky. Jinak dnes panička zjistila, že máme přírustek, dvě morčátka, asi se narodili v noci.

31 října 2017, 14:06:12

Ahoj kamarádi, moc zdravíme, vím, že tu nejsme, nejde to, ale děkuji za pozdravy. Jen napíši, co u nás nového. V sobotu panička uklidila kytky atd., co by mohlo být ohroženo nedělním orkánem, ale i tak lítalo vše, el. nešla od osmi ráno, tak nic nešlo, nedalo se nic dělat, ještě, že máme krbovky, tak zima nebyla a sušily jsme houby, máme to snad na pět let. Ale dnes ani houba, zmizely, jen pár bedel a kováře. El. nám naskočila až včera ve čtyři, tak jsme se konečně dověděly, co se dělo, ani u nás mobily nešly. Dnes ráno jsme v tel. slyšely, že ještě 11.000 domovů je bez el., tak jsme na to líp. U nás se nic nestalo, při svíčkách jsme z gauče sledovali i s páníkem, jak to venku zuří. Ale v neděli ráno jel páník pro klokánku, panička držkovala, že do toho počasí ji sem nemůže brát, ale prý ji v sobotu chytal majitel mezi ostatními, tak jeli s kamarádem, panička odmítla. Jenže si to ráno neověřili, nešly mobily, ten pán ji ale neodchytil, tak až tam byli, tak máme klokany Tondu a Tonču a ještě "nenápadně přibylo morče k Pepíkovi, tak máme Pepíka a Pepinu. Tak nám opět zmizela část deníku, proto to ukládáme postupně, ale teď to neklaplo, takže bleskem- zlámané stromy u mého nového kámoše z útulku.

18 října 2017, 16:31:16

Moc zdravíme, opět se nám to kroužkuje u micin, mimo můj profil, ani na zprávy se nemůžeme dostat, ani na Tonču. Jinak se máme normálně, houby, houby, práce, atd. Ani koníci se nenačítají. Jen mám dotaz, proč je najednou hellosandy.cz a né hafíci a spol. Sakra, vždyť jsme v Čechách, tak proč mluvit cize??

9 října 2017, 13:40:57

Kamarádi, moc zdravím, Nattynko, opět mi to u vás kolečkuje a ještě ke všemu, když jsem pustila hafíky, tak se mi objevilo, že to je nebezpečná stránka. Budu psát po kouskách, aby mi vše opět nezmizelo. Tak moc zdravíme všechny kamarády, co na nás myslí, omlouváme se, že neodpovídáme. Konečně vylezlo sluníčko po těch vichřicích a deštěch... Jo teď jsem štěkala přes celý rybník, panička čeká, že asi poletí balon, na to jsem alergická, stíhačky a letadla mi nevadí, ale balony jo. Tak vyletěla, na co štěkám, možná, že jsem tam slyšela houbaře, ale jindy mi to taky nevadí, paničce už vůbec ne, má hub už po krk, i když si před dvěma týdny stěžovala, že nejsou:-D Zavařuje, suší, teď jde na další dávky a to jsme nebyly na houbách, jen se podívat , kam se nám ztratily nutrijky, ale stejně sem přijdou na jídlo, dělají pěkný rachot v noci, i když mají nandáno, tak se snaží převrátit sudy s pečivem pro ně, potvory jedny, Tonča má asi něco malého, proto se zaparkovala jinde, ale chodí sem jíst.

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Čiky

Pohlaví
Datum narození

10. ledna 2011

Hmostnost

21, a hurá, přes zimu jsem trochu přibrala, mám skoro 23.

Krátce o mně

Jsem retriever asi s kokrem, táta ohař, vypadám jako Flat coated retriever. Po delší době ještě doplňuji, kde jsem se vlastně u páníků vzala. Žila jsem v jedné vesnici, narodila jsem se u jedné babičky mé mamince s mými třemi sourozenci. Ta babička nás chtěla dát do pytle a umlátit o kámen, ona třeba nebyla zlá, ale dřív se to tak dělalo, ale její vnučka nás zachránila, tři štěňátka rozdala a mě nikdo nechtěl, málem jsem dostala poslední injekci, nakonec přišli za mými páníky, věděli, že dřív měli dva psy, teď už měli jen 17 letou kníračku Elinku a dalšího psíka chtěli, až Elinka nebude, aby ji žádný nový pes netrápil,ale ihned si mě vzali a do teď nelitují, mají mě moc rádi a já je taky. No,vlastně to bylo tak, že se mnou dostali páníci i desetikilový pytel granulí že by i mě vzali kvůli granulím???Tomu ale nevěřím!

Co umím

základní

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

nejsem moc velký jedlík, i když se mě panička snaží vykrmit, vše jako pravá dáma nejdřív prohlédnu, oňuchám a pak milostivě sním, ale ráda kradu tvrdé pečivo z krmelce pro zvířátka a zahrabuji

Oblíbená hračka

míče, plyšáci,...

Co ještě zbožňuji

páníčky a všechny psy a ostatní zvířátka

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Antonie neboli Toni

Pohlaví
Datum narození

1. března 2015

Datum úmrtí

29. ledna 2018

Hmostnost

okolo 3-4 kg

Krátce o mně

Jsem bílá nutrie, mám hnědá ouška a jsem pěkně drzá, ochočila jsem si páníky, že mě dávají papat z ruky a jak se ochladilo nebo prší, tak je to moc nebaví, je už to asi tři měsíce, dali mi na schody těžkou misku po králíčkovi Burákovi, co odešel na jaře, i když to byla vlastně ona, ale jmenovala se Burák, a já tu misku bleskově stáhla do vody a holt není. Joo, to jsem já. Jinak mám jméno po slavném p.Antonínovi Panenkovi, fotbalisty Bohemians 1905, i když se jim momentálně moc nedaří, tak naši jim léta fandí a podporují a taky se proto chata natírá na zeleno bílo. A taky tu máme dřevěného klokana, je to jejich maskot, má taky šálu a míč od Bohemky . A páník říká, jak zeleně natírá chatu, že mi taky udělá zelený pruh, abych zapadla, no u nás je zelenobílý blázinec, pa všem.

Co umím

někdy se otočím na jméno

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

mrkvička, chleba, kukuřice..., ale nejím jablka a hrušky, a ráda jím z ruky od paničky

Oblíbená hračka

honění divokých kacen, co mě lezou do pelíšku a honění Tondy

Co ještě zbožňuji

volnost, Čiky, páníky

Fotky

Více fotek

Přátelé (71)

Články

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?