Profilovka Monulka

Monulka

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
31 srpna 2017, 18:06:47

Maminka je ze mě smutná. Teď jsem byl spoustu dní v kuse hodný jak andílek, tulil jsem se, schovával se každý večer do bunkříku, nezlobil jsem, prostě ukázkový kocourek. Byl jsem tak hodný, že jsem si zasloužil po dlouhé době spinkat s maminkou a tatínkem přes noc v ložnici. Sice mě musela maminka v pět ráno odnést do koupelny, protože jsem se rozhodl si hrát s hračkou u dveří, takže jsem dělal kravál :D, ale co. I tak jsem s nimi strávil celou noc a byl jsem spokojený. A oni taky. No a na další den večer jsem se hodně, ale opravdu hodně, popral s Kryštofem. Maminka mě večer šla vyzvednout z venku, že už půjdu domů a já místo toho, abych utíkal ke dveřím, jsem se vrhnul na Kryštofa. Ten si to samozřejmě nenechal líbit. A maminka? Ta je podrápaná na maximum. Tentokrát jsme jí oba moc ublížili. Když se jí nás povedlo od sebe odtrhnout, šla mě zavřít do koupelny a byla moc moc zlá, takovou jsem jí ještě neviděl. Křičela a mluvila na mě hodně zlým tónem, až jsem se jí bál. Zalezl jsem strachy za můj záchod, ona ho vytáhla, tak jsem se schoval za pračku a ona mě zpoza ní vytáhla za hřbet. Bál jsem se co bude, ale ona mě jen potřebovala zkontrolovat, jestli někde nekrvácím, nebo co kde mám za rány. Naštěstí to až do krve nebylo, i když to tak prý vypadalo. Pak už se mnou celý večer nepromluvila, nechala mě zavřeného a když přišla, nevšímala si mě. Ani tatínek. Byl jsem smutný :( A oni taky. Dneska ke mě byla stále odměřená, i když už méně než včera. Ještě jednou mě zkontrolovala, jestli večer nepřehlídla nějakou ranku a nechala mě víc než půl dne doma. Musel jsem být u ní a koukat se s ní na televizi 8-} Pak mě ale odpoledne na chvilku pustila ven s tím, že mi ještě předtím promluvila do duše. Řekla, že jestli se dneska zase poperu, tak už mě nikdy nepustí ven :( Budu se snažit ji nezklamat, to bych totiž nerad, mě to venku baví...

31 srpna 2017, 17:57:28

Oblíbil jsem si novou věc - vždycky se večer přitulím k mamince a tatínkovi a pak zalezu pod peřinu. Chvíli tam jen tak ležím a potom si začnu hrát, lovit a blbnout. Mým rodičům se to asi taky líbí, protože mi začali z peřiny stavět bunkr, do kterého se hned schovám. Hajám a jsem roztomilý, říkají. Když pak začnu lovit jejich holé nohy, tak už moc spokojení nejsou :D Ale stejně mě zbožňujou :)

17 srpna 2017, 16:32:59

Ráno jsem byl puštěn ven, juchů :) Po večerním nakapání se očko zklidnilo úplně a maminka usoudila, že na chvilku bych dneska polítat mohl. Sice mě chtěla pustit až odpoledne, jenže hned ráno k nám na zahradu přišlo asi čtyřměsíční kotě Arnošt, tak mě pustila, ať si s ním můžu hrát. A že jsme si vyhráli! Pořád jsme blbli, lítali jsme, skákali na sebe, pacali se, schovávali se jeden druhému, no bylo to bezva :) Potom ale Arnošt musel jít, protože bylo od známých od sousedů, takže mám zas po kamarádovi :( Škoda, s ním se mi hrálo nejlíp!

17 srpna 2017, 16:29:28

Dneska jsem byl celý den doma. Maminka si ráno všimla, že mám zase přetáhlou mžurku a trošku i zarudnuté v okolí očička :( Tak mi do obou očí nakapala a nechala mě doma. To zarudnutí naštěstí po chvíli zmizlo, ale mžurka byla pořád přetáhlá... Odpoledne, když maminka přijela z města, si mě prohlídla a měla radost, že očko už je normální. Ale furt jsem nesměl ven, ach jo :( Tak snad zítra.

4 srpna 2017, 16:42:32

Koukám, že jsem pár dní nepsal. Dneska jsem byl opět po dvou dnech vypuštěn ven, protože předevčírem odpoledne jsem se vrátil potrhaný. Na přední a zadní tlapce jsem měl malé ranky a na bříšku, spíš vlastně hrudníku jsem měl díru asi 2 cm, nebo ne úplně díru, ale takový řez do kůže a ta se z toho rozevřela a nevypadalo to hezky. Odmítnul jsem mamince a tatínkovi říct, co se mi stalo, ale spekulují nad tím, že jsem proletěl dřišťálem, který máme před barákem. Ranky mi vydesinfikovali Betadinou, ale já si to pak desinfikoval sám svým jazýčkem, ten totiž hojí nejlíp, ne nějaké vodičky, fuj. Jinak v neděli jsme byli ještě na jedné kontrole a tam jsem dopadl úplně skvěle, vše v pořádku. Bříško mi sice ještě pořád trošku visí, ale s tím už teď nic neuděláme, musíme jen čekat až se zatáhne úplně. A na nedělní kontrolu jsem jel v nové přepravce, co mi maminka pořídila. Když jsme přijeli, ani se mi z ní nechtělo ven, jak byla fajná :)

28 července 2017, 16:19:16

Středeční kontrola dopadla dobře, paní doktorka říkala, že otok v bříšku mi změknul a nepatrně se i zmenšil, což je dobré znamení. Navíc jsem ani neměl teplotu, takže mamince dovolila mě pustit ven, jupí :) Takže po příjezdu z veteriny mě maminka nechala polítat a večer mě tatínek vzal na večeři domů. Byl jsem z toho všeho tak zesláblý, že jsem už pak jen spočíval a spinkal. Další kontrolu máme v neděli, snad si do té doby nic neudělám, když jsem taková hyperaktivní střela, jak maminka s tatínkem říkají :D Dneska mě maminka koupala, prý už jsem smrděl. A teď voním po kokosu, máme totiž bezoplachový kokosový šampon. Vůbec se mi to nelíbilo a hned jsem se snažil si to umýt, fujky. Ale maminka je spokojená. Aspoň někdo.

25 července 2017, 15:15:58

Včera jsem už lítal a zlobil jak zběsilý. Kousal jsem maminku, skákal jsem kam jsem neměl. U toho jsem pořád poslouchal vyčítavě "Neskákej, máš bolavé bříško!", ale copak musím poslouchat na slovo? Takže mě ani nenapadlo toho nechat. Potom, když mě maminka nechala hodinu samotného, aby udělala oběd, jsem se hodně nudil a odnesla to kožená sedačka. Vzhledem k tomu, že mě u toho nikdo nenachytal, tak mi ani nikdo nic neřekl, předpokládám že to je hlavně z toho důvodu, že by ani nevěděli, jak mě potrestat. No ale pak jsem odpoledně udělal tu chybu, že jsem se do ní znovu zaryl ve chvíli, kdy se na mě dívala jak maminka, tak tatínek, a to jsem už dostal po packách a po zadku. Stejně to nebolelo, tůdle. Maminka mě totiž nechce bít silou. Tak jsem si řekl, že ještě vyzkouším jejich trpělivost a zaryl jsem se i do koženého kancelářského křesla. Situace se opakovala, ovšem se k tomu ještě přidal tatínkův hoooodně naštvaný řev. Ajaj, to jsem asi podělal. Tak jsem se přitulil a bylo dobře. Haha, vím jak na ně, mám je oba dva omotané kolem prstu. Úplně mě milují. Večer jsem se pak rozhodl, že nepůjdeme spát. I přestože se zhaslo a mí drazí rodičové ulehli, já zas začal lítat. Pak jsem uviděl trčet z postele taťkův palec a dostal jsem na něj chuť, a tak jsem si ho ulovil. Ozvalo se strašlivé zaječení a já se lekl. Pak jsem si ho ulovil znovu. Opět se ozvalo zaječení, ale to už maminka vstávala a že mě stěhuje do koupelny. Už zase? :( Vždyť říkala, že nechce, že mám bolavé bříško! Podvedli mě :_( Bylo mi řečeno, že si za to můžu sám. Nevěřím! A ještě dlouho jsem v koupelně skákal a shazoval věci, tak! To mají za to! A dneska to mám za to já, protože maminka odjela na veterinu navštívit paní doktorku a poprosit jí o ty bylinky už teď. Takže jsem hned dostal nakapáno na trošku jogurtu, protože samotné z jejího prstu mi to rozhodně nechutnalo. To jsem zvědavý, jestli mě to zklidní. Maminka s tatínkem se modlí.

25 července 2017, 15:05:43

Právě jsme dojeli domů z kontroly u paní doktorky. Maminka si dneska vzala půlden volna a přijela domů z práce už po obědě, já ji přišel přivítat. Koukala, že už tolik nekulhám jako včera, i když pořád to prý není ono. Ovšem všimla si, že mám povislé bříško, prý jak kočka po porodu 8-| Odpoledne to řekla paní doktorce a té v tu chvíli došlo, že nemám naraženou nožku, ale bříško. A ta povislost je prostě podkožní otok. Proto se mi včera nelíbilo to sono bříška. A nožka naražená není, bolí mě z toho důvodu, že ten otok mi tlačí na cévu a navíc mám zvětšenou uzlinu. To jsem dopadl. A tatínek si vzpomněl, že mě asi před týdnem viděl honit kočku a jak jsem za ní běžel, tak jsem v plné rychlosti narazil právě bříškem do patníku. Jenže se to už stalo několik dní zpět, tak je prý zvláštní, že se to projevilo až teď. A nebo jsem o bříško nějak zavadil ještě i včera, ale to už se nikdo nedozví, já to totiž nikomu nepovím 8-) No ale aspoň mi klesla teplota, dneska už to je 39,4. Dostal jsem další antibiotika, tentokrát na víc dní, a maminka ještě brala domů dvě stříkačky s něčím na bolest a splasknutí otoku. Teď mi musí bříško hlídat, aby mi tam nic neprasklo a neutvořil se absces. Snad ne. A ve středu bude kontrola. Každopádně jsem ještě zaslechl, jak se maminka s tatínkem baví s paní doktorkou o mé hyperaktivitě a občasné agresi, že doufají, že se to nyní po té kastraci zlepší a uklidním se, tak jim paní doktorka řekla, že pokud by se to do dvou až tří měsíců nezlepšilo, mají se některé úterý stavit a ona jim na mě dá bylinky na uklidněnou. Hm 8-}

24 července 2017, 19:11:57

Opravuji se, až dneska je divný den. Včera večer jsem se zase popral. Opět s Kryštofem. Byla u toho i maminka a letěla nás od sebe odtrhnout. Odnesly to její ruce a bohužel i tričko, ruce podrápané do krve a tričko rozervané. Hodně se zlobila a opět mě naštvaně zavřela do koupelny. A sebrala mi granulky :( Pak dneska ráno, když vstávala do práce a šla se mýt, tak na mě byla pořád nevrlá, ani mě nepohladila, nic... Já ji chtěl pohladit, ale ona odmítala rázným "ne". Ach jo :( Potom za mnou později ráno přišel tatínek, dal mi snídani a pustil mě ven. Celé odpoledne jsem spal na balkoně, nikomu na tom nebylo nic divného, protože byl strašný hic a všechny kočky jsme ležely. Potom mě vzala teta na ruce a já řval jako siréna, seskočil a letěl si lehnout. Tatínek mě zavřel do koupelny a nechal mě tam. Já si lehl na dečku a ležel jsem. K večeru přišla maminka z práce, chtěla mi dát večeři, ale se mnou to ani nehlo. Jen jsem se na ni podíval a víc mě nezajímala ani ona, ani šustění v jejích rukách. Chvíli mě pozorovala a bylo vidět, že se jí mé chování moc nepozdává. Vzala mě na ruky a já strašně plakal. Položila mě na dečku a já si hned lehnul. Pohladila mě u zadní nožky na bříšku a já plakal. Zavolala na tatínka, řekla mu že se mnou něco je, chvíli mě zkoumali a jeli jsme na pohotovost. A tam jsem teda plakal hodně, až z toho plakala i maminka :( Vůbec se mi nelíbilo sono bříška a už vůbec, když mi paní doktorka prohmatávala nožku. Navíc jsem měl horečku 40 stupňů. Výsledek? Chřipka a pohmožděná pravá zadní nožka. Dostal jsem antibiotika, něco na bolest a zítra kontrola. Teďka ležím v pelíšku a nic se mi nechce, spinkám.

24 července 2017, 18:57:08

Dneska je divný den. Maminka mě kolem dvanácti hodin pustila ven, ať se proběhnu, a já se pak za hodinu a půl vrátil se zavřeným pravým okem. Navíc když jsem ho otevíral, tak to nějakou dobu trvalo a oko jsem měl celé přetočené. Maminku to vyděsilo, tak mě vzala na veterinu a prý mám v očičkách zánět. Takže jsme dostali kapky a musí se mi dvakrát denně kapnout jedna kapka do obou oček. Po dobu jednoho týdne :/ To máme oba moc velkou radost :-~

24 července 2017, 18:02:37

Už jsem měsíc s mou novou maminkou a tatínkem :) A mám se tady s nimi opravdu krásně. Přibral jsem 400 gramů, zlepšila se mi srst a jsem spokojený. Maminka mě krmí samýma dobrotkama. Dostávám na celý den misku s granulkama, ty si papám po celý den a noc jak se mi zachce. K tomu mi maminka rozděluje kapsičku nebo malou konzervu, kterou mám jednu půlku ráno a druhou večer. S večerní půlkou kapsičky či konzervy dostávám i pastu na trávení s omega 3 mastnými kyselinami a vitamíny. Na pití mám odstátou vodu nebo kočičí mlíčko zředěné vodou, to mi chutná mnohem víc než voda samotná. Čerstvá voda mě neláká vůbec. Max ta odstátá, ale musí být odstátá dlouho. Nejlepší je to mlíčko, jenže maminka se rozčiluje, že to nebude kupovat věčně, ach jo... Jinak můj měsíc zde jsme oslavili tak, že jsem opět spinkal s maminkou a tatínkem v posteli :) Mají mě moc rádi a já mám moc rád je!

24 července 2017, 17:55:40

Límec je dole, ha! V nestřeženém okamžiku jsem si ho sundal. Maminka byla na počítači, tatínek ležel v posteli a něco si četl, tak jsem se nějak vyvlíknul a bylo to. Teď jen aby si mě nějakou dobu nevšimli. Honem honem si to umýt... Ajaj, po pár minutách jsem byl přistižen při činu :/ Maminka je naštvaná, ale říkala, že už nemá cenu nandávat mi ho zpět, když mi ho stejně večer chtěla sundat. Tak jsem si to o pár hodin uspíšil... Jinak musím říct, že ty dva dny s maminkou a tatínkem si moc užívám, hlavně v noci, protože s nimi spinkám v posteli. Můžu se k nim tulit, ale zase si mě maminka moc hlídá, takže nemůžu nikam pochodovat. No nevadí, i tak je to příjemná změna oproti tomu, kdy jsem přes noc sám jinde :)

24 července 2017, 17:51:32

A jsem bez kulek. Za to s límečkem kolem hlavy. Ještě se trošku motám, ale už jsem se aspoň trošku napapal, maminka mi rozmačkala trošku kapsičky s vodou. Moc mě to nelákalo, tak mi dala trošku šunky a ta mi nastartovala chuť k jídlu. Límec se mi nelíbí, snažím se před ním utéct couváním, ale nedaří se mi to, nevíte proč? :( Doufám, že mi ho brzo sundají...

24 července 2017, 17:49:27

Dneska jsem se opět popral, tentokrát už ale hodně, takže je na mě maminka naštvaná. Mluvila na mě velmi přísným hlasem a zavřela mě do koupelny, abych zpytoval svědomí. Když za mnou pak přišla, aby si vyčistila zuby, chtěl jsem ji pohladit packou, ale ona odmítla. Ach jo, pořád se zlobí :( Vzhledem k tomu, že jsem se nepral poprvé, se maminka rozhodla, že mě dá vykastrovat. Respektive že mě dá vykastrovat už teď, původní plán byl na podzim, až budu mít aspoň ten rok. Ale po domluvě s paní doktorkou se to může udělat už teď, takže v úterý 4. července jdu pod kudlu :( Snad to zvládneme...

24 července 2017, 17:45:46

Dneska mě moje nová maminka vzala na veterinu. Zjistili jsme, že vážím 2,7 kg a zřejmě mám kolem 7 - 9 měsíců. Taky jsem slyšel, jak se baví s paní doktorkou o tom, že budu asi "šmrncnutý" s nějakou tou siamskou či orientální kočkou. (Po jejím prostudování internetu to asi bude ta orientální). Dostal jsem pastu na odčervení, která mi mimochodem moc chutnala, a pipetku proti blechám a klíšťatům. Jinak jsem prý v pořádku, juchů :)

24 července 2017, 17:42:49

Dneska jsem se přitoulal na jeden hotel, byla tam velká spousta lidí. Přišla pro mě milá recepční, vzala mě do náruče a během cesty ven z hotelu mě hladila a říkala, že jsem krásný. Bohužel mě ale za dveřmi vypustila zase ven. Ale to už měla smůlu, protože se mi moc zalíbila a já se rozhodl, že znovu se už vyhodit nenechám. No, nechal jsem se. Ještě asi 5x :D Pak pro mě přišla a vzala si mě dovnitř. Dostal jsem trošku mlíčka, ale jen trošku, protože jsem slyšel, jak říká nějaké kolegyni, že kočky kravské mlíko nesmí. Ale nic lepšího teď prý není. Udělala mi pelíšek z krabice od papírů a donesla mi nějaké ubrusy. Chvíli jsem to tam všechno zkoumal a potom si spokojeně lehnul. Věděl jsem, že jsem si vybral správného člověka :) Nakonec jsem dostal ještě trošku šunčičky a odpoledne už jsem si zvykal na nový domov.

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

August

Pohlaví
Datum narození

14. listopadu 2016

Hmostnost

3,3 kg

Krátce o mně

Jsem hravý a někdy až moc divoký, ale když mě maminka nechá přes den lítat po venku a hrát si se všema a se vším, tak se jí pak za to večer odvděčím mazlením a pusinkama :)

Co umím

Pojď, čekej, nesmíš.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Nejradši mám kuřecí kapsičky a vše s lososem.

Oblíbená hračka

Mám jich spoustu! Ale nejlepší je tunel s pověšeným balonkem a pískající myška.

Co ještě zbožňuji

Když můžu blbnout a lítat :) A pak taky mazlení s maminkou a tatínkem.

Fotky

Více fotek

Přátelé (0)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?