Profilovka Mili

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
27 září 2010, 01:19:54

Sisi s námi dnes byla na výletě. Raději jsme ji vzali do přepravky, aby neběhala v autě. Myslela si asi, že jdeme k veterináři. V přepravce se jí nelíbilo a tak mňoukala. Nejeli jsme ale daleko, jeli jsme jen za město na chatku, kde jsme ji pustili a poprvé jsme jí to tam ukázali. Všechno si to tam prošmejdila a očuchala. Vypadala, že se jí to dobrodružství líbí. Hopkala a vrkala, lítala tam a zpátky. Nicméně největší radost měla stejně tehdy, když jsme jeli zase domů. Příště už ji s sebou asi brát nebudeme, přecejen to není kočka zvyklá na cestování a moc příjemnýho z toho nemá. Ale na zkoušku to nedopadlo nijak špatně.

24 září 2010, 00:11:22

Dneska Sisi spala celý den na hoře velehoře - Peřinovce. Ráno jsem sundala povlečení z peřin, složila je na hromadu na stolek, odběhnu si a když se vrátím, vidím na vrcholku černej bochníček s kožáškem - naši Sisi :)) Chtěla jsem na ni být hodná a dopřát jí chvíli tu slast z měkkoučkýho pelíšku, tak jsem ji nesundal, ale to jsem netušila, že si to bude chtít užívat celý den! Ani ven nešla, což je u ní neobvyklé. Nakonec jsem čistě povlíkla peřiny až večer, když to konečně Sisi nahoře na hoře přestalo bavit :))

18 září 2010, 16:52:14

Kunýšek přišel do koupelny, když si páníček čistil zuby. Chvíli ho pozoroval a potom začal upřeně koukat na vanu. Po chvíli se opřel o její kraj a hleděl dovnitř, do prázdné vany. Páníček neodolal situaci, připlížil se ke Kunýškovi tiše zezadu, čapl ho a položil do vany. Kunýšek dvakrát zamňoukal, když ho páníček zvedl, ale jakmile se jeho packy dotkly dna vany, které bylo suché, mňoukání okamžitě ustalo a vzápětí ho vystřídalo vrnění. Páníček pak zkusil pustit z kohoutku malý proud vody. Kocour neutekl, pořád vrněl a začal pít. Když mi to pak vyprávěli, nemohla jsem tomu uvěřit :))

16 září 2010, 13:20:58

Nejlepší pelíšek je ten, kterej je čerstvě vyhřátej. Takže mi zabral místo hned po ránu, když jsem si na chvíli odskočila z postele. Takže se dneska stlát postel asi nebude :)) Člověku je líto mu tu radost překazit, když vidí, jak je tam spokojený. Tak si počkám, až si zase půjde odskočit on a mezitím ustelu :)) Kočky jsou potvory.

16 září 2010, 00:15:03

Představte si, co se mi včera stalo. Moje starší panička odjížděla na dovolenou a cosi hledala v kůlně. Tak jsem jí to tam šla hned pomoct zkontrolovat. No a najednou se zavřely dveře a panička nikde. No a tak si tam čekám 26 hodin, než konečně mladší paničku napadlo otevřít i tuhle kůlnu. Nechápu, proč mě neslyšela mňoukat. Když mi teda otevřela, spustila jsem stížnosti. Nadávala jsem pěkně dlouho. Byla jsem tak zmatená, že jsem nevěděla, jestli mám hlad, nebo ne, nebo jestli chci být na zahradě, nebo v domě. Tak jsem zkoušela střídat úplně všechno. Mladší panička mě muchlovala radostí, že jsem byla nalezená. Potom si se mnou dlouho hrála, až mě to úplně přestalo bavit. Chtěla jsem ven, ale venku zrovna pršelo, tak jsem teda znechuceně zůstala v domě. Nakonec jsem se z toho všeho musela trochu vyspat. Potom jsem byla happy zase jako dřív :)

15 září 2010, 23:59:43

Dneska odpoledne jsem s plným nasazením lovil papírovou myšičku na provázku. Lovil jsem pěkně dlouho a taky jsem se u toho pěkně zadýchal. Dneska to totiž nebylo moc snadný. Nejvíc mě naštve, když myšku počtvrté nechytím. Poznáte to podle toho, že vzteky zasyčím a chvíli se tvářím, jako že už mě ta hra nebaví. Pak ale nečekaně vystartuju a v chytání zase uspěju. Po lovu jsem se patřičně nadlábnul a teď naspávám na další den. Prosím nebudit! :))

14 září 2010, 12:34:45

Tak se po týdnu zase ke Kunýškovi a Sisince vrátila jejich panička. Kunýška bylo, jako vždycky, docela téžké najít. Moc rád se schovává do zákoutí v domě, šuplíků, skříní a za velké předměty. Nicméně tentokrát stačilo projít pár jeho oblíbených míst a nakonec byl Kunýšek objeven - za velkým monitorem od počítače. Čouhaly mu jen konce zadních tlapek a špička ocásku. Že se mu vrátila panička ho nijak nevzrušilo, zrovna pospával. Podíval se na paničku po očku a pak s nezájmem otočil hlavu. Při hlazení ani nezavrněl. Prostě Kuneš, jakýho známe :)) Až později, když se probral sám od sebe a pořádně protáhl, tak za paničkou přišel a lísal se. Nakonec naznačil, že by se do misky mohly přisypat další granule.

14 září 2010, 12:26:27

Tak se po týdnu zase k Sisince a Kunýškovi vrátila jejich panička. Tentokrát byl ale scénář jiný, Sisinka ji neignorovala (jako téměř vždycky předtím), ale šla se rovnou mazlit a převalovat radostí na zemi. Paničce se moc stýskalo a tak po návratu nejdřív nevěnovala pozornost ničemu jinému, než kočičkám. Kočičky to ale přestalo bavit mnohem dřív, než jejch paničku :))

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Kunýšek

Plemeno

Birma

Pohlaví
Datum narození

3. května 2005

Hmostnost

4.2 kg

Krátce o mně

Jsem klidný, mírumilovný kocourek, nejvíce milující spánek. Bydlím teď v domečku u třetí paničky, společně se Sisinkou, kterou mám rád i přes to, jak na mě neustále doráží.

Co umím

Chyť myšičku!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Omáčka z masíčkového pytlíčku ^^

Oblíbená hračka

Všechno, co se hýbe :)

Co ještě zbožňuji

Spinkání ^^

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Sisi

Pohlaví
Datum narození

25. října 2008

Hmostnost

2.5 kg

Krátce o mně

2. února 2009 k nám přibyl další člen rodiny, čtyřměsíční kočička z kladenského útulku Felis Catus, které jsme dali jméno Sisi (to vzniklo přes kaskádu šišlavých transformací z \"čiči\" - kočička teď prakticky slyší na všechno, co se dá zašišlat). Okamžitě u nás byla jako doma, v jednom kuse vrněla a projevovala nesmírnou vděčnost za nový, oproti útulku luxusní, domov. Zabrala nám letiště a to jí už zůstalo až do teď. Vlastně celej pokoj považuje za svůj a nesmíme zavírat jeho dveře, aby měla Sisinka umožněný trvalý průchod. Její další hnízdečko je u okna na topení, kde má také jednu svoji pozorovatelnu. Ráda se prochází po okenním parapetu a chytá mouchy, které se zamotaly do záclony. Žádná nepřežije. Nejdřív je slyšet *bzzz* *bzzz*, pak *plesk* a pak už jen *mlask* *mlask* a mucha není. Taky miluje, když může z okna nebo z balkonu pozorovat procházející lidi, psy, projíždějící auta - zkrátka vše, co se hýbe. Největší vzrušení pro ni ale je, když někde vidí ptáčky. Je trošku nervní z toho, že jsou pro ni tak nedosažitelní. Po nějaké době jsme ji nechali kastrovat. Jak se říká, že po kastraci jsou kočky pasivní a nejsou už tak hravé jako dřív, u ní jsme nepozorovali žádnou změnu oproti dřívějšku. Kastrovaná byla někdy v polovině léta 2009 a po 2 dnech už byla stejně aktivní a v pohodě, jako dřív. Na vytahování stehů jsme ji museli držet 3 a byl to vyrovnaný boj. Nezdá se to, ale na tak malý zvířátko má obrovskou sílu. Bojuje se vším, co spadne na zem - s botami, ponožkami, oblečením, kobercem, sáčky, PET lahvemi a podobně. Začalo to nejprve těmi ponožkami. Nosila je i z jiných místností a schovávala si je do svých skrýší, takže jsme občas sháněli do páru druhou ponožku třeba celý den. K ponožkám, co mají stejnou barvu jako ona, se chová jako ke koťátkům (nosí si je do hnízda), ostatní barvy jsou myšičky a ty cupuje. Jako malá milovala laser, dokázala za červenou tečkou utíkat a nechat se v plné rychlosti navést třeba do zdi, ale když jsme jí ukázali, jak to funguje, začla to jako hračku ignorovat. Na jaře 2009 začla chodit na zahradu. Předtím se jí ven do sněhu a do zimy vůbec nechtělo. Doma měla všechno. V létě se to ale obrátilo a chtěla být pořád venku, protože měla stále co objevovat. Domů se chodila jen najíst a pak už hned mňoukala u domovních dvěří, že chce ven. Venkovní dobrodružství miluje asi stále nejvíc ze všecho. A my všichni milujeme Sisinku ^^

Co umím

Radši předstírám, že jim nerozumím.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Pytlíčky s masíčkem, šunčička, bílý jogurtík ^^

Oblíbená hračka

Papírová myšička na provázku.

Co ještě zbožňuji

Paniččin pelíšek, zahrádku s travičkou a břečťanem, jemné hlazení, a jídlooo!

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Kongí

Pohlaví

Fotky

Základní informace

Jméno

Macíček

Pohlaví
Datum narození

14. března 1995

Datum úmrtí

11. března 2009

Hmostnost

4 kg

Krátce o mně

Co umím

Macík uměl spíš dávat příkazy :D

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Masíčko, boučci, jogurt.

Oblíbená hračka

Křeslo a pes.

Co ještě zbožňuji

Spinkání na topení a hlazení za ouškama.

Fotky

Přátelé (2)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?