Profilovka Terdulka

Terdulka

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
12 srpna 2013, 15:38:36

13.6.2013 jsme pochovali našeho Jakuba, Kubíška. Těžko se cokoliv píše, přišlo to rychle a nečekaně a naše bolest z jeho ztráty je velká. Už se nikdy nepodíváme do jeho vlčích očí, chápavých, odpouštějících a neskutečně věrných. Už nikdy nepohladíme jeho nádhernou srst a nebudeme se těšit pohledem na hrající si spokojenou smečku pod jeho vedením. Chceme ti říct, Kubíšku, že život s tebou byl fajn. Do posledních chvil jsi byl hrdým a spravedlivým vůdcem naší smečky. Svojí roli si bral vážně a dokázal nám hodně pomoc v naší práci, bez tebe to, Jakube, bude těžké. Už nikdy se nebudeme moct spolehnout na tvůj neomylný instinkt , už nikdy nepovedeš naší psí smečku, už nám nikdy nepomůžeš s výchovou neposlušných psů. Budou nám chybět tvoje nájezdy do naší kuchyně, kdy jsi nám dokázal ukrást takřka těšně pod nosem upečenou kachnu, páníčkův narozeninový dort, nebo maso připravené k večeři, ale ne té tvojí! Bude nám chybět tvoje vlčí vytí a tvůj ostražitý štěkot, kterým jsi bránil svoje území, nás a svojí smečku. Bude nám chybět tvoje rozvaha a klid, tvůj nadhled s jakým jsi řešil všechny situace, prostě nám chybíš tak, že se to ani nedá popsat. Tvoji milující páníčci a smečka

31 října 2012, 11:23:05

Dopoledne jsem někde ztratila svůj oblíbený míček. Byla jsem úplně zoufalá, hledala jsem ho v boudě, ve výběhách, v kotelně prostě všude a pořád nic. Jak jsem běžela kolem domu, všimla jsem si, že v dřevěném truhlíku, kde v létě bývají muškáty, je něco oranžové kulaté no skoro jako míčky. Opatrně jsem do jednoho šťouchla packou a opravdu se to kutálelo jako míček. Popadla jsem jeden a běžela si hrát. Jenže ten nový míček tak hezky voněl, zkusila jsem do něj kousnout a hele nebylo to špatné. Nakonec jsem ho prostě zbljazla. To jsem nezažila, kolem našeho domu se volně povaluje jídlo! Honem jsem si běžela pro další, než to zjistí ostatní. Zrovna jsem se pustila s chutí do další oranžové koule, když v tom slyším volat naší paničku. Prý kde jsou ty okrasné dýně?! Rychle jsem zhltla poslední kousek a běžela paničku utěšit, že není sama, kdo něco hledá. Já od rána hledám míček, no není to nepořádek!

2 října 2012, 10:56:14

Ahoj kamarádi, u nás se pořád něco děje a vůbec není čas si sednout k počítači a podělit se s vámi o radosti. Tak alespoň ve zkratce. Minulý víkend byl pro mě a Jakuba velmi úspěšný. Já se zůčastnila závodů v poslušnosti "Vimperský pohár 2012" a světe div se bylo z toho 2.místo a Jakub v neděli skládal ve Strakonicích zkoušku ZPS1 a obstál skvěle! Potom se na mě přijela podívat moje dcera Aura Molly s páníčky a moc jsme si to užili. Byli jsme všichni na houbách a pak nám panička Mollynky ukazovala co všechno už Molly umí a co se naučili. Asi bude šikovná po mě, protože jí to šlo na jedničku :-) Krásně se soustředila na svojí paničku a nespustila z ní oči.

11 září 2012, 10:52:52

Báječný víkend!! Přijela za námi na víkend moje dcera Airynka se svojí rodinou a známými a moc jsme si to užili. Navíc jsme ještě jeli na letecký den, kde jsme předvedli výcvik psů. Moc nám to všem slušelo a byli jsme šikovní, takže nás všichni obdivovali. no prostě super víkend!

3 srpna 2012, 11:41:23

Tak panička už byla se Zituškou na vyndání stehů a prý to vypadá moc dobře. Ziťule už s námi konečně zase chodí na procházky a dokonce si včera směla zaplavat v potoce, ale jenom chvilku, aby prý neprostydla. To mě včera z vody nemohli dostat. Plavala jsem a plavala a plavala ....... a nechtěla ven z vody. Až když panička začala mluvit o večeři, tak jsem se nechala přesvědčit a rychle jsem běžela domů, podívat se jestli už jsou v kotci misky s večeří... nebyly, byla to finta a musela jsem čekat skoro hodinu, než se naplnily...hrůza.. krátila jsem si čas pískáním, fňukáním a poštěkáváním, že mám hlad. Naštěstí jsem to přežila, ale příště chci večeři včas!!!

26 června 2012, 09:23:51

Náš první dogtrekingový závod! Tak jsme se v sobotu zůčastnili dogtrekingového závodu ve složení já s mojí paničkou a Jakub s paničky neteří Michalkou. Závod byl napínavý, každý chtěl vyhrát a tak jsme skoro celou 9 km dlouhou cestu museli běžet, aby jsme si udrželi přední místa. Na 4 kontrolních stanovištích plnili páníci úkoly a pak zase rychle na trať. Paničce jsem vydatně pomáhala, ale pak jsme bohužel těsně před cílem špatně odbočili. Než jsme to zjistili předběhli nás dva tými a paničce na závěrečný útok nezbyly síly. Nakonec to bylo 4 místo, ale Jakub s Michalkou zvítězili! Byl to krásný závod a těšíme se na příští ročník, ale panička musí začít víc trénovat!!!!!!

18 června 2012, 10:01:58

Páníček usoudil, že jsme s paničkou nějaký smutný, když už nemáme na starost naše zlobidla a tak nás přihlásil na závody do Strakonic, aby jsme trénovaly a nesmutnily. Honem jsme s paničkou začali trénovat, aby jsme si neuřízly ostudu a v sobotu jsme nastoupily. Panička byla trochu nervózní, pořád se strachovala, že jsme dlouho necvičily, že jsem určitě všechno zapoměla. No jsem snad nějaký trdlo?!?!??! Bylo teda ukrutný vedro. Sluníčko pálilo a panička vedle mě funěla jak sentinel. Trochu jsem se sice zamyslela při povelu " vstaň", ale pak jsem si vzpoměla a světe div se bylo z toho 2.místo. Máme krásný pohárek, ale hlavně dobrůtky!!! a příští týden nás čeká další tentokrát dogtrekingový závod!

4 června 2012, 10:14:37

Tak jsme, kamarádi, osiřeli. Všechna moje miminka už řádí ve svých nových rodinách. Panička je z toho nějaká smutná a já trochu taky, přestože víme, že Adámek, Aura i Airynka mají ty nejskvělejší nové páníčky. Píšou nám maily a tak víme, že Adámek krade slepicím šrot a brambory, Aura zlobí králíka Čundu a Airynka se od svého nového páníka nehne na krok. Přejeme jim všem, aby si užili lásku a svým novým páníkům dělali jenom radost.

28 května 2012, 16:56:04

Včera zůstaly štěndové poprvé úplně samotinký doma. Jeli jsme totiž všichni na ukázky psího výcviku pro mateřskou školku a panička s těžkým srdcem rozhodla, že štěndové jsou na takový nápor ještě příliš malincí. Naštěstí máme moc hodnou sousedku a ta se o moje mimina skvěle postarala, takže když jsme přijeli, spaly jako dudci! Ukázky byly príma jako vždycky. Jen já trochu zkazila aportování. Už jsem se tak moc těšila na ty malý lidský štěňata, až mi budou dávat ňamku a házet míček, že jsem byla celá roztěkaná a paničku moc neposlouchala. Prý dostanu nějaký kapky nebo co ?!?! Páníček předvedl s Jakubem moc hezkou poslušnost, pak přišly na řadu obrany a pro zpestření přetahování dětí se psem. To se dětičkám líbilo a nakonec to nejlepší - mazlení s dětmi! Prostě jsme si to užili, děti nám tleskaly a bylo tu super dopoledne.

24 května 2012, 09:48:30

Včera jsme byli celá smečka i se štěňaty na procházce a panička dala štěndům na cestu obojky. Chovali se vzorně celou procházku se nás držely. Když jsme se vrátili, zavřela nás všechny panička do výběhu a šla vařit páníčkovi oběd. Obojky štěňatům nechala, prý za chvíli pojedou na povinné očkování a budou je potřebovat. Jenomže štěndové jsou raubíři a tak ve výběhu zlobily , jak se na štěňata sluší a patří. Najednou se Airynka zachytila obojkem za plot a nemohla se uvolnit. Spustila jsem hrozný jekot a volala paničku na pomoc. Tak zoufale jsem štěkala, že jsem rozštěkala všechny psy a vyděsila jsem paničku. Okamžitě seběhla dolů k nám a říkala, že si napřed myslela, že se mi něco stalo. Ale hned jsem jí ukázala nešťastnou Airynku přichycenou za obojek. Pro paničku to byl mžik, rozepnula obojek a já si moc oddychla. Všechno bylo v pořádku. Od paničky jsem dostala velikánkou pochvalu, jak dobře se starám. Stejně to byla její chyba, copak to jde nechávat těm raubířům obojek?!?

14 května 2012, 09:43:34

Adámek už spinkal prvně ve své nové rodině!!! V neděli k nám přijela návštěva a pořád se zajímala o Adámka, až mi to začalo být podezřelé. Přivezli ukázat fotky jejich pejsků a musím uznat, že krásné. Najednou přinesla panička tašku s hračkami, krmením a dekou, Adámka naposledy pochovala, já ho naposledy nakrmila a byl pryč. Panička dost smutnila, ale já vím, že ho budou mít moc rádi a že se bude mít skvěle. Večer volali, že Adámek zvládl cestu v pohodě a že už řádí ve své nové smečce. Tak ti Adámku přeju do nového života jen tu nejlepší smečku a domov plný lásky.

7 května 2012, 15:11:07

Ahoj kamarádi, tak si představte, že mi v sobotu ráno sebrali mimina a vrátili mi je se zelenýma ušima. No hrůza. Byla jsem z toho celá rozčílená. Ale prý se to musí a tak každé moje štěndo má teď v oušku vytetované číslo. Donutila jsem paničku sem umístit nějaké fotky a tak se mrkněte.

3 května 2012, 08:47:59

Tak jsem včera na chvíli svěřila paničce svoje štěňata a šla si zkontrolovat myší díry a hned byl problém. Panička se s nimi vytahovala před návštěvou a jejich pes neopatrně ňufnul do jednoho z mých bobánků. Tomu se to nelíbilo a okamžitě se rozječel jak siréna. Všeho jsem musela nechat a přiřítila jsem se jak tank. Uklidnila jsem vyděšené štěndo a vrhla naprosto vyčítavý pohled na paničku. Na vteřinu jí je svěřím a ona je nedokáže zvládnout!?!!! Bože ti dvounožci!!

11 dubna 2012, 10:41:25

Tak moje malá miminka už vůbec nejsou malá. Všichni váží daleko přes 2 kg, štěkají a vrčí jako velký psi, už zjistili, že mají jeden druhého a hrají si spolu, sami se umí vyčůrat a nemusím jim už masírovat bříška, ale pro jistotu to ještě dělám. Panička jim uvařila mléčnou kaši s medem. Moc jsem jí chtěla, ale mimina prý mají přednost. Hned věděli co s ní a všechno zbaštili. Aura se pak pokusila vzít talířek do tlamičky a zamávat s ním, jako to dělám já s prázdnou miskou. Jsem na ně pyšná, do jídla jsou jako draci. Jestli bude o víkendu hezky, vezmu je ven. Páníčci už pustili našeho Jakuba očuchat mimina, ale mně se to vůbec nelíbilo, ještě není čas představit je smečce. Tak jsem ho vytlačila pryč a trochu na něj zavrčela, aby věděl, že tady rozhoduju já!

2 dubna 2012, 10:31:17

Moje mimina rostou jako o závod, jsou na světě 10 dní a jejich váha je 1,6kg, 1,2kg a 1,4kg. V neděli začala pomalounku otvírat oči a pozorovat svět a tak paňka rozhodla, že je čas dát jim jména. Protože na 2 už čekají jejich nové smečky neobešlo se to bez konzultací s jejich novými páníčky a tak vám, kamarádi, můžu představit svoje miminka prvně jménem, které je bude provázet celý jejich život. Největší pohodář Aura Molly, jediný kluk Adam Baz a poslední nejčilejší holčička bude Airyn Janne, ta na svojí novou smečku teprve čeká. Doufáme, že o nich uslyšíme a že se ve světě neztratí. Panička se jim snažila vybrat ty nejlepší rodiny, aby se měli na světě skvěle. Zatím, ale nic netuší a jejich jediným cílem je nacpat si bříška a pořádně se vyspinkat.

26 března 2012, 11:59:37

Moc všem děkuju za gratulace. Miminka rostou jako o závod, holky už mají přes 700g, kluk 410g. Panička mě pořád chodí kontrolovat jestli se starám. Včera mě nazvala krkavčí matkou, ale absolutně neprávem. Vždycky když jdu ven, panička přendá mimča na vyhřívanou dečku, aby byli v suchoučku a teploučku, já je zkontroluju a vyrazíme ven. V pátek a v sobotu jsem chodila jenom se vyvenčit a honem zpátky, ale včera mě instinkt radil, že je čas taky ulovit něco dobrého. Vyběhla jsem na louku a tam jedna myš vedle druhé. Rychle skok a byla moje než stačila panička zařvat měla jsem jí v sobě, no živím přece 3 hladové krky! Ovšem jí to nějak rozčílilo, odvlekla mě domů a prý jdi si k mimčům, sebrala jim vyhřívanou podložku a na mě starej se. Ale mimina hezky spinkala a mě něco nutilo jít ven. Chvíli jsem přemýšlela co udělám, pak jsem stáhla vyhřívanou dečku ze židle byla ještě teplá, přikryla jsem mimina a zabouchala tlapkou na dveře a zakňučela, paňka tam byla natotata, proklouzla jsem jí mezi nohama a běžela ke vchodovým dveřím. A ona hned, že jsem krkavčí matka! Vždyť je o ně postaráno a já musím obstarat něco pořádného k jídlu!!! No dávají mi sice 3x denně plnou misku, ale co kdyby zapoměli?!?! No copak?!

23 března 2012, 17:20:33

Jsou na světě!!!!!!! Včera večer se Jackince narodili 3 úžasná kudrnatá čokoládová a pořádně tlusťoučká miminka. Máme dvě psí holčičky a jednoho psího kluka. Jsou naprosto dokonalý krásný a Jackinka to zvládla s přehledem a s vervou jí vlastní. Napíše vám víc, až se z toho spolu s paničkou vzpamatují :-)))

19 března 2012, 10:48:00

Tak vám kamarádi musím napsat, že se s paničkou značně rozcházíme v názorech na to co bude pro štěňata to nejlepší a to se ještě ani nenarodili! Páníčci mi v sobotu představili prý mojí porodní bednu(viz foto), no hrůza, čistotou úplně září. Já si zatím na zahradě vyhrabala několik krásných děr, kam se přesně vejdu a jsem rozhodnutá porodit tam. Ale paničce se to vůbec nezdá, prý v žádném případě! Takže mě teď hlídají na každém kroku, venku nesmím být bez dozoru a dokonce si panička v noci řídí budík a chodí mi kontrolovat, jestli ležím v porodní bedně :-) No uvidíme kdo z koho!!!

13 března 2012, 08:09:59

Včera jsme vyrazili do Prachatic za panem doktorem prý na poslední prohlídku před porodem. Chovala jsem se moc vzorně a v klidu jsem se nechala prohlédnout, hlavně že jsem dostala něco dobrého. Je prý ze mě trochu soudek, ale kam bych asi tak ty mimča jinak dala?!?!Ale jinak jsem se líbila, že vypadám výborně a v kondici. Všichni sledovali obrazovku a dívali se jak mým miminkům tlučou srdíčka, jen spočítat je nemohli. Je jich plno a za týden už budou vědět kolik přesně :-)

8 března 2012, 15:23:50

Jak si moji páníčci hráli na doktory :-) Včera si panička vzpoměla, že by se mnou měli jet k veterináři nechat mi vyndat ty stehy na tlapce. Protože ale čte spoustu odborné i neodborné literatůry o těhotných, rozhodla se mě nevystavovat stresu. Aby prý miminka neměla psychickou újmu. Páníček si tedy místo svého obvyklého nářadí (motorová pila, kleště, kalač apod) vzal docela malinkou pinzetku a malinké nůžtičky a jal se mě zbavit těch docela malinkých provázků! Myslím, že kdyby mě naložili do auta a odvezli na veterinu trvalo by to kratší dobu, ale když to chtěli. Jediná výhoda z toho plynula mě, protože mi panička celou dobu krmila dobrůtkama :-))))

27 února 2012, 16:27:40

Tak jsem se kamarádi zranila. Běhala jsem si v sobotu dopoledne po louce. Bylo krásné počasí. Na návštěvě u páníčků naše nejmilejší Michalka a já měla ze všeho takovou radost, že jsem se zapoměla chovat zodpovědně a těhotně. Panička tvrdí, že jsem dokonce lítala jak pošuk. Najednou jsem měla zakrvácenou packu a panička začala panikařit. Honem veterinář, domluva po telefonu, že jsem těhotná, tak žádné uspávání. Páníček mě šoupnul do auta, Michalka mě utěšovala a vyrazili jsme do Prachatic. Nakonec z toho byly 3 stehy na tlapce nahoře u lokte. Tak teď jsem zraněná a musí mě zahrnovat dobrůtkama, abych neměla čas si vytahat stehy :-)

26 ledna 2012, 13:15:30

Včera jsme se vypravili na procházku k naší dopisní schránce, protože jsme čekali dárek od hafíků za mojí účast ve foto soutěži. Sněhu je u nás spousta a páníček s paničkou si notovali, že ty silničáři neprotáhnou a neprotáhnou, ale mi byli spokojený. Lítali jsme sněhem a skákali do závějí. Ve schránce na nás opravdu čekal dárek. Páníček se smál, že to není pro mě, protože bych ho omylem mohla vdechnout. Vyhrála jsem přetahovací uzlík, spíš uzlíček, ale i tak je to milé a panička ho schovala a řekla, že ho dostane moje mimino, které se narodí jako první. Tak jsme místo dárku dostali každý u schránky ňamku a pořádně jsme vyštěkali psa, který hlídá zahradu hned vedle. Páníčci se sice zlobili, že se neumíme chovat, ale kdy se vám povede vyštěkat psa za plotem?! Nakonec se jim podařilo nás všechny umravnit a vypravit na 2km dlouhou cestu sněhem zpět. Vyrazili jsme pozdě a tak jsme se domů vrátili už za tmy. Panička honem roznesla baštu a šli jsme rovnou do hajan nechat si zdát něco krásného.

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Terry

Pohlaví
Datum narození

24. dubna 2001

Hmostnost

29

Krátce o mně

Jmenuji se Terezka a žiju pro svojí paničku a páníčka. Panička říká, že nejsem ani pes, ale její holčička. Pořád se diví jak všemu rozumím, ale já přece nemám nic jiného na starost, než být u všeho co páníčkové dělají a snažím se být užitečná. Všechno přinesu, podám, když je potřeba i nádobí umyju, hlavně, když v něm před tím bylo něco dobrého :)

Co umím

všechno, prostě všechno

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

tvrdý rohlík

Oblíbená hračka

natahovací plyšová myška

Co ještě zbožňuji

ležet na gauči

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Zitha

Pohlaví
Datum narození

19. července 2006

Hmostnost

30

Krátce o mně

Jsem Zitha Bohemia Acro. Mám složené zkoušky z výkonu a občas se mnou jedou páníčkové na závody, aby všichni viděli, že jsem šikovná :))) Pořád si chci hrát a v naší smečce jsem ten, kdo pořád ty ostatní lenochy provokuje ke hře.

Co umím

umím toho hodně!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

piškot

Oblíbená hračka

cokoliv, jsem hračička

Co ještě zbožňuji

hrát si s kamarády

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Jacqueline Jenise

Pohlaví
Datum narození

18. dubna 2008

Hmostnost

30

Krátce o mně

Ahoj narodila jsem se 18.4.2008 proto abych dělala radost svým páníčkům a fakt se mi to daří. Panička mi říká Jackie poklade. Byla jsem na výstavách a tam jsem se moc líbila. Dostala jsem několik titulů, mě je to celkem fuk, hlavně když jsem vyhrála pytel krmení, tak to se mi teda líbilo :) . Panička říká, že jsem moc pracovitá, až je to někdy na škodu :) Já jsem do všeho jako drak a co dělám dělám s nadšením a plným nasazením!!

Co umím

rozumím všemu, ale jsem trošku tvrdohlavá, paličatá a umanutá

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

cokoliv co se dá spolknout

Oblíbená hračka

míček, klacíček

Co ještě zbožňuji

plavání, nošení kachen a hlavně papání čehokoliv

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Heriet

Pohlaví
Datum narození

3. března 2014

Co mám v oblibě

Oblíbená hračka

míček, míček, míček

Fotky

Základní informace

Jméno

Golem

Pohlaví

Krátce o mně

Co umím

co mi páníček řekne

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

cokoliv

Oblíbená hračka

míček, míček, MÍČEK, MÍČEK

Co ještě zbožňuji

obrany

Fotky

Základní informace

Jméno

Brix

Pohlaví
Datum narození

1. listopadu 2008

Datum úmrtí

2. ledna 2014

Hmostnost

20kg

Krátce o mně

Ahoj, jmenuju se Brix a jsem nejmladší z naší smečky. Zbožňuju svýho páníčka a míček. Panička říká, že jsem sice šikovnej, ale jinak uštěkanej hysterickej závislák. Ať si říká co chce, já mám svýho páníčka a všechno ostatní je mi jedno.

Co umím

na co si jen vzpomenete, ale poslouchám jen páníčka

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

cokoliv co mi dá páníček

Oblíbená hračka

míček

Co ještě zbožňuji

páníčka

Fotky

Základní informace

Jméno

Jakub

Pohlaví
Datum narození

24. května 2003

Datum úmrtí

13. června 2013

Hmostnost

40

Krátce o mně

Ahoj koluje ve mě krev z vlka a podle toho se chovám. Za svou smečku bych položil život, ale k ostatním jsem hodně nedůvěřivý. Můj pán je pro mě vším. Paničku poslouchám taky, ale když mám pocit, že by jí mohl někdo ublížit, hned ho jdu zakousnout ať s tím panička souhlasí nebo ne!

Co umím

příkazy neposlouchám, ale když mě slušně požádají ...

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

pořádný kus masa

Oblíbená hračka

já všechno rozkoušu

Co ještě zbožňuji

když jsme všichni pohromadě a doma

Fotky

Více fotek

Přátelé (163)

Články

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?